27 Haziran 2015, Cumartesi 09:24:53

Volocopter ilk insanlı uçuşuna hazırlanıyor

Alman yapımı en ekonomik ve sessiz hava aracı olarak gösterilen Volocopter insanlı ilk uçuşunu gerçekleştirmeye hazırlanıyor.
  • Bunun icin bile katli otopark yapariz biz
  • Konusacaklarına bı ıcıne bınselermıs?
  • Tasarim olarak bence zayif
  • Bedava. Almayanı dövüyorlar
  • Tabi mutlaka 340 bin dolarlık makinayi evin önüne parkederiz hiç merak etmeyin hatta hanima da bir tane alırız iki tane parkederiz.

Geleceğin aracı olarak lanse edilen Volocopter Alman e-Volo tarafından tasarlanan cihazın en büyük özelliği olarak dikey ve yatay fark etmeden istediği yöne uçma yeteneği gösteriliyor. Basit bir joystick ile kolay uçuş yapabilme imkanı sunan araç ayrıca elektrikli olmasıyla çevre dostu bir helikopter olarak göze çarpıyor. E-Volo’nun CEO’su Alexander Zosel, Volocopter‘i ilk etapta iki, ikinci etapta dört ve üçüncü etapta da altı ve 12 kişilik dizayn edeceklerini ve ticari kullanımda çığır açmayı hedeflediklerini aktarıyor.

İnsansız ilk uçuşunu 2013 gerçekleştiren araç şimdi ilk insanlı uçuşa hazırlanıyor. Zosel, nihayet hazırlıkların ve yeni pil sistemiyle ilgili güçlendirmelerin yapıldığını söyleyerek vasıtanın , önümüzdeki yıl şehirlerarası uçuşlarda kullanılmasını hedeflediklerini diyor . Hibrit güç sistemi üzerinde çalıştıklarını ifade eden sorumlular Volocopter‘in satış fiyatının 340 bin dolar civarında olacağını belirtti.

Normal helikopterlerin aksine oldukça sessiz ve titreşimleri hissettirmeyen bir dizaynı olması, son derece düşük maliyet ve düşük bakım masrafı ve emisyonun olmaması Volokopterin tercih edilmesinin diğer nedenleri olarak göze çarpıyor. Firma çalışanları Volocopteri, evinizin önüne park edip istenilen zamanda ve kolayca uçuş yapabileceğini dile getiriyorlar. Kısacası çok yakında herkesin evinin önünde park edilmiş arabasının yanında bir helikopteri de olabilecek.

Volocopter ilk insanlı uçuşuna hazırlanıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

St. Petersburg ~ 5 yıl önce
Bunun icin bile katli otopark yapariz biz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Icıne bınselermıs ~ 5 yıl önce
Konusacaklarına bı ıcıne bınselermıs?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Guest ~ 5 yıl önce
Tasarim olarak bence zayif

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bedava ~ 5 yıl önce
Bedava. Almayanı dövüyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
operasyon ~ 5 yıl önce
Tabi mutlaka 340 bin dolarlık makinayi evin önüne parkederiz hiç merak etmeyin hatta hanima da bir tane alırız iki tane parkederiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BAYRAM ~ 5 yıl önce
O paraya araba alanlar var memlekette hocam
SHGM ~ 5 yıl önce
Mevcut zihniyeteki SHGM var olduğu sürece babayı alırız anca.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000