09 Ocak 2009, Cuma 07:49:44

Vize fiyatları 2 katına çıktı

Norveç’ten gelen turistlere uygulanan vize ücretleri bu yılın başında 20 avrodan 40 avroya çıkartıldı. Vize ücretlerine kriz ortamında yapılan bu oranda zammın Norveç’ten gelecek kişi sayısında azalmaya neden olacağı belirtiliyor.
  • Norveç bizden 115 ytl alıyor, 40 € bile az ..
  • norveç 20 avroya 1 aylık vize alıyordu. Ama 40 avro olan vizeyle yeni anlaşmaya göre 3 aylık vize alacak. Bunu neden yazmıyosunuz acaba????
  • Dünyada kişi başına düşen milli gelirde ilk 3 de olan norveç\'in vatandaşlarının 40 avro luk vize parasına itiraz edeceklerini sanmıyorum. Oslo\'da peynirli sandviç ve kola 30 avro ya satılıyor. Bence bu tamamiyle acentecilerin palavrası. Ayrıca TC devleti kendisinden vize isteyen ülkelere de vize uygulamasına bir an önce geçmeli. Yabancı Konsoloslukların vatandaşlarımızdan istedikleri akıl almaz belgeler ve terbiyesizlikleri insanlık sınırını aşmıştır. Birileri artık bunlara gereken cevabı vermelidirler. Fakir bir ülke olabiliriz,turiste ihtiyacımız olabilir ama gurur ve onur a da ihtiyacımız var. Yabancıların Atatürk havaalanına elini kolunu sallayarak gelip de vize almaları bana çok dokunuyor. Kısasa kısas olmalı...
  • Norvec vizeyi bedavami veriyor sanki. 40 Avro para veremiyorlarsa gelmesinler zaten. Zaten son uc yildir ic pazardaki hareketlenme sayesinde acenteci ve otelcilerimiz eskisi kadar ucuz yabanci turiste muhtac degiller . Oyuzden GEREKIRSE TURKLERE VIZE UYGULAYAN ULKE VATANDASLARINA Hava limaninda degil yurt disi temsilciliklerimzden vize alma zorunlulugu getirilsin.
  • 20 avro fark için Türkiyeye gelmeyeceklerse hiç gelmesinler.komik valla
  • o dediğin ekonomik gücün iyiyse oluyor malesef,eğer ihtiyacın varsa dısardan gelecek paraya üstüne çöküverirler sen istediğin kadar yırtın şengen için 60 değil 160 euro versen kac yazar
  • biz schengen vizesine 60€ veriyoruz ve bir araba işkence çekiyoruz ya onların ne özellikleri var çeksinler.isteyen parayı oder gelir. bedavaya yakın fiyatlarla ucup bedavaya yakın fiyatlarla otellerde kalıp tatil yapıyorlar. odeyecekler tabi

Norveç’ten gelecek kişilerden alınan vize parasının 20 Avro’dan 40 Avro’ya çıkarılmasının kriz ortamında sektörü olumsuz etkileyeceğini belirten bu Pazar ile çalışan firma temsilcileri, yaptıkları değerlendirmelerde, bunun 2009 yılı için daha önce planlanmış kimi uçak seferlerinin iptal edilmesine neden olabileceğini söyledi.  

Norveç’ten gelecek kişilerden alınan vize parasının 20 Avro’dan 40 Avro’ya çıkarılmasının kriz ortamında sektörü olumsuz etkileyeceğini belirten bu pazar ile çalışan firma temsilcileri, turizmgazetesi.com’a yaptıkları değerlendirmelerde, bunun 2009 yılı için daha önce planlanmış kimi uçak seferlerinin iptal edilmesine neden olabileceğini söyledi.

Cihanoğlu: Krizin üzerine iyi olmadı

Kuzey Avrupa ülkelerinden Türkiye’ye turist gönderen MyTravel’in Türkiye partneri Bastıyalı Turizm Genel Müdürü Hüseyin Cihanoğlu, turizmgazetesi.com’a yaptığı açıklamada, uygulamadan kendilerinin de geç haberdar olduğunu belirterek, ‘Küresel krizin endişelerinin ve pazara getirdiği durgunluğun vizelerden alınacak olan harcın yüzde 100 artırılması tepki çekmeye başladı.’dedi.

Uçuş iptal oldu

Partneri oldukları şirketin küresel kriz nedeniyle Norveç’ten yapacağı seferlerden 2 uçağı iptal ettiğini söyleyen Cihanoğlu, ‘vize harçlarındaki artış bizi olduğu kadar diğer turizmcileri de endişelendirdi, zaten pazarlarda durgunluk var, üzerine bu tip uygulamaların gelmesi, bu pazardan gelecek turist sayısını etkiler’dedi.

Kocatürk: Paketleri pahalandırdı

Öte yandan konu ilgili açıklamalarda bulunan Polar West genel müdürü Akın Kocatürk, eskiden 1 ay süre ile 20 avro bazında alınan ücretin, Norveç’ten gelenlerin uzun süreli kalma talepleri doğrultusunda 90 gün ve 40 avroya çıkarıldığını öğrendiklerini belirtirken, ‘Bu rakam paket fiyatlarını artırır, bu yüzden bazıları tatilden vazgeçebilirler. Hatta bu yüzden uçak iptalleri bile gelebilir’dedi.

Bu ülkeden gelen turistlerin ortalama kalış sürelerinin en fazla 8-9 gün olduğunu belirten Kocatürk, ‘1 aylık vize ücreti yeterli idi, hangi talep ve gerekçelerle bunun 90 gün ve 40 avroya çıkartıldığı net değil, konu hakkında buradaki havalimanlarında bile yeterli bilgi olmadığını gördük’ dedi.

(Turizmgazetesi)

Vize fiyatları 2 katına çıktı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

yorum ~ 14 yıl önce
Norveç bizden 115 ytl alıyor, 40 € bile az ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
xxxx ~ 14 yıl önce
norveç 20 avroya 1 aylık vize alıyordu. Ama 40 avro olan vizeyle yeni anlaşmaya göre 3 aylık vize alacak. Bunu neden yazmıyosunuz acaba????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ah türkiyem ah ~ 14 yıl önce
Dünyada kişi başına düşen milli gelirde ilk 3 de olan norveç\'in vatandaşlarının 40 avro luk vize parasına itiraz edeceklerini sanmıyorum. Oslo\'da peynirli sandviç ve kola 30 avro ya satılıyor. Bence bu tamamiyle acentecilerin palavrası. Ayrıca TC devleti kendisinden vize isteyen ülkelere de vize uygulamasına bir an önce geçmeli. Yabancı Konsoloslukların vatandaşlarımızdan istedikleri akıl almaz belgeler ve terbiyesizlikleri insanlık sınırını aşmıştır. Birileri artık bunlara gereken cevabı vermelidirler. Fakir bir ülke olabiliriz,turiste ihtiyacımız olabilir ama gurur ve onur a da ihtiyacımız var. Yabancıların Atatürk havaalanına elini kolunu sallayarak gelip de vize almaları bana çok dokunuyor. Kısasa kısas olmalı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gelmesinler ~ 14 yıl önce
Norvec vizeyi bedavami veriyor sanki. 40 Avro para veremiyorlarsa gelmesinler zaten. Zaten son uc yildir ic pazardaki hareketlenme sayesinde acenteci ve otelcilerimiz eskisi kadar ucuz yabanci turiste muhtac degiller . Oyuzden GEREKIRSE TURKLERE VIZE UYGULAYAN ULKE VATANDASLARINA Hava limaninda degil yurt disi temsilciliklerimzden vize alma zorunlulugu getirilsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sssss ~ 14 yıl önce
20 avro fark için Türkiyeye gelmeyeceklerse hiç gelmesinler.komik valla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
para yok ~ 14 yıl önce
o dediğin ekonomik gücün iyiyse oluyor malesef,eğer ihtiyacın varsa dısardan gelecek paraya üstüne çöküverirler sen istediğin kadar yırtın şengen için 60 değil 160 euro versen kac yazar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
clear of conflict ~ 14 yıl önce
biz schengen vizesine 60€ veriyoruz ve bir araba işkence çekiyoruz ya onların ne özellikleri var çeksinler.isteyen parayı oder gelir. bedavaya yakın fiyatlarla ucup bedavaya yakın fiyatlarla otellerde kalıp tatil yapıyorlar. odeyecekler tabi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000