06 Haziran 2017, Salı 09:28:17

Yolcular uçaktan atladı

Avustralya Albury'de bir havaalanındaki uçakta bulunan tehdit notu, yolcuların aşağı atlamasına yol açtı. Notun şaka amacıyla bırakıldığı ortaya çıktı.
  • ben anlamadim ucagin kapisini havada kim acti. demekki hostesler acti ki arkasina insanlar atlamis. ya insan bari ucagin inmesini bekler.yazik 10000 metreden atlamislarsa demekki en az ayaklari kirilmisitr.eger 15000 metreden ata´ladiysalar kollarida kirilmsitir. eger 20000mtden atladiysalar kafalarda catlamistir. yazik valla.

Avustralya Albury'de bir havaalanındaki uçakta bulunan tehdit notu, yolcuların aşağı atlamasına yol açtı. Notun şaka amacıyla bırakıldığı ortaya çıktı.

Avustralya'da terör örgütü DAEŞ saldırısından saatler sonra bu kez bir havaalanında olağanüstü anlar yaşandı.

Uçağın tuvaletine bırakılan bir not, Yeni Güney Galler eyaletindeki Albury'de bulunan havalimanının tahliye edilmesine yol açtı.

Reuters haber ajansına konuşan polis sözcüsü, "Hiçbir şey bulunmadı, hiç kimseye karşı bir tehdit yoktu, yalnızca bir nottu" dedi.

42 yolcusu bulunan küçük uçaktaki panik anını anlatan bir yolcu, bir kişinin "Bagajlarınızı bırakın. Dışarı koşun, koşun, koşun" diye bağırdığını söyledi.

Bunun üzerine, bazı yolcular panikle uçaktan piste atladı.

Polis yetkilileri, uçağın tuvaletine notu bırakan erkeğin bir erkeğin tutuklandığını aktarıyor ancak bırakılan notun ne olduğu açıklanmış değil.

DAEŞ ÜSTLENDİ

Avustralya'nın Melbourne kentinde Pazartesi günü yaşanan rehine krizininın arkasından DAEŞ çıktı.

Yacqub Khayre adındaki saldırgan, bir kişiyi öldürdü ve ardından bir kadını rehin aldı. Bir apartmanın içindeki korku dolu saatlerin ardından kadın kurtarıldı.

Polisle çatışan Yacqub Khayre adlı saldırgan öldürüldü. Saldırganın, eylemi gerçekleştirmeden önce yerel bir televizyon kanalını arayarak DAEŞ adına hareket ettiğini söyledi.

Saldırıyı üstlenen terör örgütü DAEŞ, Avustralya'nın DAEŞ karşıtı koalisyona asker gönderdiği için hedef seçildiğini duyurdu.

Avustralya Başbakanı Malcolm Turnbull olayın bir terör saldırısı olduğunu söyledi.

Yacqub Khayre'nin uzun bir suç geçmişi var. Bundan sekiz yol önce Sydney'deki bir askeri kışlaya düzenlenen saldırıdan sorumlu tutuldu ancak mahkemede aklandı. Khayre son olarak geçen yıl başka bir suçtan cezaevine girip çıkmıştı.

Yolcular uçaktan atladı

Facebook Yorum

Yorumlar

remzi ~ 5 yıl önce
ben anlamadim ucagin kapisini havada kim acti. demekki hostesler acti ki arkasina insanlar atlamis. ya insan bari ucagin inmesini bekler.yazik 10000 metreden atlamislarsa demekki en az ayaklari kirilmisitr.eger 15000 metreden ata´ladiysalar kollarida kirilmsitir. eger 20000mtden atladiysalar kafalarda catlamistir. yazik valla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000