12 Şubat 2021, Cuma 16:11:48

Yeni Tokat Havalimanı'nda inşaatın yüzde 90'ı tamamlandı

AK Parti Grup Başkanvekili Tokat Milletvekili Özlem Zengin, Tokat'ta yapımı devam eden yeni havalimanı inşaatının yüzde 90'ının tamamlandığını söyledi.
  • Milletvekiline soru yüzde 90 ı tamamlanan havalimanı neden en geç 3 ay içinde değil de yılsonunda açılır?
  • Boşuna bir daha DHMİ memur alıcak işe onlara yattığı yerden maaş vericek ne iş var günde max 4 tane uçak iner özel şirket çalışır DHMİ çay kahve sigara gezer ortalıkta bide dolu dolu maaş alırlar.
  • vergilerimizin heba edildiği bir ölü yatırım daha bir tokat daha
  • Tokat Havalimanı uluslararası bir statüye mi kavuşacak?
  • Sivas uçuşlarının %50 si Tokat zaten inşallah açılır hemen..
  • Yeni Tokat Havalimanının yapılması için emeği geçen bütün personeller ile özellikle kendisine yardımcı olunmaktan ziyade, rahat çalışma ortamı olmasın diye sıkıntı çıkarılan, buna rağmen personelinin rahatı, verimli çalışması için gayret gösteren, personeline bir baba edasıyla yaklaşan Sayın Mustafa KONCA Müdürümüze teşekkür ederim.
  • Derdiyoklar çoğalmasınki huzur ve mutlu şekilde çalışalım.olmaz mi
  • Tokat Havalimani daha 2 ay önce %70 tamamlandı diyor sonra ikinci ihale yapıldı inşaat olduğu gibi duruyor nasil %90 tamamlandı oluyor açıklama sağlıklı değil..
  • Kaç yolcu garantisi vermişler??
  • Bunlar yatirim falan degil , tamamen soygun , hala bunlarin hikayelerine inanan %30 a sesleniyorum , sayenizde memlekette soyulmadik yer kalmayacak , gurur duyun eserinizle , sizinle elbet hesaplasacagiz tuyu bitmemis yetim hakki yiyenler sizi

AK Parti Grup Başkanvekili Tokat Milletvekili Özlem Zengin, Tokat'ta yapımı devam eden yeni havalimanı inşaatının yüzde 90'ının tamamlandığını söyledi.

Tokat'ta mevcut havaalanının büyük gövdeli uçakların inişine elverişli olmaması nedeniyle Söngüt köyü arazisi içine yapımına başlanan yeni havalimanı inşaatı devam ediyor. Yaklaşık 520 milyon liraya ihale edilen havalimanında başlayan pist, apron ve taksi yolu yapım çalışmaları, çift vardiyalı sürdürülüyor.  Ak Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Tokat İl Genel Meclisi Başkanı Erol Duyum, Havaalanı Müdürü Mustafa Konca havalimanı inşaatı çalışmalarını yerinde inceledi.

'2021 YILININ SONUNDA BİTİRECEĞİZ'

Tokat Havalimanı'nın Türkiye açısından önemli olduğunu belirten Ak Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, "Tokat Havalimanı özellikle tarımsal üretimin Tokat dışında ihracat anlamında dünyaya gönderebilmemiz açısından çok önem arz ediyor. İnşaat 2018'de başladı. Alt yapı ihalemiz güzel bir şekilde neticelendi. Üst yapının ihalesini alan firma yüzde 70'ini tamamlayabildik. Kalan yüzde 30'luk kısım için ihale tamamlandı ve alan firmaya tebliğ edilecek. Firma da inşaatına başlayacak. Baktığımız zaman az bir işimiz kaldı. Biz 2020 yılı Haziran ayını hedeflerken, 2021 yılı tamamlanmadan bu havalimanımızın hazır olmasını ve Tokatımızın hizmetine geçmesi için çaba sarf ediyoruz. Bu 1 yıllık gecikmede pandeminin çok büyük bir payı var. Pandemi, uçuşlara büyük bir sınırlama getirmiş oldu. Böyle bakıldığı zaman fiilen Tokat için büyük bir kayıp olmadığını söyleyebilirim. Tokat Ak Parti milletvekillerimizle takip ediyoruz. Cumhurbaşkanımız takip ediyor. Tokatlı hemşerilerimiz sürekli soruyorlar. İnşallah 2021 yılının sonuna kadar havalimanımızı bitireceğiz ve Tokatlının hizmetine açacağız" dedi.

'TOPLAM MALİYET 520 MİLYON'

Projenin toplam maliyetinin 520 milyon lira olduğunu söylen Zengin, "Şu ana kadar öngörülen maliyet 412 milyon. Kargo terminalimiz de olsun istedik, bununla beraber 520 milyon liraya mal olacak. Bunlar Tokat ve Türkiye için çok büyük rakamlar. Devletimizin bu vermiş olduğu hizmeti gördüğümüzde etkileniyor ve duygulanıyoruz. O yüzden bu işleri alan firmaların da bunların ne kadar kıymetli olduğunu, her birimizin parasıyla yapıldığını unutmadan bu işleri yapması lazım. Tokat Havalimanının yüzde 90'nının bittiğini söyleyebiliriz" diye konuştu.

Yeni Tokat Havalimanı'nda inşaatın yüzde 90'ı tamamlandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Düşünüyorum Öyleyse Varım ~ 3 yıl önce
Milletvekiline soru yüzde 90 ı tamamlanan havalimanı neden en geç 3 ay içinde değil de yılsonunda açılır?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsraf ~ 3 yıl önce
Boşuna bir daha DHMİ memur alıcak işe onlara yattığı yerden maaş vericek ne iş var günde max 4 tane uçak iner özel şirket çalışır DHMİ çay kahve sigara gezer ortalıkta bide dolu dolu maaş alırlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
israf ~ 3 yıl önce
vergilerimizin heba edildiği bir ölü yatırım daha bir tokat daha

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tokat Kargo Terminali ~ 3 yıl önce
Tokat Havalimanı uluslararası bir statüye mi kavuşacak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tokatlı ~ 3 yıl önce
İşte bu beeee gelişmiş ülke oluyoruz artıkkk
insallah.. ~ 3 yıl önce
Sivas uçuşlarının %50 si Tokat zaten inşallah açılır hemen..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tokat ~ 3 yıl önce
Yeni Tokat Havalimanının yapılması için emeği geçen bütün personeller ile özellikle kendisine yardımcı olunmaktan ziyade, rahat çalışma ortamı olmasın diye sıkıntı çıkarılan, buna rağmen personelinin rahatı, verimli çalışması için gayret gösteren, personeline bir baba edasıyla yaklaşan Sayın Mustafa KONCA Müdürümüze teşekkür ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tokat ~ 3 yıl önce
Türkiyenin en fuzuli havalimanı için harcanan paralara günah diyeceğine teşekkürler yağdırmış. Yazık size valla yazık
Tokat ~ 3 yıl önce
Sen ona buna teşekkür edip yalakalık yapacağına önce Türkçe öğren olur mu.suriyeli misin nesin anlayamadık
Tokat ~ 3 yıl önce
Bir ile Havalimanı yapılıp yapılmayacağının kararını Havalimani Müdürü istesede vermez, veremez. Siyasî irade, halkın talebi, maddi imkanlara bakılarak Havalimani yapılmasına karar verilir. Gönül isterki Tokat iline hızlı tren gelsin fakat olmadı, becerilemedi. Havalimani yapılmasına öğle veya böyle karar verildi. Bu durumda Havalimani yapımını eksiksiz, kusursuz en iyi şekilde tamamlanması için çalışan personellere teşekkür etmek neden yanlış
Memleket ~ 3 yıl önce
Derdiyoklar çoğalmasınki huzur ve mutlu şekilde çalışalım.olmaz mi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hımm ~ 3 yıl önce
Tokat Havalimani daha 2 ay önce %70 tamamlandı diyor sonra ikinci ihale yapıldı inşaat olduğu gibi duruyor nasil %90 tamamlandı oluyor açıklama sağlıklı değil..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adam ~ 3 yıl önce
Kaç yolcu garantisi vermişler??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
EsbTgs ~ 3 yıl önce
Bunlar yatirim falan degil , tamamen soygun , hala bunlarin hikayelerine inanan %30 a sesleniyorum , sayenizde memlekette soyulmadik yer kalmayacak , gurur duyun eserinizle , sizinle elbet hesaplasacagiz tuyu bitmemis yetim hakki yiyenler sizi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000