10 Temmuz 2010, Cumartesi 16:04:35

YERLİ İHA’LAR SİLAHLANACAK MI?

Baykar Makine’nin ürettiği insansız hava araçları tüm detaylarıyla bu akşam Airport TV Ana Haber’de…
  • Teknoloji ile onun bir baglantisi yok. Afganistan ile ne SSCB basa cikabildi, ne de simdiki ABD. Kurtulus savasinda da durum ayni degilmi idi, veya Vietnam'da? Bu isi savasla KA-ZA-NA-MAZ-SIN.
  • İNSANSIZ ARAÇLARI HAVA-DENİZ-KARADA YAPMAMIZ GEREKECEK ÜÇ BİR TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ YURDUMUZU KORUMAK İÇİN GEREKLİ OLAN BİR TEKNİK YAPILANMA DENİZDE BİR DEVRİYE GEMİSİNİN KAÇ MÜRETTABATLA VE NE KADAR YAKIT İLE GÖREV VERİRSENİZ İNSANSIZ TAŞITLARLA NE KADAR HARÇAMA YAPARSINIZ ÖNEMLİ OLAN ...FREKANS... KONUSU BULARI HANGİ FREKANSLA KULLANDIĞINIZ UYDU İLE KULLANIRSINIZ YADA MOBİL BİR İSTASYON İLE UZAKTAN KONTROL EDERSİNİZ HER İKİSİNİNDE SAKINCASI FREKANSINIZ KESTİRİLİP ARACI KAYBETMENİZ OLACAKTIR UYDUYUDA DİĞER YER İSTASYONUYLA KONTROL EDİLENDE YEDEK FREKANSINIZ YOKSA ARACI KAYBEDEBİLİRSİNİZ BUNU YAPABİLECEK ASKERİ KURULUŞLARIMIZ VAR ZATEN DÜNYA İNSANSIZ HARP TASITLARINA YÖNELİYOR YENİ SAVAŞ ŞEKLİ BAŞARILAR SAYGILARIMLA SARHOŞAHTAPOT
  • Ben inaniyorumki herseyin en iyisini yapabiliriz.Fakat bu kadar teknolojimiz ile neden pkk ile basa cikamiyoruz onu anlamadim.pkk lilar hangi teknolojiyi kullanarak Askerlerimizi Sehit edebiliyorlar?Tabiki pkk'nin arkasinda basta Israil omak uzere cok teknoloji devi devletler var.Turkiyemin ayagina celme takmak isteyen cok pusuda bekleyen seviyor gibi gozuken sevmeyenler var.Ama benim Turki'yem bu prangalari kiracak.Hic supem yok.Osmanlidaki asaliyetine er veya gec tekrar gelecek.Gene bizim adil yonetimimiz altinda adalet hukum surecek.Benim insanim akilli ce basarilidir.Memleketi ugruna canini ve malini gozunu kirpmadan verir.
  • yalan dolan.... cocuk mu kandiriyorsunuz kagit uzerinde hersey yapiyoruz uygulamaya gelince mazaretten baska bisey yok..essek sirtinda gelip karakol basiyorlar halen masal anlatin siz..
  • Bu tip projeler ancak başımız sıkıştığında yapmaya başlıyoruz. Neyimiz eksik amerika ve israilden zeki mühendislerimiz ve yatırımcılar her zaman vardır. Buna benzer projeleri durmaksızın geliştirmemiz lazım hem de en iyisini yapacak bilgiye, akla sahibiz..
  • AIRPORT HABER e bu tip milli projelere sahip çıkıp gündemde tutup destek verdikleri için vatandaş olarak teşekkür ederim. bu iş te emeği geçen arkadaşlarada başarılar dilerim.

Türkiye insansız hava aracı konusunda nerede bulunuyor? Şu anda TSK’da kaç İHA var? Bugüne kadar kaç sorti yaptılar?

Bayraktar Taktik İnsansız Hava aracının özellikleri neler? Hangi şartlarda uçabiliyor, ne kadar havada kalıyor?

Seri üretim aşamasına ne zaman geçilecek? Yerli İHA’lara silah yüklenecek mi? Yurtdışından İHA’lara talep geliyor mu?


Yerli İnsansız Hava araçlarıyla ilgili bütün detaylar bu akşam saat 20:00’de Airport TV Ana Haber’de…
 

YERLİ İHA’LAR SİLAHLANACAK MI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 12 yıl önce
Teknoloji ile onun bir baglantisi yok. Afganistan ile ne SSCB basa cikabildi, ne de simdiki ABD. Kurtulus savasinda da durum ayni degilmi idi, veya Vietnam'da? Bu isi savasla KA-ZA-NA-MAZ-SIN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
İNSANSIZ ARAÇLARI HAVA-DENİZ-KARADA YAPMAMIZ GEREKECEK ÜÇ BİR TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ YURDUMUZU KORUMAK İÇİN GEREKLİ OLAN BİR TEKNİK YAPILANMA DENİZDE BİR DEVRİYE GEMİSİNİN KAÇ MÜRETTABATLA VE NE KADAR YAKIT İLE GÖREV VERİRSENİZ İNSANSIZ TAŞITLARLA NE KADAR HARÇAMA YAPARSINIZ ÖNEMLİ OLAN ...FREKANS... KONUSU BULARI HANGİ FREKANSLA KULLANDIĞINIZ UYDU İLE KULLANIRSINIZ YADA MOBİL BİR İSTASYON İLE UZAKTAN KONTROL EDERSİNİZ HER İKİSİNİNDE SAKINCASI FREKANSINIZ KESTİRİLİP ARACI KAYBETMENİZ OLACAKTIR UYDUYUDA DİĞER YER İSTASYONUYLA KONTROL EDİLENDE YEDEK FREKANSINIZ YOKSA ARACI KAYBEDEBİLİRSİNİZ BUNU YAPABİLECEK ASKERİ KURULUŞLARIMIZ VAR ZATEN DÜNYA İNSANSIZ HARP TASITLARINA YÖNELİYOR YENİ SAVAŞ ŞEKLİ BAŞARILAR SAYGILARIMLA SARHOŞAHTAPOT

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Ben inaniyorumki herseyin en iyisini yapabiliriz.Fakat bu kadar teknolojimiz ile neden pkk ile basa cikamiyoruz onu anlamadim.pkk lilar hangi teknolojiyi kullanarak Askerlerimizi Sehit edebiliyorlar?Tabiki pkk'nin arkasinda basta Israil omak uzere cok teknoloji devi devletler var.Turkiyemin ayagina celme takmak isteyen cok pusuda bekleyen seviyor gibi gozuken sevmeyenler var.Ama benim Turki'yem bu prangalari kiracak.Hic supem yok.Osmanlidaki asaliyetine er veya gec tekrar gelecek.Gene bizim adil yonetimimiz altinda adalet hukum surecek.Benim insanim akilli ce basarilidir.Memleketi ugruna canini ve malini gozunu kirpmadan verir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
yalan dolan.... cocuk mu kandiriyorsunuz kagit uzerinde hersey yapiyoruz uygulamaya gelince mazaretten baska bisey yok..essek sirtinda gelip karakol basiyorlar halen masal anlatin siz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Bu tip projeler ancak başımız sıkıştığında yapmaya başlıyoruz. Neyimiz eksik amerika ve israilden zeki mühendislerimiz ve yatırımcılar her zaman vardır. Buna benzer projeleri durmaksızın geliştirmemiz lazım hem de en iyisini yapacak bilgiye, akla sahibiz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
AIRPORT HABER e bu tip milli projelere sahip çıkıp gündemde tutup destek verdikleri için vatandaş olarak teşekkür ederim. bu iş te emeği geçen arkadaşlarada başarılar dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000