16 Şubat 2019, Cumartesi 17:18:00

Yolcu uçağına 'protesto' rötarı!

İsrail başkenti Tel Aviv'de içinde 140 Ukrayna vatandaşının bulunduğu yolcu uçağı, İsrailli yetkililer tarafından 'protesto' amaçlı bekletildi.
  • simdi soru, israil mi ukraynaya muhtac yoksa ukrayna israile mi ? ukr bakan cvp veremez
  • kendi vatandaşına yapılani asla affetmiyor. Bizimde bu düzeye gelmemiz lazım. Almanyada uçak başında pasaport kontrolü yapılıyor. Alman vatandaşları vizesiz ve pasaporta bile ihtiyaç duymadan ülkemize girebiliyor
  • İsrail vatandaşına saygıda kusur etmemek lazım sonuçta dünyayı İsrail yönetiyor. Ticari anlamda

İsrail başkenti Tel Aviv'de içinde 140 Ukrayna vatandaşının bulunduğu yolcu uçağı, İsrailli yetkililer tarafından 'protesto' amaçlı bekletildi.

İsrail'de içinde 140 Ukrayna vatandaşının bulunduğu bir yolcu uçağı, İsrailli yetkililer tarafından "protesto" amaçlı bekletildi. Tel Aviv - Kiev hattında iki ülke arasında yaşanan krizde, 140 Ukrayna vatandaşı Ben Gurion Havaalanın'da bilinçli olarak bekletilerek mağdur edildi. Konuyla ilgili açıklama milletvekili ve aynı zamanda Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Eski Başkan Yardımcısı Georgiy Logvinskiy'den geldi.

Logvinskiy yaptığı açıklamada, "İsrail İçişleri Bakanlığı'ndan bana yapılan açıklamada 140 kişinin bekletilmesinin, geçtiğimiz günlerde 35 İsrail vatandaşının Ukrayna'ya alınmamasına yönelik bilinçli yapılmış tepki amaçlı bir protesto olduğu söylendi" ifadelerini kullandı.

"BİRÇOK ŞEYE DE GÖZLERİMİ KAPATTIK"

İsrail’in bu tavrı karşısında hayal kırıklığına uğradıklarını belirten Logvinskiy, "Biz İsrailli misafirlerimize hep anlayışla ve saygıyla yaklaştık. Birçok şeye de gözlerimizi kapattık. Ama bu davranışlar İsrail tarafından öyle bir yere getirildi ki artık Ukrayna’dan İsrail’e inen her uçaktaki yolcuların yüzde 20’si geri gönderiliyor. Ukraynalı vatandaşlarımızdan bana sürekli bu konuda yardım talebi iletiliyor. Daha dün 14 İsrail vatandaşı evrak probleminden dolayı Ukrayna’ya alınmadı diye İsrail tarafı buna karşılık 54 vatandaşımızı ülkeye almadı. Bu böyle devam edemez. Devam ederse aynı şekilde karşılık görürler" dedi.

Yolcu uçağına 'protesto' rötarı!

Facebook Yorum

Yorumlar

levi ~ 4 ay önce
simdi soru, israil mi ukraynaya muhtac yoksa ukrayna israile mi ? ukr bakan cvp veremez

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsrail ~ 4 ay önce
kendi vatandaşına yapılani asla affetmiyor. Bizimde bu düzeye gelmemiz lazım. Almanyada uçak başında pasaport kontrolü yapılıyor. Alman vatandaşları vizesiz ve pasaporta bile ihtiyaç duymadan ülkemize girebiliyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uğraşılmaz ~ 4 ay önce
İsrail vatandaşına saygıda kusur etmemek lazım sonuçta dünyayı İsrail yönetiyor. Ticari anlamda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Elma kompostosu ~ 4 ay önce
Adam doğruyu söylemiş, nesini beyenmediniz? "Biz hiçbir ülkenin yönetimini başıboş bırakmayız" diyebilecek kadar cüretkar, siz neyin hesabındasınız?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000