27 Şubat 2021, Cumartesi 14:48:47

YDA Dalaman Havalimanı'na 1,5 milyon turist bekliyor

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Muğla'ya, seyahat yasaklarını mayıs ayında kaldırmaya hazırlanan İngiltere'den erken rezervasyon yoğunluğu yaşanıyor. YDA, Dalaman Havalimanı'na 1,5 milyon turistin gelmesini bekliyor.
  • Hala virus taşıyacağız diye uğraşıyorlar. Bekleyin biraz sabredin. Zavallı esnaf kan ağlıyor onlara bakan eden yok. Siz neyin peşindesiniz
  • siz önce terminal bekleme önunde yolcu almaya arabamızla geldıgımız zaman bekçılerınıze yolcu alıp hemen gıdecegımız dedıgımız halde konusma ve empati ögretın ondan sonra yolcu bekleyın adamlar elınden gelse havaalanı hıc kımseyı sokmuyacaklar nasıl turızmse
  • Evet kasada para bitti covid diye yalanladik sicak para icin turistleri bekliyoruz yavrum Turkiye helal sana
  • Suriyeli kardeşimlerinizi katar ırak iran Afganistan Pakistan fas tunuz cezayir bunları ivedilikle bekliyoruz turizmimiz gelişmekte
  • Kendi insanımız kendi ülkesinde tatil yapamıyor,yapsa bile yabancıdan daha çok para ödüyor,elin adamına vizesiz,sorgusuz,sualsiz ülkemiz nimetlerini 3 kuruşa faydalansın diye her şey dahil tatil imkanı veriyoruz millet de turist gelecek diye seviniyor. Hani kimseye ihtiyacımız yoktu,bizi kıskanıyorlardı,büyümüş,gelişmiştik ne oldu?
  • Tabiki gelsinler. TC nasılsa açıldı tamamen. Kim gelirse gelsin.......

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Muğla'ya, seyahat yasaklarını mayıs ayında kaldırmaya hazırlanan İngiltere'den erken rezervasyon yoğunluğu yaşanıyor.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirlerinin üst düzeyde tutulduğu gözde turizm merkezlerine sahip Muğla'da tatilini geçirmek isteyen İngiliz turistlerin erken rezervasyon yaptırmaya başladığı bildirdi.

Dünyaca ünlü turizm merkezlerinin bulunduğu Muğla'nın, Covid-19 salgınına rağmen verilen güvenli ve sağlıklı turizm hizmetleriyle bu yıl da yine İngilizlerin vazgeçilmez adresleri arasında olması bekleniyor.

Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı ile "sağlıklı ve güvenli" tatilin adresi haline gelen Muğla'da sektör temsilcileri, İngiliz hükümetinin seyahat kısıtlamasıyla ilgili aldığı karardan memnun. Bölgede tatil yapmak isteyen İngiliz turistler rezervasyonlarını yaptırmaya başladı.

Muğla'ya geçen yıl gelen 695 bin 314 turistten 309 bin 717'sini İngiliz misafirler oluşturdu. 2019'da 1 milyon 137 bin 108, 2018'de ise 1 milyon 27 bin 304 İngiliz turist tatil için kenti tercih etti.

YDA, DALAMAN HAVALİMANI'NA 1,5 MİLYON TURİST BEKLİYOR 

YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Cengiz Tuğrul, uçuşların açılmasıyla İngiltere'den Muğla'ya büyük bir hareketliliğin yaşanacağını söyledi.

Dalaman Havalimanı'nda, ana pazarı İngiliz turistlerin oluşturduğunu aktaran Tuğrul şunları kaydetti:

"Ana pazarımız İngiltere'de seyahat kısıtlamalarının mayıs ayında kalkacağının açıklanması rezervasyonlara olumlu yansıdı ve yoğun şekilde talep alınıyor. Kabaran tatil iştahı önümüzdeki dönemde de artarak devam edecek. Bölgedeki acentelerle yaptığımız görüşmelerde ve gelen ilk taleplerle yaklaşık 800 bin İngiliz'in tatil için Muğla'ya gelmek istediğini söyleyebiliriz. Şu an diğer ülkelerden geleceklerle yaklaşık 1,5 milyon turist bizim destinasyonumuza gelmek için bekliyor, rezervasyonlarını yaptırmaya başladılar."

Tuğrul, yeni dönemde de tedbirlerin ön planda olacağını belirterek, "Ülkemiz bu konuda rakiplerine göre bir adım öndedir. Gerek turizm tesislerinde gerekse havalimanlarında tedbirler çok sıkı şekilde uygulanmaktadır. Bölgemizde nisanda yavaş şekilde uluslararası turizme başlayıp, iç pazarla destekleyip, haziranda yoğunlaşacağımız bir yıl olacağını düşünüyorum." ifadesini kullandı.

YDA Dalaman Havalimanı'na 1,5 milyon turist bekliyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Esnaf ~ 3 yıl önce
Hala virus taşıyacağız diye uğraşıyorlar. Bekleyin biraz sabredin. Zavallı esnaf kan ağlıyor onlara bakan eden yok. Siz neyin peşindesiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
empati ~ 3 yıl önce
siz önce terminal bekleme önunde yolcu almaya arabamızla geldıgımız zaman bekçılerınıze yolcu alıp hemen gıdecegımız dedıgımız halde konusma ve empati ögretın ondan sonra yolcu bekleyın adamlar elınden gelse havaalanı hıc kımseyı sokmuyacaklar nasıl turızmse

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TBMM ~ 3 yıl önce
Evet kasada para bitti covid diye yalanladik sicak para icin turistleri bekliyoruz yavrum Turkiye helal sana

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gaye ~ 3 yıl önce
Suriyeli kardeşimlerinizi katar ırak iran Afganistan Pakistan fas tunuz cezayir bunları ivedilikle bekliyoruz turizmimiz gelişmekte

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yazık ~ 3 yıl önce
Kendi insanımız kendi ülkesinde tatil yapamıyor,yapsa bile yabancıdan daha çok para ödüyor,elin adamına vizesiz,sorgusuz,sualsiz ülkemiz nimetlerini 3 kuruşa faydalansın diye her şey dahil tatil imkanı veriyoruz millet de turist gelecek diye seviniyor. Hani kimseye ihtiyacımız yoktu,bizi kıskanıyorlardı,büyümüş,gelişmiştik ne oldu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vatandaş ~ 3 yıl önce
Aslında herşey maalesef hakettiğimiz için oluyor. Yanlışa yanlış diyemeyen cesaretsiz insanlarız çünkü biz
Olur ~ 3 yıl önce
Tabiki gelsinler. TC nasılsa açıldı tamamen. Kim gelirse gelsin.......

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000