18 Şubat 2019, Pazartesi 11:11:08

Vizyon Havacılık eğitim uçuşlarına başladı

Ankara Esenboğa Havalimanı’nda hangarı ve Kapadokya Havalimanı’nda tesisleri bulunan, toplamda 14 adet fabrika çıkışı uçakları ile uçuş eğitimi sektörüne giriş yapan Vizyon Havacılık ilk eğitim uçuşunu yaptı.
  • Ulusal yayın yapan PAL FM de bunlarınmış, şimdi anladım orda sürekli vizyon havacılık reklamı neden dönüyor:))
  • Oben hoca 1 yılda en az üç şirket değiştiren bir adam umarım obenin ve okulun ömrü kısa olmaz (iş hayatı anlamında tabiki)
  • Uçakların hepsi sıfır model piyasadaki en yeni eğitim uçakları. Kazasız belasız uçuşlar dilerim hayırlı olsun.
  • Umuyorum ki Türkiye’de ki ER-AH ,AYJET tekelinden bu iş çıkar artık.Ben şu an Budapeşte’deyim.Eğitim güzel.En ufak problem yok.Ama gönül isterdi ki kendi ülkemde eğitimimi alayım.Akşam evime gideyim.Ama gel gör ki fiyatlar buna engel.Çocukluğumda 10 bin dolar civarlarında olan PPL 20 bin dolara,her şey dahil 45-50 bin dolar olan entegre eğitim gelmiş 100 bin dolarlara.Ne yapalım siz söyleyin ? Sürekli asılsız iddialar ile yurtdışına laf çarpmaktansa biraz kendinizi sorgulayın ki bu gençler neden yurtdışına gidiyor diye ? İnşallah bu okul güzel,hayırlı şeylerin başlangıcı olur.Saygılar,herkese iyi uçuşlar.
  • cok ilginc bir konuya dikkatinizi cekmek istiyorum, sizce yillardir SHGM sitesinde olan ziraii havacilik ucaklari tescil ve ucusa elverislilik kayitlari neden kapatildi ve artik ulasilamiyor ? Bazi ucaklara nasil sertifika verildigi mi rahatsizlik yaratti acaba ?
  • Hayırlı olsun, kazasız uçuşlar desin yahu. Yeni oluşuma başarılar, kazasız kırımsız uçuşlar inşallah.
  • Yok mu?
  • Oben Hocamın şahsında tüm Vizyon Havacılık ailesine, iyi uçuşlar dilerim. Hayırlı olsun.
  • Hadi bakalım güzel. Şu tekeli kaldırın piyasadan.Yalnız bu kurumdan umudum var benim.
  • bunlar uçamaz diyorlardı yalnız, uçmuşlar:)

Ankara Esenboğa Havalimanı’nda hangarı ve Kapadokya Havalimanı’nda tesisleri bulunan, toplamda 14 adet fabrika çıkışı uçakları ile uçuş eğitimi sektörüne giriş yapan Vizyon Havacılık ilk eğitim uçuşunu yaptı.

Yaşadığı ekip kaynaklı sorunlarını geride bırakan TR.ATO.003 Onaylı Eğitim Organizasyonu sertifikasını Mart 2018 tarihinde almış olan Vizyon Havacılık 3 adet fabrika çıkışlı G1000 donanımlı Cessna 172S Skyhawk uçaklarını Kapadokya havalimanına intikal ettirdi ve ilk eğitim uçuşunu gerçekleştirdi.

Öğrenci sayısı ve faaliyetlerin artması ile birlikte Kapadokya’daki uçak sayılarını 9’a kadar hemen çıkartabileceklerini belirten Vizyon Havacılık Genel Müdürü Ferhat Yenibertiz, ülkemiz pilot eğitimi sektörüne taze bir kan ve destek olacağını belirtti. Yenibertiz, ülkede yaşanan geçici ekonomik daralma ve havacılık sektörüne olan negatif yansımalarına rağmen ısrarlı ve istikrarlı şekilde planlarına devam etmiş olan Vizyon Havacılığın bu konudaki kararlılığını ve finansal gücünü ispat ettiğini ekledi.

Pilotaj eğitimi ihracatı yani yabancı ülkelerden öğrenci getirmek sureti ile Türkiye’de eğitimlerini sağlamak amacyla özellikle körfez ülkeleri ile devam eden görüşmeleri olduğunu aktaran Yenibertiz, sektörde en büyük açığın eğitmen pilot olduğunu da dile getirdi. Artan eğitim ihtiyacına karşılık azalan eğitmen pilot durumunun, SHGM önderliğinde toplanan okullarla masaya yatırıldığını ve orta uzun vadeli çözümler arandığını dile getiren Yenibertiz, havayolu şirketlerinin de pilot ihtiyaçları göz önüne alındığında doğal gelişen ama hep beraber çözüme kavuşturulması gereken kritik konu olduğunu yineledi.

Eğitim filosunda fabrika çıkışı ve direk olarak Vizyon Havacılık tesciline alınmış bulunan 5 adet Cessna 172S Skyhawk, 1 adet Piper PA-28R Arrow ve 2 adet Piper PA-44 Seminole uçakları olduğunu belirten Yenibertiz, bunların haricinde Hava Taksi hizmetleri için kullanılan farklı hava araçları da olduğunu ve hangarlarında VIP Business jetlere de konaklama hizmetleri verildiğini ifade etti. Ayrıca tam donanımlı SHY-145 onaylı bakım kuruluşu olmak için yatırım kararı aldıklarını ve hazırlıklara başladıklarını aktaran Yenibertiz, ilgili yetkileri alarak çok yakın zamanda 3. kişilere de bakım hizmeti sağlayacaklarını aktardı.    

ICAO verilerine ve uçak satış istatistiklerine göre 2035 yılına kadar bütün Dünya’da 800.000 civarında pilot açığı bulunduğunu ifade eden Yenibertiz ülkemiz havacılığının önümüzdeki 5 yılı içerisinde de 7.000 ticari pilota ihtiyaç olduğunun altını çizdi.

Vizyon Havacılık eğitim uçuşlarına başladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

Şimdi anladım:) ~ 3 ay önce
Ulusal yayın yapan PAL FM de bunlarınmış, şimdi anladım orda sürekli vizyon havacılık reklamı neden dönüyor:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Süreklilik ~ 3 ay önce
Oben hoca 1 yılda en az üç şirket değiştiren bir adam umarım obenin ve okulun ömrü kısa olmaz (iş hayatı anlamında tabiki)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Güzel ~ 3 ay önce
Uçakların hepsi sıfır model piyasadaki en yeni eğitim uçakları. Kazasız belasız uçuşlar dilerim hayırlı olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Umuyorum ~ 3 ay önce
Umuyorum ki Türkiye’de ki ER-AH ,AYJET tekelinden bu iş çıkar artık.Ben şu an Budapeşte’deyim.Eğitim güzel.En ufak problem yok.Ama gönül isterdi ki kendi ülkemde eğitimimi alayım.Akşam evime gideyim.Ama gel gör ki fiyatlar buna engel.Çocukluğumda 10 bin dolar civarlarında olan PPL 20 bin dolara,her şey dahil 45-50 bin dolar olan entegre eğitim gelmiş 100 bin dolarlara.Ne yapalım siz söyleyin ? Sürekli asılsız iddialar ile yurtdışına laf çarpmaktansa biraz kendinizi sorgulayın ki bu gençler neden yurtdışına gidiyor diye ? İnşallah bu okul güzel,hayırlı şeylerin başlangıcı olur.Saygılar,herkese iyi uçuşlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ziraii havacilik ~ 3 ay önce
cok ilginc bir konuya dikkatinizi cekmek istiyorum, sizce yillardir SHGM sitesinde olan ziraii havacilik ucaklari tescil ve ucusa elverislilik kayitlari neden kapatildi ve artik ulasilamiyor ? Bazi ucaklara nasil sertifika verildigi mi rahatsizlik yaratti acaba ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir kişide ~ 3 ay önce
Hayırlı olsun, kazasız uçuşlar desin yahu. Yeni oluşuma başarılar, kazasız kırımsız uçuşlar inşallah.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Simülatör ~ 3 ay önce
Yok mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Plt. ~ 3 ay önce
Vardı sattılar...!!
Suat Tansu ~ 3 ay önce
Oben Hocamın şahsında tüm Vizyon Havacılık ailesine, iyi uçuşlar dilerim. Hayırlı olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
havacı ~ 3 ay önce
hayirlisi olsun
AlfaBravo ~ 3 ay önce
Hadi bakalım güzel. Şu tekeli kaldırın piyasadan.Yalnız bu kurumdan umudum var benim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Good Job ~ 3 ay önce
bunlar uçamaz diyorlardı yalnız, uçmuşlar:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000