07 Haziran 2019, Cuma 16:03:17

Yolcu uçakları Bodrum'a iniş yapamadı!

Yolcu uçakları Milas-Bodrum Havalimanı'na iniş yapamadı. Bazı uçaklar İzmir ve Dalaman'a yönlendirilmek zorunda kaldı.
  • Ben soylemistim havalimani yanlis yapildi diye, aa burasi istanbul degilmis olsun ben yine soylemis olayim. Zaten turistleride rahatsiz ediyor inis yonude yanlis bu pistlerin. Birde egim var zaten frenleri yakiyoruz iniste. taksi yolu 10 dakika suruyor.

Yolcu uçakları Milas-Bodrum Havalimanı'na iniş yapamadı. Bazı uçaklar İzmir ve Dalaman'a yönlendirilmek zorunda kaldı.

AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; Azerbaycan'ın bayrak taşıyıcı havayolu şirketi AZAL'a ait Airbus A340-600 tipi yolcu uçağının pist başından manevra yapamadığı ve dönüş için push-back aracı talebinde bulunduğu öğrenildi.

Uçağın pisti uzun süre işgal etmesinden dolayı bir süre havada tur atan diğer havayolu şirketlerine ait uçaklar çevre meydanlara yönlendirildi.

Onur Air'ın Varşova-Bodrum uçağı Dalaman'a, Lufthansa'nın Münih-Bodrum uçağı, Türk Hava Yolları'nın İstanbul Havalimanı'ndan gelen uçağı ile Pegasus'un Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan gelen uçakları ise İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na iniş yaptı.

Azerbaycan Havayolları'na ait uçağın pisti terk etmesinden sonra trafiğin normale döndüğü, diğer meydanlara inen uçakların Bodrum'a hareket etmek üzere yeniden havalanacağı belirtildi.

A380'den bile daha uzun

Öte yandan dünyanın en büyük yolcu uçağından bile daha uzun olan A340-600 tipi yolcu uçağının Milas-Bodrum Havalimanı'nın en yoğun dönemlerinden birinde meydana inişinin planlanması da tartışma konusu oldu.

Atatürk Havalimanı'na dahi indiğinde dönüşlerde sorun yaşayan 75 metre uzunluğundaki Airbus 340-600, Airbus'ın amiral gemisi konumundaki A380'den 2 metre daha uzun bir gövdeye sahip.

©AirportHaber.comYolcu uçakları Bodrum'a iniş yapamadı!

Facebook Yorum

Yorumlar

TGS ye alim ~ 2 ay önce
Ben soylemistim havalimani yanlis yapildi diye, aa burasi istanbul degilmis olsun ben yine soylemis olayim. Zaten turistleride rahatsiz ediyor inis yonude yanlis bu pistlerin. Birde egim var zaten frenleri yakiyoruz iniste. taksi yolu 10 dakika suruyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000