28 Kasım 2017, Salı 09:20:13

Yanardağ havalimanı kapattırdı

Endonezya'nın Bali Adası'nda, Agung Yanardağı'ndaki volkanik hareketlilik nedeniyle havalimanının yarına kadar uçuşlara kapalı olacağı bildirildi.
  • Uçuşu kaçırdık, dandik THY ofisini 100 kere aradıktan sonra ulaşabildik.Müştri memnuniyeti açısından bize yardımcı olamaz mısınız diye sorduk, aldığımız cevap Malindo ile codeshare leri varmış, oradan almamız gerekirmiş. Ulan kafasız çalışan bilet 6 ay önce düzenlenmiş, sen malindo ile codeshare yapalı 2 ay olmuş. Geleceğin anlaşmasının biletini nasıl alalım. Ya ben ne diyorum.Bir gün elimdeki BOG-IST yazılı bording passı THY transfer deske gidip gösterdiğimde BOG neresi diye yanındaki arkadaşına soran tonla adamın çalıştığı kurum. Ya hepsini boşveren gitsin. Aslında nasıl uçuyorlar ona şükretmek lazım.

Endonezya'nın Bali Adası'nda, Agung Yanardağı'ndaki volkanik hareketlilik nedeniyle havalimanının yarına kadar uçuşlara kapalı olacağı bildirildi.

Son gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulunan Bali'deki Ngurah Rai Havalimanı'nın yetkilileri, yanardağdan püsküren kül ve dumanın hava trafiğinde olumsuz etkisinin sürmesi üzerine yeni alınan kararla dün uçuşlara kapatılan havalimanının yarına kadar açılmayacağını duyurdu.

Yanardağdan çıkan dumanın havalimanı sahasındaki etkisinin devam ettiğini belirten yetkililer, bölgedeki diğer birimlerle yapılan görüşme sonrası güvenlik gerekçesiyle bölgenin yarın sabaha kadar uçuşlara kapatılması kararının alındığı kaydetti.

Turistik bir bölge olan Bali'deki uçuşların iptalinden olumsuz etkilenen yolcu sayısı 100 bini aştı. Havalimanı görevlileri kara ya da deniz yoluyla bölgeye yakın en yakın havalimanlarına gitmek isteyen yolcular için yardımda bulunuyor.

Yanardağdan püsküren kül ve dumanın deniz seviyesinden 6 bin metre yüksekliğe ulaşarak hava trafiğini olumsuz etkilemesiyle pazar günü Lombok Adası'ndaki, dün de Bali'deki havalimanlarının 24 saat süreyle uçuşlara kapatıldığı açıklanmıştı.

Ulusal Afet Yönetim Ajansı (BNPB), dün yanardağdaki volkanik hareketliliğin artması nedeniyle büyük patlama ihtimaline karşın en üst düzeyde alarm vermişti.

Bölgeden 40 bin kişinin tahliye edildiği açıklanmış, riskli alanlardaki yaklaşık 100 bin kişinin de evlerini terk etmesi istenmişti.
Agung Yanardağı, geçen haftanın ardından pazartesi yeniden kül ve duman püskürtmeye başlamıştı. Eylül ayında yanardağın faaliyete geçmesinin ardından alarm durumu belli bir süre en üst seviyeye çıkarılmış ve büyük patlama riskine karşı bölgeden yaklaşık 130 bin kişi tahliye edilmişti.

Ülkenin en çok turist çeken bölgesi Bali Adası'ndaki Agung Yanardağı en son 1963'te patlamış, olayda yaklaşık bin 100 kişi hayatını kaybetmişti.

Yanardağ havalimanı kapattırdı

Facebook Yorum

Yorumlar

Kafasız ~ 1 yıl önce
Uçuşu kaçırdık, dandik THY ofisini 100 kere aradıktan sonra ulaşabildik.Müştri memnuniyeti açısından bize yardımcı olamaz mısınız diye sorduk, aldığımız cevap Malindo ile codeshare leri varmış, oradan almamız gerekirmiş. Ulan kafasız çalışan bilet 6 ay önce düzenlenmiş, sen malindo ile codeshare yapalı 2 ay olmuş. Geleceğin anlaşmasının biletini nasıl alalım. Ya ben ne diyorum.Bir gün elimdeki BOG-IST yazılı bording passı THY transfer deske gidip gösterdiğimde BOG neresi diye yanındaki arkadaşına soran tonla adamın çalıştığı kurum. Ya hepsini boşveren gitsin. Aslında nasıl uçuyorlar ona şükretmek lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000