21 Haziran 2016, Salı 09:44:36

Yolcu yakınlarına 25 bin dolar

Mısır Havayolları Şirketi, düşen uçaktaki yolcuların yakınlarına 25'er bin dolar geçici ödeme yapmaya karar verdi
  • bence yerinde bir karar olmuş ama rakkam az bence zamanında hatırlarsanız bir havacılık firması batmıştı ödenen paralar yüzünden air france ise topun ağzına gelmişti direkten döndü

Mısır Havayolları Şirketi'nin, Paris-Kahire seferini yaparken Akdeniz'e düşen uçakta bulunan yolcuların yakınlarına geçici ödeme yapmaya karar verdiği bildirildi.

Hükümete bağlı Mısır Havayolları Şirketi Müdürü Safvet Muslim, yaptığı basın açıklamasında, "Sigorta şirketleriyle, evrensel olarak bilinen sigorta kuralları kapsamında tazminat bedelinin tamamı açıklanana dek yasal mirasçılarının belirlenmesinin akabinde uçakta bulunan yolcuların ailelerine 25'er bin dolar geçici ödeme yapılması konusunda anlaşma sağlandı" ifadelerini kullandı.

Bakanlar Kurulu'ndan 48 saat içinde uçaktaki yolcular için ölüm belgesi çıkarılacağını belirten Muslim, ödeme kararı alınmasının, uçağın düşmesinden şirketin sorumlu olduğu anlamına gelmediğini, olayla ilgili soruşturmaların sürdüğünü kaydetti.

Mısır Havayollarına ait Airbus A320 tipi yolcu uçağı Paris-Kahire seferini yaparken 19 Mayıs sabahı Akdeniz'de Mısır kara sularında düşmüştü.

Uçakta 3'ü çocuk 56 yolcu ile 7'si uçuş görevlisi 10 mürettebatın bulunduğu, yolculardan 30'unun Mısır, 15'inin Fransa, 2'sinin Irak, diğer 9'unun ise İngiltere, Belçika, Kuveyt, Suudi Arabistan, Sudan, Çad, Portekiz, Cezayir ve Kanada uyruklu olduğu açıklanmıştı.

Yolcu yakınlarına 25 bin dolar

Facebook Yorum

Yorumlar

gariban havacı ~ 4 yıl önce
bence yerinde bir karar olmuş ama rakkam az bence zamanında hatırlarsanız bir havacılık firması batmıştı ödenen paralar yüzünden air france ise topun ağzına gelmişti direkten döndü

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000