21 Mayıs 2014, Çarşamba 09:33:46

YENİ HAVALİMANLARI HİZMETE HAZIR

Brezilya Devlet Başkanı Dilma Rousseff, ülkede yapımı tamamlanan yeni havalimanlarının FIFA 2014 Dünya Kupası için hazır olduğunu açıkladı.
  • Kendisi biliyorsunuz Latin kokenlidir.
  • Unutun yeni havalimanını..
  • Bizim yeni yapılacak havalimanında tık yok...

Brezilya Devlet Başkanı Dilma Rousseff, ülkede yapımı tamamlanan yeni havalimanlarının FIFA 2014 Dünya Kupası için ülkeye gelecek turistleri karşılamaya hazır olduğunu söyledi.

Turnuvadan sonra ülkeye miras kalacak havalimanları için ülke olarak gurur duyulması gerektiğini söyleyen Rousseff, ülke genelinde bulunan havalimanlarının kupa vesilesiyle daha konforlu ve daha modern bir yapıya kavuştuğunu söyledi. Sao Paulo’da bulunan Guarulhos Havalimanı'nın 3. terminalinin açılış töreninde konuşan Brezilya lideri, "Havalimanlarımız Dünya Kupası’na hazır hale gelmiştir. Ülkemize gelecek ziyaretçilere güzel bir karşılama sunacağız." dedi.

Ülke genelinde genişletme ve modernizasyon çalışmaları yapılan 12 havalimanında uçak ve yolcu kapasitesi artırıldı. Yapılan havalimanı yatırımlarının ülkenin büyüme oranı dikkate alınarak gerçekleştiğini söyleyen Rousseff, Brezilya’da havayolunu kullanan yolcu sayısının 33 milyondan 111 milyona ulaştığını belirtti. (Zaman)

YENİ HAVALİMANLARI HİZMETE HAZIR

Facebook Yorum

Yorumlar

iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Kendisi biliyorsunuz Latin kokenlidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Unutun yeni havalimanını..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Bizim yeni yapılacak havalimanında tık yok...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000