17 Temmuz 2018, Salı 08:57:10

Yeni savaş uçağı projesi resmen tanıtıldı

Birleşik Krallık Savunma Bakanı Gavin Williamson, Farnborough Hava Fuarında ülkenin yeni savaş uçağı projesini açıkladı. Bakan Williamson, Tempest adı verilen uçağın mockupı önünde basına konuştu ve geliştirme için iki milyar sterlin ayırdıklarını kaydetti.
  • Bu teori daha önce de ortaya atıldı ama maalesef insan denen omurgalıya işlemiyor. İlla belasını bulacak başka yolu yok... İkinci dünya savaşında üretilen binlerce uçağı hesaba katınca değişen pek bir şey olmadığını görüyorsunuz...
  • eee bizim milli uçak için 100 milyon usd ayırıken kendilerininki için 2 milyar sterlin ayırmışlar!
  • suanda 80 tane farkli devlet ayni 5. nesil ucagi gelistirmek ve birbirleri ile savasmak icin milyar dolarlar harciyor.. bukadar para ve emek uzay ve insanlik icin harcansaydi herhalde suanda galaksi dışına cikmistik..

Birleşik Krallık Savunma Bakanı Gavin Williamson, Farnborough Hava Fuarında ülkenin yeni savaş uçağı projesini açıkladı. Bakan Williamson, "Fırtına" anlamına gelen Tempest adı verilen uçağın mockupı önünde basına konuştu ve geliştirme için iki milyar sterlin ayırdıklarını kaydetti.

Bakan uçağın 2030’dan itibaren Kraliyet Hava Kuvvetleri’nde Lockheed Martin’in F-35 ve Eurofighter’ın Typhoon uçağı ile birlikte uçacağını ifade etti.

Birleşik Krallık, Türkiye’de Türk Havacılık ve Uzay Sanayii ile beşinci nesil savaş uçağı projesinde beraber çalışıyor diğer yandan İsveç Saab ile ayrı, Fransa ve Almanya ile ayrı ortak uçak geliştirme programlarında yer almak istediğini açıkladı ancak bütün denemeler başarısız oldu. Birleşik Krallık bu projeyi İtalyan Leonardo ile hayata geçirmeyi hedefliyor.

Uçak 2035 yılında hazır olacak, otonom veya pilotlu uçabilecek ve lazer silahına sahip olacak.

Yeni savaş uçağı projesi resmen tanıtıldı

Facebook Yorum

Yorumlar

37 fo su'na ~ 4 yıl önce
Bu teori daha önce de ortaya atıldı ama maalesef insan denen omurgalıya işlemiyor. İlla belasını bulacak başka yolu yok... İkinci dünya savaşında üretilen binlerce uçağı hesaba katınca değişen pek bir şey olmadığını görüyorsunuz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eee ~ 4 yıl önce
eee bizim milli uçak için 100 milyon usd ayırıken kendilerininki için 2 milyar sterlin ayırmışlar!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cok bilen 37 fo su ~ 4 yıl önce
suanda 80 tane farkli devlet ayni 5. nesil ucagi gelistirmek ve birbirleri ile savasmak icin milyar dolarlar harciyor.. bukadar para ve emek uzay ve insanlik icin harcansaydi herhalde suanda galaksi dışına cikmistik..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000