17 Nisan 2019, Çarşamba 09:23:57

Yeni rota İstanbul Havalimanı

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım şirketi Burulaş’ın BBBUS otobüs seferleri, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nın ardından düzenli olarak İstanbul Yeni Havalimanı için de başlatıldı.
  • İBB Bursa otobüslerini Yen’i hava limanı ve Sabiha gökçene kabul edecekmiiiii ??????
  • Siz Bursa Yenişehir'e yeni sefer getirmeye çalışmayın, var olan 3-5 seferi sıklaştırmaya çalışmayın, ama başkasının havalimanına yolcu yetiştirin. Aferin yerel belediyecilik anlayışınıza, kentlilik bilincinize.. Demek ki belediyecilik anlayışınız, minibüsçülük seviyesine inmiş. Yoldan ördek de toplayın.
  • hezarfen mesleki ve teknik anadolu lisesiv ben lise3.sınıf öğrencisiyim sivil havacılık bölümünde okuyorum ama bize ne sivil havacılık genel müdürlüğü yardımcı oluyor ne dhmi staj yerimizi ayarlayan bile yok stajı geçtim sivil havacılık öğretmenimiz yok elimizden tutup yol gösterecek birilerini arıyoruz sesimizi duyurmamızda yardımcı olursanız çok mutlu oluruz lütfen onca öğrenci heba olmasın
  • Bursa başkanının reklamından başka birşey değil :bbbus bursadan saw a seferler başlattığında ,sürekli iett hat bağlantılarının tanıtımını yaparak sadece saw değil istanbul içi yolcusunuda hedefliyordu .Başarılı oldu da, şu an saw a bursadan gidip gelen yolcunun %50 den fazlası iett ve havabus ile istanbul’un değişik yerlerine gidiyorlar.Havaist başlayınca onuda kullanmaya başladılar .Bu bahane ile zaten çok pahalı 35₺ olan bursa-saw ücreti 40₺ ye çıkartıldı.Yazıhane kirası ,komisyon vetmeyen ,havaist gibi ihale bedelide ödemeyen burulaş( bbbus )fırsatçılık yapıp pahalya taşıyarak iga ile yarışıyor
  • Bu nedir şimdi. Daha İstanbulluyu oraya taşıyamıyorsunuz. Şehir dışı hamlelere başlamışlar. Helal size

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım şirketi Burulaş’ın BBBUS otobüs seferleri, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nın ardından düzenli olarak İstanbul Yeni Havalimanı için de başlatıldı. Bursa Terminali ve Sabiha Gökçen Havalimanı arasında günlük ortalama 60 bin yolcuya hizmet veren BBBUS’la yeni havalimanına ulaşım kolaylaştı.

Akıllı kavşak uygulamaları, yol genişletme çalışmaları, yeni raylı sistem hatları ve planlanan köprülü kavşaklarla iki yıl içinde ulaşımı çile olmaktan çıkarmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın diğer şehirler ve ülkelerle bağlantısının sağlanmasına da katkı sunuyor. Bursalıların yoğun olarak kullandığı İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşım için 2017 yılının Ağustos ayında başlatılan BBBUS Otobüs seferleri, günlük karşılıklı 60 seferle aylık ortalama 60 bin yolcuya hizmet vermeye devam ediyor. Yüzde 90’a ulaşan doluluk oranı ile BBBUS Bursalıların yoğun ilgini görüyor.
Yeni havalimanı seferleri

Yeni İstanbul Havalimanı’nın hizmete açılmasının ardından vatandaşlardan gelen yoğun talebi değerlendiren Burulaş, BBBUS’ın rotasına bu havalimanını da dahil etti. HAVAİST ile işbirliğine giden Burulaş, Bursa’dan aldığı yolcuları Sabiha Gökçen Havalimanına ulaştıracak ve burada yapılacak aktarma ile vatandaşlar HAVAİST ile yeni havalimanına konforlu bir şekilde ulaşma imkânı bulacak. Sabiha Gökçen Havalimanı aktarmalı yapılacak seferlerle, Bursa’dan yola çıkan vatandaşlar 70 TL’lik ücretle, toplam 2 saat 45 dakika süren yolculuğun ardından yeni havalimanına ulaşma imkanı bulacak. Bursa’dan giden ilk yolcu Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan bindiği HAVAİST ile İstanbul Havalimanı’na uğurlandı. Bursa Büyükşehir Belediyesi güvencesi ve Burulaş konforu ile Sabiha Gökçen ve yeni havalimanına ulaşmak isteyen vatandaşlar bus.burulas.com.tr adresinden bilet alabilecekleri gibi 0850 850 99 16 numaralı ulaşım hattından da bilgi alabilecekler.

Ulaşılabilir bir Bursa

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, şehrin gelecek vizyonunun turizm olduğunu, bu konuda da gerek ulusal gerek uluslararası alanda ulaşılabilirliğin büyük önem taşıdığını söyledi. Yenişehir ve Sabiha Gökçen havalimanlarına Büyükşehir Belediyesi olarak ulaşım hizmeti verildiklerini hatırlatan Başkan Aktaş, “Bilhassa Sabiha Gökçen Havalimanı’na yaptığımız seferlerin yüzde 90 doluluğa ulaşması yapılan çalışmanın ne kadar doğru olduğunun göstergesi. Halkımızın gerek yurt içindeki farklı illere gerekse yurtdışına sorunsuz bir şekilde gitmesi, yine farklı illerden ve yurtdışından Bursa’mıza gelen vatandaşların havalimanından sonra konforlu bir şekilde şehrimize ulaşmasını sağlıyoruz. İstanbul Havalimanı için de talepler gelmeye başlamıştı. Sabiha Gökçen aktarmalı olarak bu seferleri de başlatmış bulunuyoruz. Halkımıza hayırlı olsun” dedi. 

Yeni rota İstanbul Havalimanı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Acaba ~ 3 ay önce
İBB Bursa otobüslerini Yen’i hava limanı ve Sabiha gökçene kabul edecekmiiiii ??????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Leman ~ 3 ay önce
Siz Bursa Yenişehir'e yeni sefer getirmeye çalışmayın, var olan 3-5 seferi sıklaştırmaya çalışmayın, ama başkasının havalimanına yolcu yetiştirin. Aferin yerel belediyecilik anlayışınıza, kentlilik bilincinize.. Demek ki belediyecilik anlayışınız, minibüsçülük seviyesine inmiş. Yoldan ördek de toplayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
lütfen yardım ~ 3 ay önce
hezarfen mesleki ve teknik anadolu lisesiv ben lise3.sınıf öğrencisiyim sivil havacılık bölümünde okuyorum ama bize ne sivil havacılık genel müdürlüğü yardımcı oluyor ne dhmi staj yerimizi ayarlayan bile yok stajı geçtim sivil havacılık öğretmenimiz yok elimizden tutup yol gösterecek birilerini arıyoruz sesimizi duyurmamızda yardımcı olursanız çok mutlu oluruz lütfen onca öğrenci heba olmasın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Siyasi ~ 3 ay önce
Bursa başkanının reklamından başka birşey değil :bbbus bursadan saw a seferler başlattığında ,sürekli iett hat bağlantılarının tanıtımını yaparak sadece saw değil istanbul içi yolcusunuda hedefliyordu .Başarılı oldu da, şu an saw a bursadan gidip gelen yolcunun %50 den fazlası iett ve havabus ile istanbul’un değişik yerlerine gidiyorlar.Havaist başlayınca onuda kullanmaya başladılar .Bu bahane ile zaten çok pahalı 35₺ olan bursa-saw ücreti 40₺ ye çıkartıldı.Yazıhane kirası ,komisyon vetmeyen ,havaist gibi ihale bedelide ödemeyen burulaş( bbbus )fırsatçılık yapıp pahalya taşıyarak iga ile yarışıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İstanbullu ~ 3 ay önce
Bu nedir şimdi. Daha İstanbulluyu oraya taşıyamıyorsunuz. Şehir dışı hamlelere başlamışlar. Helal size

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KM ~ 3 ay önce
Dün uçak indi, 20 dk taksi. Yolcuyu indirdik üstüne wheelchair bekledik 40 dk sonra ekip terminaline geldik etti 1 saat. 10 dk sonra ekip havaist aracı geldi etti 1 saat 10 dk. 2.60 TL i basıp yolcu terminaline geldim. Havaist Bakırköy servisini kullanmak için aha dedim yetiştim. Ne göreyim? OTOBÜS DOLU! Bi sonraki ise 30 dk sonra! Geçti mi öyle de 40 dk!? Etti mi 1.50.. Akşam trafiği malum otobüs min 50 dkkada geldi yenibosnaya. Etti 2.40. Ordan metroyla 20 dkkada eve geçsem etti 3 saat. E zaten uçuşa giderken 3 saat önce hazırlanmaya başlıyorum. Ortalama 12 saat mesai yapsam. ki 15-16 saatlere çıktığı olur! Neredeyse 24 saate varan gün içerisinde aktif olarak ayakta olduğum gün oluyor! Şimdi kalkıp biri çıkar KM maaşları 2999 TL olsun derse anasına avradına ağır söverim haberi olsun!!!
Uçan adam ~ 3 ay önce
Birlikte döveriz çomarlara

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000