23 Nisan 2018, Pazartesi 13:15:59

Yabancı turistlerin tercihi Türkiye oldu

Yabancı tur operatörleri Türkiye'ye duyulan güvenin geri geldiğini ve geçtiğimiz 2 yılda başka rotaları tercih edenlerin tekrar yönünü Ege'ye kırdığını bildirdi.
  • Cok da umrumuzdaydi. Yerli turiste deger verelim once, yaziktir
  • Fiyatlar yerlerde sürünürken gelse ne olur gelmese.... Nitelikmi nicelikmi? Yabancı operatörlerin bile hakkında zamanında yapmayın bu kadar diye uyardığı, iyice aşağı çekilen fiyatlar ne aman 2012 bandını bile yakalayabilecek bilemeyiz ama bu hal hal değildir. Sırf en ucuz destinasyon diye görülüyorsak ve kendimizi sadece rus pazarına endekslediysek, turizmimiz, havacılığımız( charter ile dönen şirketler) ve dolayısıyla ekonomimiz sıkıntıya gebedir.
  • Aman nazar değmesin çok yazma !! ölsün bitsin sonra Yaz istedikleri kadar göz düşmanız her yerde
  • Almanlar la Ruslari bir araya getirmekte zorlandigimiz guzelim tatil bolgemiz icin araplari nereye koymayi dusunuyorsunuz acaba.
  • dolar 4 tl euro 5 tl sterlin 7 tl ucuz ulke cennet gibi tabi gelcekler
  • dolar 4 tl euro 5 tl sterlin 7 tl ucuz ulke cennet gibi tabi gelcekler

Yabancı tur operatörleri Türkiye'ye duyulan güvenin geri geldiğini ve geçtiğimiz 2 yılda başka rotaları tercih edenlerin tekrar yönünü Ege'ye kırdığını bildirdi.

İngiliz tur operatörü Thomas Cook'un bünyesinde bulunan Öger Tours'un üst yöneticisi Songül Göktaş Rosati, tatil ülkesi Türkiye'ye duyulan güvenin geri geldiğini söyledi.

Rosati yaptığı açıklamada, 2018'in ilk üç ayında mükemmel bir erken rezervasyon dönemi geçirdiklerini belirtti.

Türkiye pazarının bir geri dönüş yaşadığını, bunun da özellikle çocuklu ailelerde görüldüğüne işaret eden Rosati, "Ocak ve şubatta ailelerin payı yüksekti. Bu aylarda her 4 rezervasyondan biri çocuk için yapıldı. Türkiye geleneksel olarak çocuk dostu bir ülkedir ve fiyat-performans kalitesi de rakipsizdir." şeklinde konuştu.

Türkiye'nin sezon öncesi ve sonrasındaki aylar mayıs ve haziran ile eylül ve kasımda da çok tercih edildiğini anlatan Rosati, "Tatil ülkesi Türkiye'ye duyulan güven geri geldi. Türkiye, sadece internet üzerinden değil, seyahat acentelerinde de aktif olarak sunuluyor." değerlendirmesinde bulundu.

Nisan ayında da bu olumlu eğilim sürdüğünü ve bunun bundan sonra da devam etmesini ümit ettiklerini söyleyen Rosati, Alman tatilcilerinin özellikle Türkiye'nin uzun güney sahillerini sevdiklerini anlattı.

Ege Denizi ve Bodrum için yapılan rezervasyonlarda da durumun iyi olduğunu belirten Rosati, İstanbul'un da oldukça fazla tercih edildiğini belirtti.

Rosati, Türkiye turizmi için uzun vadede yeni tatil bölgelerinin geliştirilmesi ve yeni hedef kitlelerinin oluşturulmasının önemli olacağını kaydetti.

"Türkiye, çok yüksek servis ve kalite standardı sunuyor"

Alman tur operatörlerinden FTI Grubunun üst yöneticisi Dietmar Gunz da 2018'in ilk 3 ayında Türkiye'ye rezervasyonlardaki gelişmelerden memnun olduklarını belirterek, çok başarılı geçen 2017'den sonra bu yıl da rezervasyonlarda ciddi bir artış sağladıklarını söyledi.

"Türkiye, rakipsiz fiyat-performans ilişkisinin yanı sıra çok yüksek servis ve kalite standardı sunuyor." diyen Gunz, özellikle çocuklu ailelerin Türkiye'de çok rahat ettiğini kaydetti.

Gunz, müşterilerin geçen yıla göre Türkiye'de daha uzun süreli rezervasyonlar yaptıklarına işaret ederek, "Geçtiğimiz iki yıl içinde başka tatil hedefleri seçenler şimdi büyük ölçüde tekrar Türkiye'nin güney ve Ege sahillerine dönüyor." değerlendirmesinde bulundu.

Sadece Almanya'dan değil, diğer pazarlardan da yapılan yoğun rezervasyonlardan dolayı 2018'in yazında, son iki yıla göre Türkiye için daha az son dakika tekliflerinin bulunacağını düşündüğünü belirten Gunz, Türkiye'ye yönelik bu olumlu eğilimin devam edeceğini kaydetti.

Gunz, Türkiye'nin güney sahil bölgesinin çok popüler olduğunu, burada kaliteli oteller, geniş plajlar ve çok çeşitli faaliyet olanaklarının bulunduğuna işaret ederek, "Türkiye klasik plaj tatilinin yanı sıra şehir gezileri, yürüyüş ve spor seyahatleri için fırsatlar sunuyor. Türkiye'yi ziyaret edenler bu çeşitliliği seviyor." yorumunu yaptı.

"Türkiye mükemmel bir seyahat ülkesi"

Bu yıl için ilk kez Almanya'daki 12 havalimanından doğrudan Bodrum'a uçak seferleri başlattıklarını, bu uçuş programının mart ayında başladığını ve kasım ayına kadar süreceğini ifade eden Gunz, böylelikle Almanlar için nispeten bilinmeyen bir tatil bölgesini tanıtacaklarını, burada büyük bir potansiyel gördüklerini kaydetti.

Gunz, Türkiye'nin kendileri için en önemli hedef bölgelerden biri olduğu için FTI Grubunun son yıllarda bu ülkedeki tatil imkanlarını sürekli geliştirdiğini, uçak kapasitesini artırdığını ve yeni otel projelerine yatırım yaptığını belirtti.

Bu bağlamda devlet tarafından verilen desteğe ve ortaklarına her zaman güvendiklerini vurgulayan Gunz, Alman tatilciler için Türkiye'nin mükemmel bir seyahat ülkesi olduğunu sözlerine ekledi.

Yabancı turistlerin tercihi Türkiye oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Tgs ~ 4 yıl önce
Cok da umrumuzdaydi. Yerli turiste deger verelim once, yaziktir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hayal bunlar ~ 4 yıl önce
Fiyatlar yerlerde sürünürken gelse ne olur gelmese.... Nitelikmi nicelikmi? Yabancı operatörlerin bile hakkında zamanında yapmayın bu kadar diye uyardığı, iyice aşağı çekilen fiyatlar ne aman 2012 bandını bile yakalayabilecek bilemeyiz ama bu hal hal değildir. Sırf en ucuz destinasyon diye görülüyorsak ve kendimizi sadece rus pazarına endekslediysek, turizmimiz, havacılığımız( charter ile dönen şirketler) ve dolayısıyla ekonomimiz sıkıntıya gebedir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gercekler ~ 4 yıl önce
Tabii ki servis ve kalite süper diyecek. veriyor coskuyu mehteri. ögrenmisler isi. Fiyatlar Ispanya, Fransa ve Yunanistanin neredeyse yarisi. üstelik Ultra tam pansiyon 5 Yildiz ve üstü oteller. Diger ülkelerde 5 yildizli otel sayisi bir elin parmaklari kadar. Sadece oda kahvalti 3 Yildiz otel bizden pahali. aradaki fark biz tüm sahillerimizi 5 yilizli beton oteller ile doldurduk. Digerleri Turisti ülkelerinin icinde agirliyor. Bizdeki turist otelin önüne bile cikmaz. son 4 yildir 3. kategori Fakir ve kalitesiz turistin üstüne Araplar da gelince. sonuc bu. Elin adami ülkesindeki fakir vatandasini ülkemizdeki 5 Yildiz otellere yerlestirince bizler de birkac güzel söze tav oluruz. Adamlar bostaki ucaklarini bizim ucuz otellerimizi artik turist ile dolduruyor. Ayni ucus ücreti ile ucuz 5 Yildiz otellerimiz issiz avrupali ile dolup tasiyor.
Erhan kasapolgu ~ 4 yıl önce
Aman nazar değmesin çok yazma !! ölsün bitsin sonra Yaz istedikleri kadar göz düşmanız her yerde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eski rehber ~ 4 yıl önce
Almanlar la Ruslari bir araya getirmekte zorlandigimiz guzelim tatil bolgemiz icin araplari nereye koymayi dusunuyorsunuz acaba.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eski animator dj ~ 4 yıl önce
Kesinlikle çok yerinde bir tesbit ve doğru
Ucan tost ~ 4 yıl önce
YA dj sen burda napıyon allasen
haneda ~ 4 yıl önce
dolar 4 tl euro 5 tl sterlin 7 tl ucuz ulke cennet gibi tabi gelcekler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
haneda ~ 4 yıl önce
dolar 4 tl euro 5 tl sterlin 7 tl ucuz ulke cennet gibi tabi gelcekler

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000