14 Ekim 2008, Salı 07:48:47

Yamaç paraşütü bir can daha aldı!

Fethiye'de yamaç paraşütü yaparken kaza geçiren Rus turist Gusev Rycep (38), hayatını kaybetti. Fethiye’de önceki gün de Romanya vatandaşı Mircea Sandu (45), havada bir başka paraşütçüyle çarpışarak, hayatını kaybetmişti.

Alınan bilgiye göre, Fethiye'nin Ölüdeniz beldesine tatile gelen Rus turist Gusev Rycep (38), 1800 metre rakımlı Babadağ'daki parkurdan yamaç paraşütüyle atladı. Havalandıktan kısa süre sonra paraşütün kontrolünü kaybeden Rus turist, yaklaşık bin 500 metre yüksekten kayalıklara düşerek yaşamını yitirdi. Rus turistin cesedine 112 Acil Ambulans ekibi ile Ölüdeniz Jandarma Yetkilileri ve paraşütçüler güçlükle ulaştı. Ceset, ambulansla Fethiye Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırıldı.

Fethiye'de önceki gün de 1800 metre rakımlı Babadağ'dan paraşütle atlayan Romanya vatandaşı Mircea Sandu (45) ile Çekoslovakya vatandaşı Libor Jırousek'un (29) paraşütleri havada çarpışmış, orman yangını söndürme helikopteri ile hastaneye götürülen Mircea Sandu (45) yaşamını yitirmiş, Çekoslovak paraşütçü Jırousek ise yaralanmıştı.
 

Yamaç paraşütü bir can daha aldı!

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000