22 Nisan 2014, Salı 08:45:48

YABANCI PİLOTLARIN ÖNÜ AÇILDI

Rusya'da yabancı pilotların çalışmasının önünü açacak anlaşmayı Devlet Başkanı Putin'in imzaladığı bildirildi.
  • O da bir şey mi,Türkiye'de hep açık.
  • Tanidigim bir rus pilot ayda 150 dolar maas aldigini söyledi ! Bu paraya kim ucar ??...ben yolcu olarak bile ucmam !
  • Onleride arkalarida acik
  • ahhh canlarim benim hala ingilizceden bahsediyorlar arkadaslar uyanin artik orasi Turkiye degil Rusya dunya uzerindeki her ulke gibi is ilaninda rusca ve ingilizce bilen pilot arayacaklar :D o kadar alismissiniz ki o kadar kabullenmissiniz ki yaziklar olsun son 5 10 senede yetisen pilotlarin yuzde 50 sinden fazlasi ozenti sagdan soldan gazete ilani ile pilot olmus havacilik kulturu yoksunu insanlar. hakedene degil torpilini olana saygi gosteren sistem.Yabanciya kucak acmis sistem.. ve bunu kabullenmis insanlar.. HAVAYOLLARINA TYPE RATING ALTINDA 40 BIN EURO ODEMEYI KABUL EDIYORLAR. IS GARANTISIZ ODEMEYI KABUL EDIYORLAR. AYDA 2 BIN TL YE UCMAYI KABUL EDIYORLAR MAASLAR DUSUYOR.. O KOLTUGUN BIR FIYATI VAR MILLET SIZ YETENEKSIZ VE OZENTI PILOTLAR BU KOLTUGUN DEGERINI VE FIYATINI DUSURUYORSUNUZ. uyanin artik sadece yeteneksiz ve bilgisiz insanlar bu sartlari kabul eder
  • En azından kokpitlerde bomba gibi uçan eski Sovyet ülke pilotlarına bir kapı daha açılırda bir kaç Türk ü yerlerine Kaptan yaparlar inşallah. Bizimkiler hala Osmanlı ve Imparatorluk nedeniyle yabancı hayranlığı ve yabancılara kapıları açmaktan bahsediyor ama Rusya gibi gerçek bir Imparatorluk un milliyetçi yaklaşımını düşünmekte iyi bir başlangıç olabilir yanlışdan dönme adına.
  • Sevindim. Artık Rus uçaklarının pilotlarıyla anlaşmaya çalışmak işkence olmaktan çıkacak az da olsa. Bir talimatı 3-5 defa söylemek gerekmeyecek. Readbacklerin çoğunun yanlış olması da önlenir zannımca.
  • Sadece eski soviet birligi ulkelerini kapsayan bir uygulama, bilgi.
  • Kaptan olarak gidilir ama fo olarak kaptana ingilizce bisey anlatmak mi zor gelir yoksa kurallara uymadigi zaman karsi cikmakmi zor gelir bilemem. Safety first.

Rusya'da yabancı pilotların çalışmasının önünü açacak anlaşmayı Devlet Başkanı Putin'in imzaladığı bildirildi.

Kremlin Basın Dairesi'nin yaptığı açıklamaya göre; Vladimir Putin, Rus havayolu şirketlerinin yabancı pilotları işe almalarını sağlayacak anlaşmayı imzaladı. Buna göre Rus şirketler artık kokpitlerine yabancı pilot alabilecekler.

Anlaşmadaki bir diğer detayın ise yabancı pilotlara 5 yıllık sınır koyulduğu ve bu süreden fazla çalıştırılamayacağı öğrenildi.

YABANCI PİLOTLARIN ÖNÜ AÇILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

... ~ 8 yıl önce
O da bir şey mi,Türkiye'de hep açık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
150 Dolar ~ 8 yıl önce
Tanidigim bir rus pilot ayda 150 dolar maas aldigini söyledi ! Bu paraya kim ucar ??...ben yolcu olarak bile ucmam !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Acik ~ 8 yıl önce
Onleride arkalarida acik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
komiksiniz ~ 8 yıl önce
ahhh canlarim benim hala ingilizceden bahsediyorlar arkadaslar uyanin artik orasi Turkiye degil Rusya dunya uzerindeki her ulke gibi is ilaninda rusca ve ingilizce bilen pilot arayacaklar :D o kadar alismissiniz ki o kadar kabullenmissiniz ki yaziklar olsun son 5 10 senede yetisen pilotlarin yuzde 50 sinden fazlasi ozenti sagdan soldan gazete ilani ile pilot olmus havacilik kulturu yoksunu insanlar. hakedene degil torpilini olana saygi gosteren sistem.Yabanciya kucak acmis sistem.. ve bunu kabullenmis insanlar.. HAVAYOLLARINA TYPE RATING ALTINDA 40 BIN EURO ODEMEYI KABUL EDIYORLAR. IS GARANTISIZ ODEMEYI KABUL EDIYORLAR. AYDA 2 BIN TL YE UCMAYI KABUL EDIYORLAR MAASLAR DUSUYOR.. O KOLTUGUN BIR FIYATI VAR MILLET SIZ YETENEKSIZ VE OZENTI PILOTLAR BU KOLTUGUN DEGERINI VE FIYATINI DUSURUYORSUNUZ. uyanin artik sadece yeteneksiz ve bilgisiz insanlar bu sartlari kabul eder

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gurbetci Pilot ~ 8 yıl önce
Aynen aldiginiz maasi ve aldiginiz ekmegide geri vereceksiniz deseler onada EVET DERLER.ESEK OLURSAN SEMER VURAN COK OLUR.
Lider Putin ~ 8 yıl önce
En azından kokpitlerde bomba gibi uçan eski Sovyet ülke pilotlarına bir kapı daha açılırda bir kaç Türk ü yerlerine Kaptan yaparlar inşallah. Bizimkiler hala Osmanlı ve Imparatorluk nedeniyle yabancı hayranlığı ve yabancılara kapıları açmaktan bahsediyor ama Rusya gibi gerçek bir Imparatorluk un milliyetçi yaklaşımını düşünmekte iyi bir başlangıç olabilir yanlışdan dönme adına.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ATCO ~ 8 yıl önce
Sevindim. Artık Rus uçaklarının pilotlarıyla anlaşmaya çalışmak işkence olmaktan çıkacak az da olsa. Bir talimatı 3-5 defa söylemek gerekmeyecek. Readbacklerin çoğunun yanlış olması da önlenir zannımca.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gurbetci Pilot ~ 8 yıl önce
Turkish ATC is a drama.En cok duydugun say again.
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Sadece eski soviet birligi ulkelerini kapsayan bir uygulama, bilgi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Kaptan olarak gidilir ama fo olarak kaptana ingilizce bisey anlatmak mi zor gelir yoksa kurallara uymadigi zaman karsi cikmakmi zor gelir bilemem. Safety first.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gurbetci Pilot ~ 8 yıl önce
Nede olsa bizimkilerden anlayislilardir.Umarim ulkemizdeki issiz tecrubeli pilotlara orda hayirli kapilar acilir.Ve bencede Turk pilotlarini diger avrupali pilotlardan daha cok tercih edebilirler ,bu gunku politik problemere bakilinca yani rusya ila avrupa arasindaki problemler.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000