03 Mart 2022, Perşembe 10:16:57

Yasaklar sonrası uçuş programları değişiyor

AB, ABD ve Kanada'nın hava sahalarını Rusya'ya kapatması nedeniyle şirketler uçuş programlarını değiştirmeye başladı.
  • Ice acalim, genislemekten zaten merak etmeyin :)

AB, ABD ve Kanada'nın hava sahalarını Rusya'ya kapatması nedeniyle şirketler uçuş programlarını değiştirmeye başladı.

Şu anda Rus hava yolu şirketleri için en büyük sorunu uçak kiralama alanında yaşadığı, bu nedenle Rus hava yollarının uçağı kiraya veren leasing şirketinin geri çağıramayacağı şekilde kiralama yaparak Rus turiste açık olan destinasyonlara mümkün olan en az kayıpla operasyon yapmak istediği belirtiliyor.

Turizmgüncel'de yer alan bilgilere göre; Uçuş programının yeniden yapılandırılması kapsamında yapılan Türkiye uçuş iptallerinin nedeninin uçuşların yeniden planlanması olduğu bildirildi. Örneğin PEGAS, "Partner hava yollarının uçuş programlarındaki değişikliğe göre sistemimizi ayarlıyoruz. Erişilebilir ve açık destinasyonları programımıza ekliyoruz. Örneğin Antalya uçuş programını sisteme geri yükledik. Yavaş yavaş diğer destinasyonları da yükleyeceğiz." açıklamasını yaptı.

TUI Rusya da, partner hava yolu Ural Hava Yollarının Türkiye charter programını 3-25 Nisan arasında iptal etmesi nedeniyle, 2 Mart itibariyle Türkiye uçuş programının değiştiğini duyurdu. Şirket, daha önce yapılan rezervasyonlar için ivedilikle alternatif seçenekler sunulacağını açıkladı.

Rossiya hava Yollarının partneri Biblio Globus ise Mart ayı uçuş programını tamamen iptal etti. Diğer piyasa oyuncuları için ise Türkiye açık destinasyonlara dönük programda küçük değişiklikler yapıldı.

Intourist ise, Türkiye ve Mısır operasyonlarında herhangi bir iptal olmadığını bildirdi.

Yasaklar sonrası uçuş programları değişiyor

Facebook Yorum

Yorumlar

Kapilarimizi ~ 5 ay önce
Ice acalim, genislemekten zaten merak etmeyin :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000