23 Mayıs 2024, Perşembe 10:04:31

Yolcu uçakları taksi sırasında çarpıştı!

Japon Hava Yolları’na ait iki yolcu uçağının kanatları, Tokyo Haneda Havalimanı'nda aprona giriş-çıkış sırasında çarpıştı. Yaralanan kimsenin olmadığı kaza nedeniyle bir uçuşun iptal edildiği açıklandı.
  • Adamlar son iki yılda onlenebilir bir sürü kazaya karıştılar. Hala çıkıp " biz çok profesyoneliz, biz çok organizeyiz" gibi açıklamalar yapıyor.

Japon Hava Yolları’na ait iki yolcu uçağının kanatları, Tokyo Haneda Havalimanı'nda taksi sırasında çarpıştı. Yaralanan kimsenin olmadığı kaza nedeniyle bir uçuşun iptal edildiği açıklandı.

Havayolu şirketinden yapılan açıklamada, içinde 328 yolcu ve mürettebat bulunan 503 sefer sayılı uçağın Tokyo Haneda Havalimanı Terminal 1'deki aprondan çıktığı sırada aprona girmek üzere olan boş bir uçakla kanat kısmından çarpıştığı kaydedildi. Yerel saatle 07.30 sıralarında yaşanan kazada yaralanan olmazken, Hokkaido eyaletindeki New Chitose Havalimanı'na yapılması planlanan 503 sefer sayılı uçuşun iptal edildiği belirtildi. Kazaya karışan Airbus A350-900 tipi iki uçakta maddi hasar meydana geldiği, olayla ilgili detaylı soruşturma başlatıldığı aktarıldı.

Uçak kazasında 5 kişi ölmüştü

Japonya, 2 Ocak'ta yaşanan ve dünya kamuoyunu sarsan uçak kazası ile gündeme gelmişti. New Chitose Havalimanı'ndan Haneda Havalimanı'na gitmekte olan Japon Hava Yolları’na ait 516 sefer sayılı Airbus A350 tipi uçak, inişi sırasında Japonya Sahil Güvenlik Kuvvetleri’ne (JCG) ait MA-722 tipi uçakla çarpışmıştı. Kazada deprem bölgesine yardım malzemeyi taşıyan JCG uçağındaki 5 personelin hayatını kaybettiği açıklanmıştı. 16 Ocak'ta ise Cathay Pacific'e ait bir yolcu uçağının New Chitose Havalimanı'nın pistinde Korean Air'a ait bir diğer uçakla çarpıştığı kamuoyuna yansımıştı. Kazada yaralanan olmamıştı.

Yolcu uçakları taksi sırasında çarpıştı!

Yorumlar

... ~ 25 gün önce
Adamlar son iki yılda onlenebilir bir sürü kazaya karıştılar. Hala çıkıp " biz çok profesyoneliz, biz çok organizeyiz" gibi açıklamalar yapıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000