22 Mart 2018, Perşembe 09:11:45

Yabancı turistin Antalya'ya ilgisi artıyor

Almanya'da şubat ayında İspanya'nın turizm bölgelerine dönük rezervasyonlar ciddi oranda düşüşler gösterirken, Hurghada ve Antalya rezervasyonlarındaki yükseliş sürüyor.
  • en ucuz hostellerde kaldim ispanyaya bi gidim dedim, bi sandvic bile yesen 5-6€ o da eder 25tl. bak icecek kismina hic girmedim bile. ama sende ayni sandvic 5 Tl yani 1€ adam kaliteye degil ucuza geliyor. Neyse durmak yok yola devam. bize mustehak. nasıl hakedersek oyle yonetiliriz:) cahil okumayan bilmeyen arastirmayan bi halk ancak boyle kandirilir. ver mehteri:))
  • Dua edin TAV artık Antalya havalimanında. Umarım biraz olsun buraları toparlar ve profesyonel bir bakış açısı getirir.
  • 1 € olmus 5 TL. Artik adamlarin kolesi oldugumuz tescillendi. Butun ulke turist gelse de hizmet edip karnimizi doyursak diye yazi bekliyor. Yani gercekten acinasi durumdayiz. Umarim bu halk bir gun silkelenir kendine gelir de biraz dusunur. Adam buraya gelip 20 gun 5 yildizli otelde her sey dahil kaliyor. Ve bu gelenler de alt, orta-alt kesim. Orta-ust Almanlar zaten Ispanya,Amerika en kotu Yunanistan’a gidiyor. Yazik gercekten. Biz de iste daha vize alirken maasin %25’ini bayiliyoruz ve cogumuz da red aliyoruz. Gerci gitsek de 3-4 gunlugune en ucuz hostelde sadece biraz insan oldugumuzu hatirlayalim, medeniyet soluyalim diye gidiyoruz.
  • Hadi Corendon ne kadar zibidi ac turist varsa doldur Antalyaya.Patronlar, garsonlarida ellerinde havlu ila bekletirler, Yalakalik, Yagcilik ust duzeyde.Kendi insanida oralarda tatil yapmak isterse 3misli fiyat,Welcome In Turkey.
  • Reklamlar
  • Ispanyada tüm rezervazyonlar bitti de talep yok artik. Fiyatlar orada tavanda. Bizde ise tabanda. Pacoz ucuzcu turistleri 5 yildizli otellerimizde extra full pansiyon agirlamaya hazirmisiniz.?
  • İspanya genel toplamda bizden çok kazanıyor. Kaç kişinin geldiği değil cebinde ne getirdiği önemli. Cepleri bomboş gelenlerin. Sadece otel kazanıyor onlarda her sene iflas açıklayıp isim değiştiriyor.

Almanya'da şubat ayında İspanya'nın turizm bölgelerine dönük rezervasyonlar ciddi oranda düşüşler gösterirken, Hurghada ve Antalya rezervasyonlarındaki yükseliş sürüyor.

TravelTainment'in şubat ayı verilerine göre, Almanya'da ocak ayında yüzde 15 gerileyen Palma satışları şubatta da yüzde 22 düşüş gösterdi. Bununla birlikte, Fuerteventura veLas Palmas rezervasyonları yüzde 2 ve Güney satışları yüzde 22 düşerken, Arrecife en çok rezervasyon alan ilk 10 havalimanının dışında kaldı.

İspanya'da paket turların çok pahalı olması nedeniyle Alman turistlerin yönünü çevirdiği Türkiye, Mısır ve Yunanistan ise şubat ayının kazananları oldu.

Geçtiğimiz yılın kasım ayından bu yana Almanya'da yükselişe geçen Antalya, şubat ayında da rezervasyonlarını yüzde 13 oranında arttırdı. Alman iş ve turizm dergisinde yr alan haberde bu durum, ''Alman tatilcinin Türkiye güveni arttı'' şeklinde yorumlandı.

Şubat ayında Almanya turizm pazarının bir diğer kazananı ise Mısır oldu. Almanya'da, kasım ayında yüzde 72, aralık ayında yüzde 55 ve ocak ayında yüzde 61 rezervasyon artışı kaydeden Hurghada, şubat ayında da yüzde 44 gibi yüksek bir büyümeye imza attı. Kızıldeniz'deki bir diğer Mısır destinasyonu Marsa Alam rezervasyonları ise yüzde 20 yükseldi.

Yunanistan ise şubat ayında, geçtiğimiz yıl Almanya pazarında yakaladığı büyümeyi konsolide etti. Şubat ayında Girit rezervasyonları yüzde 5, Rodos rezervasyonları yüzde 2 ve Kos rezervasyonları yüzde 6 oranında attı.

Yabancı turistin Antalya'ya ilgisi artıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

BuyukTurkiye ~ 5 yıl önce
en ucuz hostellerde kaldim ispanyaya bi gidim dedim, bi sandvic bile yesen 5-6€ o da eder 25tl. bak icecek kismina hic girmedim bile. ama sende ayni sandvic 5 Tl yani 1€ adam kaliteye degil ucuza geliyor. Neyse durmak yok yola devam. bize mustehak. nasıl hakedersek oyle yonetiliriz:) cahil okumayan bilmeyen arastirmayan bi halk ancak boyle kandirilir. ver mehteri:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TAV ~ 5 yıl önce
Dua edin TAV artık Antalya havalimanında. Umarım biraz olsun buraları toparlar ve profesyonel bir bakış açısı getirir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kalitene degil ucuzluguna geliyor ~ 5 yıl önce
1 € olmus 5 TL. Artik adamlarin kolesi oldugumuz tescillendi. Butun ulke turist gelse de hizmet edip karnimizi doyursak diye yazi bekliyor. Yani gercekten acinasi durumdayiz. Umarim bu halk bir gun silkelenir kendine gelir de biraz dusunur. Adam buraya gelip 20 gun 5 yildizli otelde her sey dahil kaliyor. Ve bu gelenler de alt, orta-alt kesim. Orta-ust Almanlar zaten Ispanya,Amerika en kotu Yunanistan’a gidiyor. Yazik gercekten. Biz de iste daha vize alirken maasin %25’ini bayiliyoruz ve cogumuz da red aliyoruz. Gerci gitsek de 3-4 gunlugune en ucuz hostelde sadece biraz insan oldugumuzu hatirlayalim, medeniyet soluyalim diye gidiyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ak ~ 5 yıl önce
Açık gel.Bir mezhep partisi chp yemi yem edlim memleketi!
Reis ~ 5 yıl önce
meydanlarda suni alevi naralari atarken kafan kuma gömlümüydü.
TC ~ 5 yıl önce
Hadi Corendon ne kadar zibidi ac turist varsa doldur Antalyaya.Patronlar, garsonlarida ellerinde havlu ila bekletirler, Yalakalik, Yagcilik ust duzeyde.Kendi insanida oralarda tatil yapmak isterse 3misli fiyat,Welcome In Turkey.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Reklamlar ~ 5 yıl önce
Reklamlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Turist Ömer ~ 5 yıl önce
Ispanyada tüm rezervazyonlar bitti de talep yok artik. Fiyatlar orada tavanda. Bizde ise tabanda. Pacoz ucuzcu turistleri 5 yildizli otellerimizde extra full pansiyon agirlamaya hazirmisiniz.?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sonuç? ~ 5 yıl önce
İspanya genel toplamda bizden çok kazanıyor. Kaç kişinin geldiği değil cebinde ne getirdiği önemli. Cepleri bomboş gelenlerin. Sadece otel kazanıyor onlarda her sene iflas açıklayıp isim değiştiriyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000