26 Ocak 2021, Salı 10:10:27

Yolcu uçağını 'kapatmak' ister misiniz?

Rus hava yolu şirketi S7, koronavirüs yüzünden hangarda kalan yolcu uçaklarını "özel uçak" gibi hizmete sunmaya başladı.

Rus hava yolu şirketi S7, koronavirüs yüzünden hangarda kalan yolcu uçaklarını "özel uçak" gibi hizmete sunmaya başladı. 

S7 şirketi, uçaktaki koltukların tamamını birden bir kerede rezerve etmeye imkan veren servisi uygulamaya koydu. Şimdilik sadece Rusya içi uçuşlarda hizmet verecek servisle birlikte, Airbus A319 model uçaklarda 2 kişilik business ve 72 kişilik ekonomi sınıfı koltukların tamamını internet üzerinden satın almak mümkün hale geldi.

Böylece "uçağın tamamını kapatmak" ve özel uçak konforuyla uçabilmek  için uçuş tarihi, destinasyon, sınıf ve ek servis bilgileri girilerek rezervasyon yapılıyor. Daha sonra havayolu firması sipariş sahibiyle temasa geçerek yolcu bilgilerini alıp ödeme aşamasına geçiyor.

S7'nin servisi şimdilik sadece Moskova merkezli gidiş-dönüş uçuşlarında geçerli. Ancak firma uygulamayı genişleteceği vaadinde bulunuyor. Böylece "hali vakti yerinde" birkaç kişinin biraraya gelerek bir uçağı kiralaması mümkün olacak.

Peki, bir uçağı kapatmanın maliyeti ne kadar?

Konuyu haberleştiren RBC gazetesi, 96 kişilik Moskova - Gelendzhik tek yön uçuş maliyetini 1,4 milyon ruble (18 bin 500 dolar) olarak aktarıyor .

Moskova - St. Petersburg arasında ise bu ücret 864 bin ruble yani 11 bin 440 dolar. İki başkent arası gidiş-dönüş maliyeti 1,3 milyon ruble (17 bin 200 dolar). (TürkRus)

Yolcu uçağını 'kapatmak' ister misiniz?

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000