09 Temmuz 2020, Perşembe 15:29:21

Venezuela ordusu; 'ABD uçağını vurduk'

Venezüella ordusu, ülkenin hava sahasını ihlal eden ABD menşeili bir uçağın “etkisiz hale getirildiğini” duyurdu.
  • SUKHOI 30 lar affetmez. !!!
  • Bunlarda da, Colombialılarda uyuşturucudan beyin hücresi diye birşey kalmamış. Vurdun da ne oldu? ABD yi mi işgal ettin.

Venezüella ordusu, ülkenin hava sahasını ihlal eden ABD menşeili bir uçağın “etkisiz hale getirildiğini” duyurdu.

Venezüella Silahlı Güçlerinin Stratejik Operasyon Komutanlığı’nın Twitter açıklamasında, “Birleşik Hava Uzay Savunma Komutanlığı, 8 Temmuz sabaha karşı ülkenin hava sahasında ABD numaralı hava aracı tespit etti ve yasalara uygun olarak savaş uçaklarımızla etkisiz hale getirdi” ifadesine yer verildi.

Komutanlık ayrıca yanan uçağın resimlerini paylaştı. Uçağın üzerinde net bir şekilde N339AV numarası görülüyor. Flightradar’ın verilerine göre, Hawker 800 tipi uçak özel bir kişiye ait. Uçağın, önceki gün Meksika üzerinde izinli uçuş yaptığı bildirildi.

Uçağın vurulduğu bölge, mürettebatı ve taşıdığı yükle ilgili hiçbir bilgi verilmezken bu tür olayların genelde uyuşturucu kaçakçılığıyla ilişkili olduğu biliniyor. Yük kapasitesi 900 kg olan böyle bir uçağın ikinci el piyasasındaki fiyatı ortalama 2 milyon dolar.

Venezüella Savunma Bakanlığı bir ay önce ülkenin batısında bir uçağın vurulduğunu bildirmişti. Düşürülen uçağın uyuşturucu kaçakçılar tarafından işletildiği tahmin edilmişti.Venezuela ordusu; 'ABD uçağını vurduk'

Facebook Yorum

Yorumlar

B727-2F2 ~ 29 gün önce
SUKHOI 30 lar affetmez. !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kafa ~ 30 gün önce
Bunlarda da, Colombialılarda uyuşturucudan beyin hücresi diye birşey kalmamış. Vurdun da ne oldu? ABD yi mi işgal ettin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000