30 Nisan 2021, Cuma 22:31:35

Yeni Cyprus Airways Türkiye’den dolayı tazminat alacak

Şirkete 1 milyon Euro tazminat veren Rum Bakanlar Kurulu bu kez 337 bin Euro ek tazminat vermeyi kararlaştırdı
  • Evet cok masum...... Gerceklerle pek alakasi olmayan bazi ask dizilerini seyrediyorsunuz galiba. :) :) :)
  • Rum yunanistanda, Kibris Türk adasidir!
  • Nasıl bir ezikliktir bu.. bebek katilleri.. unutmadık 1974 de masum Türkler'e neler yaptığınızı.. birde hava sahası mı açacağız .

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle geçen yılın hava taşıyıcıları açısından “neredeyse ölü” geçmesine rağmen Rum Yönetimi, Türkiye’nin hava sahasını kullanma izni vermemesi nedeniyle “yeni Cyprus Airways” şirketine, 337 bin Euro ek tazminat ödemeye karar verdi.

Fileleftheros’un haberine göre Rum Yönetimi bu kararı, Türkiye’nin hava sahasına sokmaması nedeniyle şirketin uçuş programlarının aksaması ve bir önceki yıla dair taleplerini dikkate alarak verdi. Rum Yönetimi, AB’nin de onay verdiği programı gereği şirkete tazminat ödemeyi, 2020 sonu olarak açıklamasına rağmen, önceki “Cyprus Airways”e verilecek olması nedeniyle 2019’da durdurmuştu ancak yeni şirket konuyu mahkemeye götürmüştü.

Rum Bakanlar Kurulu pandemi şartları nedeniyle kararını gözden geçirerek, davasını geri çekmesi şartıyla geçen yıl şirkete 2017-2019 dönemi için 1 milyon Euro verdi. Bakanlar Kurulu bu yılın şubat ayında da şirkete 337 bin Euro ek tazminat vermeyi kararlaştırdı ancak karar Resmî Gazetede dün yayımlandı.

Yeni Cyprus Airways Türkiye’den dolayı tazminat alacak

Facebook Yorum

Yorumlar

Bir zamanlar...... ~ 16 gün önce
Evet cok masum...... Gerceklerle pek alakasi olmayan bazi ask dizilerini seyrediyorsunuz galiba. :) :) :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
T ~ 16 gün önce
Rum yunanistanda, Kibris Türk adasidir!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ali veli ~ 16 gün önce
Nasıl bir ezikliktir bu.. bebek katilleri.. unutmadık 1974 de masum Türkler'e neler yaptığınızı.. birde hava sahası mı açacağız .

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000