09 Ocak 2021, Cumartesi 12:39:37

Yolcu uçağı kapibaraya çarptı!

Brezilya’da iç hat seferi yapan LATAM Havayolları uçağı kalkışı sırasında kemirgen hayvanların en irisi olarak bilinen Kapibara’ya çarptı.
  • Brezilyada avlanması yasak olan hayvan. Brezilyalılar avlayıp yedikleri için yaşadıkaları yerler koruma altına alınmıştır. Ben ilk gördüğümde su samuru sanmıştım

Brezilya’da iç hat seferi yapan LATAM Havayolları uçağı kalkışı sırasında kemirgen hayvanların en irisi olarak bilinen Kapibara’ya çarptı.

Yabani hayvan kaynaklı 'havacılık olaylarına' bir yenisi daha eklendi. Havalimanlarının bulunduğu coğrafi bölgenin özelliklerine göre inişleri ya da kalkışları sırasında kaz, geyik, boz ayı gibi yabani havan ile çarpışarak çeşitli haberlere konu olan uçaklar, bu kez kemirici hayvanların en irisi olarak bilinen Kapibara'ya çarptı.

İlginç haber Brezilya'dan geldi. 7 Ocak günü yaşanan olayda LATAM Havayolları'nın Sao Paulo- Joao Pessoa seferini yapmak için kalkışa geçen Airbus A320-200 tipi uçağı, Sao Paulo' daki Guarulhos Uluslararası Havalimanı'ndan kalkışı sırasında anavatanı Güney Amerika olan ve kemirici havanların en irisi olarak bilinen Kapibara 'ya çarptı.

UÇAK KALKIŞ HIZINA ULAŞMIŞTI

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre; Uçağın kalkış hızına ulaştığı sırada yaşanan olayda pilotlar kalkışa devam ederek 3 bin metre yüksekliğe tırmandı. Durum değerlendirmesi yapan ve iniş ağırlığına ulaşmak için havada tur atatarak yakıt tüketen pilotlar kalışlarından bir saat sonra Sao Paulo' ya sorunsuz bir iniş yaptı.

İnişin ardından uçak seferden çekilerek gerekli kontrollerin yapılması için bakıma alındı. Havalimanı pisti temizlenirken yaklaşık bir saat boyunca kapalı kaldı.

Yolcu uçağı kapibaraya çarptı!

Facebook Yorum

Yorumlar

Avlanması yasak olan hayvan ~ 3 yıl önce
Brezilyada avlanması yasak olan hayvan. Brezilyalılar avlayıp yedikleri için yaşadıkaları yerler koruma altına alınmıştır. Ben ilk gördüğümde su samuru sanmıştım

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000