01 Ağustos 2022, Pazartesi 08:35:02

Volkwagen uçan aracını tanıttı

Volkswagen Grubu, Çin’de tamamen elektrikli ve sürdürülebilir bireysel mobilite konusunda yeni adımlar atma kapsamın ilk elektrikli Dikey Kalkış ve İniş (eVTOL) yolcu uçağı prototipini tanıttı.
  • Bunlara ucan araba demeyi kesin artık,bunlar bildiğin dronun büyük hali,ucan arabalar ancak bilimkurgu filimlerinde olur,nükleer reaksiyonla calisir ve uçar

Volkswagen Grubu, Çin’de tamamen elektrikli ve sürdürülebilir bireysel mobilite konusunda yeni adımlar atma kapsamın ilk elektrikli Dikey Kalkış ve İniş (eVTOL) hava aracı prototipini tanıttı. Böylece şirket 2020 yılında Çin’de başlattı uçan araç çalışmalarının ilk meyvesini almış oldu.

Volkswagen ilk uçuşlara 2023 yılının sonunda başlamayı planlıyor

Yeni nesil mobilite çözümleri sunmak isteyen Volkswagen, yoğun araştırma, geliştirme çalışmalarından sonra ilk prototipi olan V.MO’yu ortaya koydu. Bu ilk prototipin tanıtımı, Çin’deki kaplan yılına gelmesi bakımından siyah ve altın rengine boyandı. Uçan araç ayrıca “Uçan Kaplan” olarak adlandırıldı.

Prototip konsepti, emisyonsuz mobilite için mevcut otonom sürüş çözümlerini ve batarya teknolojisini benimsemiş durumda. 10.6 m uzunluğunda ve 11.2 m kanat açıklığına sahip model, dikey kalkışlar için sekiz rotorunu ve yatay uçuş için iki pervanesini kullanıyor.

Volkswagen, konsepti optimize etmek için bu yıl içinde birkaç uçuş testi gerçekleştirecek ve geliştirilmiş bir prototip, 2023 yazının sonlarına kadar daha ileri test uçuşlarına tâbi tutulacak. Volkswagen’in uçan araç modeli dört yolcu ve eşyalarını taşımak üzere tasarlanıyor. Elektrkikli uçan aracın menzilinin ise 200 km civarında olması bekleniyor.

Volkswagen’in yeni uçan aracı Çin’in kalabalık mega kentlerinde kentsel ve şehirlerarası ulaşımın geleceğinde önemli bir rol oynamaya hazırlanıyor. Ticari kullanımının ilk aşamasında, V.MO’nun zengin Çinli müşteriler için VIP hava ulaşım hizmetlerinde birinci sınıf bir ürün olarak sunulması muhtemel görünüyor.

Volkwagen uçan aracını tanıttı

Facebook Yorum

Yorumlar

Arkadasim ~ 7 gün önce
Bunlara ucan araba demeyi kesin artık,bunlar bildiğin dronun büyük hali,ucan arabalar ancak bilimkurgu filimlerinde olur,nükleer reaksiyonla calisir ve uçar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000