10 Eylül 2019, Salı 15:44:49

Yolcu uçağı türbülansa girdi... Yaralılar var!

Eurowings’e ait Airbus A319 tipi bir yolcu uçağı İtalya’nın Lamezia Terme kentinden Berlin’e sefer düzenlediği sırada türbülansa girdi. Uçakta 1’i ağır toplam 8 kişi yaralandı.
  • Uçuş sırasında çözmeyin abi şu kemeri diken mi var. Touchdown olur olmaz daha reverse bile açılmadan çözen oluyor yav netti bu kemer size
  • Uçuş boyunca "gerekmedikçe" kemerlerinizi çözmeyin deniyor. Ancak kemer ikazı sönünce bütün yolcular aynı anda çözüyor.

Eurowings’e ait Airbus A319 tipi bir yolcu uçağı İtalya’nın Lamezia Terme kentinden Berlin’e sefer düzenlediği sırada türbülansa girdi. Uçak, Almanya’nın Berlin Tegel Havalimanı’na acil iniş yapmak zorunda kaldı. Uçakta, 1’i ağır olmak üzere toplam 8 kişi yaralandı. Yaralanan yolcular hastaneye sevk edildi.

Eurowings sözcüsü yaptığı açıklamada, “Berlin’e inmeden yaklaşık 20 dakika önce, uçağın kaptanı kapalı bir bulut oluşumunu gördü ve yolcuları uyararak acil iniş izni istedi. Ayrıca, mürettebat tarafından Almanca ve İngilizce olarak bir açıklama yapıldı. Uçak, tehlikeye atılmadı ve güvenli bir şekilde piste indirildi” dedi.

BİR YOLCUNUN PARMAĞI KIRILDI

Türbülans sırasında, yolculardan birinin parmağının kırıldı, diğeri ise başından yaralandı. Diğer yolcuların ise omurga ve boyun bölgesindeki ağrıdan şikayetçi oldukları ifade edildi. Yaralıların beşinin yolcu, diğer üç kişinin ise mürettebat olduğu belirtilirken, iniş sırasında hasar gören uçak bakıma alındı.

Yolcu uçağı türbülansa girdi... Yaralılar var!

Facebook Yorum

Yorumlar

Kemerci ~ 6 ay önce
Uçuş sırasında çözmeyin abi şu kemeri diken mi var. Touchdown olur olmaz daha reverse bile açılmadan çözen oluyor yav netti bu kemer size

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kemerler! ~ 6 ay önce
Uçuş boyunca "gerekmedikçe" kemerlerinizi çözmeyin deniyor. Ancak kemer ikazı sönünce bütün yolcular aynı anda çözüyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000