06 Nisan 2015, Pazartesi 11:44:57

VENEZUELA'DA KOKAİN TAŞIYAN UÇAK DÜŞTÜ

Venezuela'da yaklaşık bir ton kokain taşıyan uçak düştü. Kaza sonucu uçaktaki üç kişi hayatını kaybetti.

Venezuela'nın Cojeden eyaletinde üç kişi taşıyan bir uçağın düşmesi sonucu toplam 863 paket kokain ele geçirildi. Yetkililer, uçağın yaklaşık bir ton kokain taşıdığını söyledi.

Sabah'ta yer alan habere göre, uçakta bulunan yolcuların kimliği hakkında bilgi verilmedi. Birleşmiş Milletler (BM) Venezuela ve Kolombiya'yı uyuşturucu tüccarlarının geçiş noktası olarak kullandığı bölgelerden biri olarak sınıflandırıyor. Ülkede Bolivarcı Ulusal Muhafız birlikleri farklı türlerde 2013 yılında 39  ton uyuşturucu ele geçirmişti.

KOLOMBİYA'DA OPERASYON

Aynı gün Venezuela'nın komşusu Kolombiya'da güvenlik güçleri, Avrupa ve ABD'ye gitmek üzere olan 1.4 ton kokain ele geçirdi. Ülkede Clan Usuga çetesinin kontrolü altında olan Antioquia, Narino ve Cauca bölgelerde eşzamanlı düzenlenen operasyonda farklı ülkelerden çete üyesi 6 kişi tutuklandı.

Çete üyelerinin kokaini konteynerlere yerleştirmek için yurtdışından ülke sınırlarına kadar getirdikleri bildirildi. BM, 2013'te 290 ton kokain üreten Kolombiya'yı dünyadaki en büyük kokain üreticisi olarak açıklamıştı. O tarihten sonra Peru kokain üretiminde Kolombiya'nın önüne geçmişti.

VENEZUELA'DA KOKAİN TAŞIYAN UÇAK DÜŞTÜ

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000