28 Mayıs 2024, Salı 09:48:17

Vize muafiyeti sonrası gelen yolcu beklentisi arttı

Kimlikle giriş imkanı sağlanan Romanya’dan Türkiye’ye gelen ziyaretçi sayısının yüzde 30 – 50 artması bekleniyor.
  • Bize heryer vize vermiyor zorlaştırıyor bunları kaldırabiliyorsan başarılısındır
  • Bu pahalılıkta turistler bile şikayet ederken daha fazlası neden gelsin :)
  • Rumenlere bile kimlikle gelme izni verecek kadar düştük. Biz oraya kimlikle girebiliyor muyuz peki? Bizi bu hale getiren akape ile onlara oy,destek verenlerin,sahte milliyetçilerin bu ülkeye verdiği maddi ve manevi zararları cümle düşmanlar birleşse veremezdi hamdolsun!
  • Yeral esnaf da dakazanmasi lazim, her bir seye kulp takiyorsunuz
  • rumenler tatil yapmasını mı bilir? gelse gelse pazara gelir halk ekmek kuyruğuna girer 10 ekmek alır. Yerel mağazalardan çakma markalı kıyafet alır. tuvalet kağıdı alır döner.

Kimlikle giriş imkanı sağlanan Romanya’dan Türkiye’ye gelen ziyaretçi sayısının yüzde 30-50 artması bekleniyor.

21 Mayıs’ta Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla Türkiye, Romanya vatandaşlarına kimlikle Türkiye’ye giriş hakkı tanımıştı. Böylece Rumenler, Türkiye’ye yapacakları her 180 gün içinde azami 90 gün ikamet süreli turistik amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vize muafiyeti hakkı kazanmış oldu.

Ekonomim’den Selenay Yağcı’nın haberine göre, Romanya vatandaşlarına Türkiye’ye kimlikle giriş imkanı sağlanması, bu ülkeden gelen turist sayısını yüzde 30 ile 50 arasında artıracak. Sektör temsilcileri, geçen yıl 990 bin olan Rumen turist sayısının, bu yıl 1,5 milyonu aşmasını bekliyor
“Pasaport ve vize parası tatile ayrılır”

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin yakın ülkelerden gelen turistlerin turizm verilerini her zaman pozitif etkilediğini belirterek, “Kimlikle giriş Romanya’dan gelen turist sayısını en az yüzde 30 artırır. Seyahat için ayrılan bütçeye pasaport ve vize giderleri de ekleniyor. Eğer bu tür bir gider yoksa ayrılan bütçe tatilde kullanılıyor. Mesela orta segment otelde kalıyorsa bir üst segment otelde konaklıyor ya da o bütçeyi alışveriş için kullanıyor. Bu tür adımlar hem turist yelpazesini genişletiyor hem de gelire katkı sağlıyor. Romanya’nın Antalya’ya en çok turist gönderen ülkeler sıralamasında 7. olduğunu ifade eden Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı (POYD) Hakan Saatçioğlu da, karardan sonra bölgeye gelen turist sayısının en az yüzde 50 artmasını beklediklerini kaydetti. Saatçioğlu, vizesiz girişlerin rezervasyonlara pozitif yansıdığına dikkati çekerek, “Son dakika rezervasyonlarını artırır” dedi.

“Polonya’daki çalışmaların meyvelerini topladık”

Polonya ile 2 yıl önceki yapılan düzenlemenin ardından bu ülkede çok güçlü bir iletişim çalışması yaptıklarını ve meyvelerini de topladıklarını hatırlatan Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Kaan Kavaloğlu ise, Romanya’da benzer bir etki beklediklerini ifade etti. Kavaloğlu, “Düzenlemeyle sadece Antalya’ya gelen turist sayısının 500 bini aşmasını hedefliyoruz. Özellikle ana pazarımız olan Rusya, Ukrayna gibi ülkelerde savaş nedeniyle durağanlık yaşarken böyle bir hamle sektör için çok önemli” diye konuştu.

Vize muafiyeti sonrası gelen yolcu beklentisi arttı

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Vize ~ 17 gün önce
Bize heryer vize vermiyor zorlaştırıyor bunları kaldırabiliyorsan başarılısındır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs ~ 20 gün önce
Bu pahalılıkta turistler bile şikayet ederken daha fazlası neden gelsin :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yuh be ~ 20 gün önce
Rumenlere bile kimlikle gelme izni verecek kadar düştük. Biz oraya kimlikle girebiliyor muyuz peki? Bizi bu hale getiren akape ile onlara oy,destek verenlerin,sahte milliyetçilerin bu ülkeye verdiği maddi ve manevi zararları cümle düşmanlar birleşse veremezdi hamdolsun!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
oda laizm ~ 20 gün önce
Yeral esnaf da dakazanmasi lazim, her bir seye kulp takiyorsunuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
market alışverişi ~ 20 gün önce
rumenler tatil yapmasını mı bilir? gelse gelse pazara gelir halk ekmek kuyruğuna girer 10 ekmek alır. Yerel mağazalardan çakma markalı kıyafet alır. tuvalet kağıdı alır döner.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000