04 Aralık 2017, Pazartesi 10:01:08

Yeni havalimanının inşaat süreci uzaydan böyle görüntülendi

Tüm bölümleri ile hizmete girdiğinde dünyanın en büyüğü olacak İstanbul 3. Havalimanı’nın 76.5 milyon metrekarelik alan üzerinde inşaat çalışmaları yıllar içindeki değişimi uzaydan çekilen fotoğraflar ile gözler önüne serildi.
  • Uzaylilarda sasirmistir. Boyle muhtesem bir proje karsisinda . Aman su yuksek teknologi tekerlekli tablet robotu gormesinler :)
  • Şimdi ben bunu bir muhalif olarak kıskandım ve bunu Almanya oturum vizesi için başvurumda belirtirsem Almanya bana oturum vizesi verirmi.Artık düz mantık kullanıyoruz ülkeni halde en ufak eleştiride fetöcülükle başlanıp LGBT sever olabiliyor insan.
  • 3 hava lımanı alanlar ıcınde bulunan 9 adet golet eskı komur ocakları 30 12 2015 tahrınde rusat surelerı bıttıgınden ısletmeye kapatılmıs olup meydana gelen goletler dokum yapılarak kapatılmaktadır yapısal alanlar olustuktan sonra pıknık alanları mesıre yerlerı eglence parkları sahıl serıtlerı yuruyus alanları alısverıs merkezlerı seyır guvertelerı yapılacaktır sıstem guvenlıgı son sıstem bıgısayar otasyon sıstemlerle donatılacak bır havalımanı ılk etap kulanılacak gunluk jetA1 14000 ton gun butun etapların bıttıgınde gunluk yakıt tuketımı 60 000 ton olacaktır cevap su havzaları dedıgınız goletler korumasız su havzalarına daıl olmuyan komur ocaklarıdır olusturulacak alanlar karadenıze yakısır sekılde yemyesıl olacaktır puroje kıralama purojesı olup yap ıslet devret modelıdır yıllık kıra bedelıyle 25 yıl kıralanmıstır TURKIYE CUMHURIYETI malıdır saygılarımla
  • Yabancı firmalar İstanbul'a uçuşları durduruyor. Bu gidisle sadece THY uçak gibi
  • Bu 3ncü havaalanı transit bir hup olacak, bu kapsamda ha İstanbul'a yapılmış ha Konya-Ankara arasına yapılmış farketmezdi, hem İstanbul'un katlanılamaz trafiğine artısı olacak, hem de yeşili katletmemiş olurduk. Bence bu havaalanı Ankara-Konya arasında bir yere yada Ankara-Eskişehir arası biryere yapılması çok daha anlamlı olurdu, birçok açıdan.
  • bu sayfalarda bos konusanlara sozum mega purojenın ılk parkur heyacanı baslıyor bu purejede olusacak bır ıs kolu dunyanın en buyugu olacaktır puroje kapsamında gelısecek ıstısdam purojelerınde 225 000 kısının ıcınde cocugun akraban olabılır burada fıkır yuruturken buranın cıddı bır havacılık purojesı oldugunun farkına varın artık TURKIYE cumhurıyetı vatandası olarak bu purojenın buyuklugunu anlatıyım bır hava lımanı bır akaryakıt ıthalat ıhracat depolama lımanı kurovızor yolcu gemısı lımanı yolcu transfer merkezı karadenız lımanlarından gelen parsıel yuklerın konteyner lımanına getırıp burda eleclenıp dunya hava lımanlarına hava korgoyla transıferlerının yapılması karedenız ulkelerının ıc kesımlerınden tırlarla alınacak kargolar hava lımanı roro lımanıa getırılıp burada eleclenıp butun dunya hava lımanlarına transıferlerının yapılması kuzey karadenız demır yolu purojesı hava lımanı kargo termınalıne parsıyel yuklerın getırılıp dunya ulkelerıne transıferının yapılması
  • Naçizane şöyle bir soru var da; Ankara Çayyolu'ndaki evinden 09:00 yola çıkan bir iş adamı Mecidiyeköy'e kendi arabası ile (ortalama 120 km/h) giderse ne zaman varır , Esenboğa - 3. Havalimanı ile uçuş konforu yaşayarak giderse ne zaman varır?
  • Yeşil alanların ormanların tamamını yok etmişler. Verimsiz araziler değil miydi buralar ?
  • Ormanlar :(, çok üzücü ;/
  • Elin adamları hergün katma değerli icat yapıyor,dünyaya satıyor,tonla para kazanıyor onlar da hergün bunları bizim gibi haber yapıyorlar mı acaba ? Biz altı üstü bir havalimanı yapıyoruz ki o da çoğunlukla yabancı finansmanı ve ekipmanıyla maşallah hergün haberlerde.

Tüm bölümleri ile hizmete girdiğinde dünyanın en büyüğü olacak İstanbul 3. Havalimanı’nın 76.5 milyon metrekarelik alan üzerinde inşaat çalışmaları yıllar içindeki değişimi uzaydan çekilen fotoğraflar ile gözler önüne serildi.

Türkiye’nin en önemli projelerinden olan İstanbul’un 3. Havalimanının inşaat çalışmalarının ilerleme süreci uzaydan çekilen görüntülerde kaydedildi. İnşaatın başlangıcından bugüne kadar çekilen görüntüler değişimi net bir şekilde ortaya koydu. İnşaatın başlangıcı ve geldiği son nokta, çekilen görüntülerde rahatlıkla görülüyor. İnşaatın uydudan son çekilen fotoğraflarında ise ana terminal binasının siluetinin tamamen ortaya çıktığı ve bazı kısımlarının çatı montaj işlemlerinin tamamlandığı görüldü. Bütün uçakların rahatlıklar inip kalkmasına uygun olarak tasarlanan 3,5- 4 Kilometre olan pistlerin yapıldığı alanın yıllar içinde değişimi uydudan çekilen fotoğraflar ile belli oldu.

Yeni havalimanının inşaat süreci uzaydan böyle görüntülendi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Uzaylarda saskindir ~ 1 yıl önce
Uzaylilarda sasirmistir. Boyle muhtesem bir proje karsisinda . Aman su yuksek teknologi tekerlekli tablet robotu gormesinler :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kıskandım ~ 1 yıl önce
Şimdi ben bunu bir muhalif olarak kıskandım ve bunu Almanya oturum vizesi için başvurumda belirtirsem Almanya bana oturum vizesi verirmi.Artık düz mantık kullanıyoruz ülkeni halde en ufak eleştiride fetöcülükle başlanıp LGBT sever olabiliyor insan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
alı pendaz ~ 1 yıl önce
3 hava lımanı alanlar ıcınde bulunan 9 adet golet eskı komur ocakları 30 12 2015 tahrınde rusat surelerı bıttıgınden ısletmeye kapatılmıs olup meydana gelen goletler dokum yapılarak kapatılmaktadır yapısal alanlar olustuktan sonra pıknık alanları mesıre yerlerı eglence parkları sahıl serıtlerı yuruyus alanları alısverıs merkezlerı seyır guvertelerı yapılacaktır sıstem guvenlıgı son sıstem bıgısayar otasyon sıstemlerle donatılacak bır havalımanı ılk etap kulanılacak gunluk jetA1 14000 ton gun butun etapların bıttıgınde gunluk yakıt tuketımı 60 000 ton olacaktır cevap su havzaları dedıgınız goletler korumasız su havzalarına daıl olmuyan komur ocaklarıdır olusturulacak alanlar karadenıze yakısır sekılde yemyesıl olacaktır puroje kıralama purojesı olup yap ıslet devret modelıdır yıllık kıra bedelıyle 25 yıl kıralanmıstır TURKIYE CUMHURIYETI malıdır saygılarımla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ali Pendaz ~ 1 yıl önce
Bu kadar yazı yazıp ne demek istediniz ? Atatürkte günlük kullanılan yakıt 5 litre mi ? Yazık olmuş zaman harcamışınız
Bbb ~ 1 yıl önce
Yabancı firmalar İstanbul'a uçuşları durduruyor. Bu gidisle sadece THY uçak gibi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yeşili yok etmek ~ 1 yıl önce
Bu 3ncü havaalanı transit bir hup olacak, bu kapsamda ha İstanbul'a yapılmış ha Konya-Ankara arasına yapılmış farketmezdi, hem İstanbul'un katlanılamaz trafiğine artısı olacak, hem de yeşili katletmemiş olurduk. Bence bu havaalanı Ankara-Konya arasında bir yere yada Ankara-Eskişehir arası biryere yapılması çok daha anlamlı olurdu, birçok açıdan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Foroz ~ 1 yıl önce
Haklısın. İngiltere, Fransa, Almanya gibi ülkelerde transfer yoğunluğu olan havalimanlarını köylere yapmışlar.
alı pendaz ~ 1 yıl önce
bu sayfalarda bos konusanlara sozum mega purojenın ılk parkur heyacanı baslıyor bu purejede olusacak bır ıs kolu dunyanın en buyugu olacaktır puroje kapsamında gelısecek ıstısdam purojelerınde 225 000 kısının ıcınde cocugun akraban olabılır burada fıkır yuruturken buranın cıddı bır havacılık purojesı oldugunun farkına varın artık TURKIYE cumhurıyetı vatandası olarak bu purojenın buyuklugunu anlatıyım bır hava lımanı bır akaryakıt ıthalat ıhracat depolama lımanı kurovızor yolcu gemısı lımanı yolcu transfer merkezı karadenız lımanlarından gelen parsıel yuklerın konteyner lımanına getırıp burda eleclenıp dunya hava lımanlarına hava korgoyla transıferlerının yapılması karedenız ulkelerının ıc kesımlerınden tırlarla alınacak kargolar hava lımanı roro lımanıa getırılıp burada eleclenıp butun dunya hava lımanlarına transıferlerının yapılması kuzey karadenız demır yolu purojesı hava lımanı kargo termınalıne parsıyel yuklerın getırılıp dunya ulkelerıne transıferının yapılması

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vatandas ~ 1 yıl önce
İyi güzel, ancak iki sorum var. İlki, oradaki su havzaları ve ormanlar ne olacak, tüm bahsettiğin bu yapılanma sebebiyle İstanbul sadece beton yığınına dönüşmeyecek mi? Oksijeni de mi parayla alacağız? İkinci sorum ise, bu denli kapsamlı bir ulaşım ağının güvenliğini nasıl sağlayacaksın? Ekonomik olarak çöktük, askeri olarak çöktük. Birileri de gelip İstanbul'a çökerse bu bahsettiğin şeylerin Türkiye Cumhuriyetine bir faydası olacak mı? Sevindiğim şey şu ki, buraya çökecek olanlar bizlerden daha doğru ve ekolojik işler yapacak olanlardır.
erken açılış modası ~ 1 yıl önce
kesin erken açarlar.. ne de olsa bu ülkede moda.. eyyyyyy r erken aç hemen açalım uçalım haha
ulaşım ~ 1 yıl önce
Naçizane şöyle bir soru var da; Ankara Çayyolu'ndaki evinden 09:00 yola çıkan bir iş adamı Mecidiyeköy'e kendi arabası ile (ortalama 120 km/h) giderse ne zaman varır , Esenboğa - 3. Havalimanı ile uçuş konforu yaşayarak giderse ne zaman varır?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ulaşım ~ 1 yıl önce
kendi aracıyla gelen kişi istanbul girişi tünellere kadar 4,5-5 saatte gelir. sonrası o günün saatindeki trafik durumuna göre değişir; ucu açık. AHL den metroyla mecdiyeköye gitmekle Yeni havalimanından mecidiyeköye gitme arasında 15-20dk hadi olsa olsa 1 saat fark olur. araçla giderse en çok 1 saatte varır.
Ethanol ~ 1 yıl önce
Yeşil alanların ormanların tamamını yok etmişler. Verimsiz araziler değil miydi buralar ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Maalesef ~ 1 yıl önce
Maalesef halka söylenen öyleydi ama fotoğraflarda yemyeşil orman gayet net görüşüyor. Yok etmişler ormanı.
... ~ 1 yıl önce
Ormanlar :(, çok üzücü ;/

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne ormanı maden ~ 1 yıl önce
Yatağı. Yeminle insanı kafanıza tokat attırırsınız siz.. Adam orman gitti diyor. Orası berbat maden yataklarından ibaret idi. Bu proje olmasaydı da sonsuza dek kimse maliyetine katlanıo oraya el atmazdı. TC tarihinin en büyük yeşil havalimanı ünvanıyla yapılan ve ağaç dikilip ekosistem takibi yapılan mega havalimanına bilip bilmeden verip veriştrn. Sonra CIP salonunda efenm yer yok napcam netcem diye de en başta şikayet siz edersinz
Cvp ~ 1 yıl önce
Sayın yorum atan kişi, videodaki yeşil alanları görmüyor musunuz ?
??? ~ 1 yıl önce
Maden yatağı diyen kimsen fotoğrafları iyi incele sonra konuş. Hatta hiç konuşmasan daha iyi olur.
çok bilen arkadaş ~ 1 yıl önce
Maden yatağı diyorsun da inşaatta nereyi delseler su çıkıyor ve buna bir çözüm bulunamıyor o engin bilginle buna bir çözüm bulsana...
ne desek ki ~ 1 yıl önce
Elin adamları hergün katma değerli icat yapıyor,dünyaya satıyor,tonla para kazanıyor onlar da hergün bunları bizim gibi haber yapıyorlar mı acaba ? Biz altı üstü bir havalimanı yapıyoruz ki o da çoğunlukla yabancı finansmanı ve ekipmanıyla maşallah hergün haberlerde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SEN YAP ~ 1 yıl önce
Klavye başından BOŞ konuşma. Seninkiler yapmamış ki bak daha yeni sıra gelmiş. Hergün izindelermiş çünkü el ense
sen yap'a ~ 1 yıl önce
senin gibi sahibinin sesleri cahiller aptalca yalakalıklarını böyle yorumlar yaparak göstermesinler daha da komik olmasınlar olur mu?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000