04 Ağustos 2020, Salı 09:06:48

Virgin Galactic 'March 3' ile iddialı geliyor

Virgin Galactic şirketi, kıtalar arasında yolcu taşıyacak bir uçak tanıttı.
  • Haber başlığına bak traş bıçağı reklamı gibi :D
  • Sanırım hata yapılmış. Modelin ismi March 3 değil Mach 3 olacak.
  • Evet 25 yıldır aynı uçakla uçuyoruz, 737-100 ün motorunu değiştir olsun 737-400. Onun da gövdesini kanadını biraz uzat motoru yenile kokpiti elden geçir olsun sana 737NG - 737 MAX. Makyajlaya makyajlaya buraya kadar geldi. Hala 787 EFB işlemcisi bile Nuh nebi den kalma ekran görüntü kalitesi son derece kötü. Milyonlarca dolarlık uçaklara takmak biraz ayıp oluyor gibi geliyor bana.
  • March değil April
  • Pandemi sonrası dünya sivil havacılığında bir resetleme yaşandı. Bunun devamında alışılagelmiş yılların teknolojileride yerini insan oğlunun görmediği uçuş sistemlerine bırakacak gibi. Hem şuanki aktör şirketler hemde sektör için köklü ve tahmin edilemeyen değişimler kapıda gözüküyor.

İngiliz havayolu devi Virgin’in uzay turizmi için uzay gemisi üretmek amacıyla kurduğu Virgin Galactic şirketi, kıtalar arasında yolcu taşıyacak bir uçak tanıttı.

Virgin Galactic süpersonik uçağı ile Fransızların Concorde’u ile yıllar önce sona eren sesten hızlı  ticari uçak yolculuklarını yeniden başlatabilir.

Virgin Galactic süpersonik uçak çağını tekrar açıyor

March 3 ismini vediği, delta kanatlı uçak, 19 yolcu kapasitesine sahip. Ancak bu yolcuların hepsi için de özel odalar/kabinler bulunuyor. Böylece uçak yolculuğunun yüksek fiyatını ödeyebilecek zengin yolcular, yolculuk boyunca kendi kabinlerinde konforlu bir yolculuk yapabilecekler.

Uçağın üretimi için Rolls Royce ile ortaklık kuracak olan Virgin Galactic ilk üretimlerini ise Virgin havayollarına satacak gibi görünüyor. Öncelikle ABD ve Avrupa ya da Uzak Doğu arasındaki uzun mesafelerde kullanılacak uçak, bu yolculukların süresini bir iki saate indirebilir. Şu anda Avrupa’dan ABD’ye uçmak 10 saat seviyesinde bir zaman alabiliyor.

Virgin Galactic 'March 3' ile iddialı geliyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Abuzittin ~ 2 ay önce
Haber başlığına bak traş bıçağı reklamı gibi :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mrd ~ 2 ay önce
Sanırım hata yapılmış. Modelin ismi March 3 değil Mach 3 olacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yenilik kaçınılmaz ~ 2 ay önce
Evet 25 yıldır aynı uçakla uçuyoruz, 737-100 ün motorunu değiştir olsun 737-400. Onun da gövdesini kanadını biraz uzat motoru yenile kokpiti elden geçir olsun sana 737NG - 737 MAX. Makyajlaya makyajlaya buraya kadar geldi. Hala 787 EFB işlemcisi bile Nuh nebi den kalma ekran görüntü kalitesi son derece kötü. Milyonlarca dolarlık uçaklara takmak biraz ayıp oluyor gibi geliyor bana.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Nisan ~ 2 ay önce
March değil April

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Qw ~ 2 ay önce
Pandemi sonrası dünya sivil havacılığında bir resetleme yaşandı. Bunun devamında alışılagelmiş yılların teknolojileride yerini insan oğlunun görmediği uçuş sistemlerine bırakacak gibi. Hem şuanki aktör şirketler hemde sektör için köklü ve tahmin edilemeyen değişimler kapıda gözüküyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hadi ordan ~ 2 ay önce
Dünya bu nüfusu ve israfı kaldırmıyor. Daha fazla araç, enerji veya gıda lazım değil. Nüfusu kontrol etmek gerek. Denizde balık kalmadı her yer balık çiftliği oldu. Denize giremiyoruz balık çiftliklerinin pisliginden. Orman her geçen gün azalıyor. Tatlı su azalıyor. Hava kalitesi düştü, istediğin kadar petrolün olsun ama ne soluyacaksın o petrolü yakınca? Mak3 müş hadi ordan yaa

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000