04 Aralık 2023, Pazartesi 11:30:27

Yeni bir uçak kiralama ve finansman şirketi kuruluyor

Sivil havacılık sektörünün pandeminin etkilerinden hızla kurtulmasından sonra yeni yatırımlar da devam ediyor. Özellikle Asya-Pasifik pazarını hedefleyen yeni bir uçak kiralama ve finansman hizmeti verecek şirket için düğmeye basıldı.
  • Şu haberlerde olmasa iyice ot kalacaz

Vietnam'ın önde gelen düşük maliyetli havayolu şirketi VietJet Aviation, Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Novus Aviation Capital ile Vietnam'da bir uçak finansmanı ve kiralama şirketi kurma konusunda anlaşmaya vardı. Şirket, başlangıçta VietJet'in Boeing ve Airbus'tan sipariş ettiği 2024 yılından itibaren teslim edilecek olan 15 yeni uçak için finansman ve edinme sağlayacak.

VietJet, bu anlaşmanın hem şirketin filo genişlemesini destekleyeceğini hem de Vietnam'daki havacılık endüstrisine finansal hizmetler sunacak olan yeni bir iş birliği girişimi olacağını açıkladı. VietJet, Boeing ve Airbus ile yapılacak bu yeni uçak alımlarıyla birlikte, hızla büyüyen filosunu modernize etmeye ve güçlendirmeye devam ediyor.

ASYA-PASİFİK PAZARINI HEDEFLİYORLAR

Novus Aviation Capital ise VietJet ile gerçekleştireceği bu girişimle Asya-Pasifik bölgesindeki havacılık pazarında varlığını artırmayı hedefliyor. Ortak girişim, finansman ve kiralama alanında uzmanlaşmış bir şirket olarak, bölgedeki artan uçak talebine hizmet etmeyi amaçlıyor.

Anlaşma, Vietnam'ın hava taşımacılığı sektöründeki büyüme potansiyelini vurguluyor ve VietJet'in, hem iç hatlarda hem de bölgesel ve uluslararası rotalarda genişlemesine ivme kazandırmayı planladığını gösteriyor.

©AirportHaber.com

Yeni bir uçak kiralama ve finansman şirketi kuruluyor

Yorumlar

Lp ~ 3 ay önce
Şu haberlerde olmasa iyice ot kalacaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000