24 Mayıs 2022, Salı 09:28:16

Yolcuları şaşkına uğratan şaka

İngiltere'de uçaklarının Gatwick Havalimanı'na inmesini bekleyen yolcular pencereden baktıklarında, bu noktaya yaklaşık 100 kilometre uzaklıktaki Luton'a geldiklerini yazan pankartı gördü.

İngiltere'de uçaklarının Gatwick Havalimanı'na inmesini bekleyen yolcular pencereden baktıklarında, bu noktaya yaklaşık 100 kilometre uzaklıktaki Luton'a geldiklerini yazan pankartı gördü. Pankartın, bir Youtuber tarafından 'şaka amaçlı' hazırlandığı anlaşıldı.

İngiltere'de bir Youtuber'ın uçak yolcularını yanıltmak için hazırladığı 60 metrelik pankart havada kısa süreli paniğe yol açtı.

Varış noktası Sussex'teki Gatwick Havalimanı olan uçağın yolcuları, uçak inişe yaklaştığı sırada pencereden baktıklarında "Luton'a hoş geldiniz" pankartıyla karşılaştı.

Oysa Luton, uçağın iniş yapacağı Gatwick Havalimanı'na yaklaşık 60 mil (96 kilometre) uzaklıktaydı.

Bir milyona yakın takipçisi bulunan YouTuber Max Fosh, söz konusu pankartı kendisinin "şaka amaçlı" hazırladığını kabul etti. 

Her biri 8 metreye 3 metre 14 harften oluşan pankart Fosh'a 4 bin sterline (yaklaşık 80 bin lira) mal oldu.

Fosh'un, havalimanı yakınında yaşayan yaşlı bir çiftin arazisine yerleştirdiği pankartı altı hafta boyunca burada tutma izni olduğu öğrenildi.

Yolcuları şaşkına uğratan şaka

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000