11 Mart 2019, Pazartesi 08:37:32

Ve THY açıkladı: 6 Nisan'da...

Türk Hava Yolları, 6 Nisan günü saat 02.00'den itibaren Atatürk Havalimanı'ndan tüm uçuşlara son vereceğini açıkladı.
  • tren kazalarının temel sebebi ile bu taşınmanın mantığı aynı. birisi karar verdi taşınmalı ve atatürk kapanmalı. oysa atatürk kapanması çılgınlıktır. biraz dünya gören bilir ki; bir şehirde 3 tane havaalanı olur. ve bu havaalanlarının şehre göre konumu onun öncelikli alan olmasını sağlar.üçüncü havaalanı yapılma gerekçesi atatürkün kapasitesi yetmiyordu. madem kapasite yetmiyorsa, neden kapatıyorsun. bu kapasite neden kullanılmıyor. kimse inanmasın bu bir servet transferi. türkiye bunu haketmiyor. bunu izah edemezsiniz. arap zihniyeti ile ekonomik olmayan bir havaalanını en büyük diye övgüyle karşılıyorlar.
  • 30 yıldır buradayım.AHLde.O kadar yazdık.Üst yöneticiler i kaz ettik.Tweet atarken bizim yorumlarımıza niye cevap veremiyorlar.? ATATÜRK HAVALİMANI'ndaki kapasite yi onlarda biliyorlarki,İGA kaldıramaz.Maden ilk etap kapasite azaltımı olacak.Ama konuşamıyorlar.Biliyorlar bir kelime etseler,koltuklarından olacaklar.Tuzları kuru nasılsa.Çalışan nasıl iş e gidecek.DHMİ Genelge yayınları tüm şirketlere Operasyona zarar verecek aksaklıkların yaşanmaması için Personel gidiş gelişlerine özen gösterin.Servis yok.Ulaşım araçları belli.(Şaka gibi OTOBÜS )))) O otobüselere Hangi yolcu nasıl sığacak.Güvenlik yok.Hırsızlık çıkacak.Bagajını Otobüste unutacak. vs. v.s Nasıl gidecek iş e çalışan.Nasıl gidecek Yolcu. 100 TL ye bilet alıyor.150 TL Taxi parası veriyor.Bir de kaçıracak Uçağı.Neye yaradı.Hiç.! Çalışan iş e gelemeyecek.İşveren ya işten çıkaracak.Yada Siciline işleyecek.Zaten İş aksaması olacak O da ayrı bir sıkıntı. O kadar çalışan mağdur olacak.Vebali bu duruma getirenlerin boynuna...
  • Peki havacilik ve havalimani calisanlarina ne olacak? Zorla mi ISL'ye mi gonderilecegiz? Tazminatimizi alip cikmak gibi bir hakkimiz yok mu? Herkes hayatini AHL'ye gore kurdu. Buna nasil bir cozum uretecekler?
  • Taşınma zor bunlar sözünde durmaz yine erteleme olur. Ha oldu da saraydan kesin talimat varsa ve taşınma her şeye rağmen gerçekleşirse bu vasıfsız torpilli yönetici takımı ile; en az 3-4 ay büyük kriz olur. Kayıp bagajlar...kargolar...rötarlar...neler neler...buradan haberlerini okuruz artık.
  • sıkıntılar sancılar elbet olacak. ama bir yerden başlamak lazım artık. dünyanın en büyük taşınmasını gerçekleştiriyorsun kolaymı değil? ama bu kadar kötü yorum yapıp sanki taşınmanın gerçekleşmemesi ve bundan siyasi bir rant elde edecekmiş gibi hükümetimize taş atmayı istemek gerçekten hainlik. bu liman herkesin olacak. bırakın ülke menfaatine olan şeyleri taşlamayı. evet sıkıntılar olacak, öyle yada böyle o liman açılacak ve sıkıntılar ortadan kalktığında memleketimize büyük değer katacak.
  • Çok sevdiği transit yolcusunu isl den taşısın .Azda olsa yurtiçi aktarma yapacaklar için belli şehirlere günde 2-3 sefer koysun.Yolcu havaalanında beklerken cengizev para da bırakır. Ahl den iç hatlar ,diğer ulusal firmalar ve yabancı şirketlet uçsun .Bu durumda ybancı şirketler yeniden tr ye rağbet gösterir .Rekabet oluşur.Yolcu tk nın fahiş tekelci fiyatlarından kurtulur.Herkes ( hemen hemen) mutlu olur.
  • THY yollari yetkilileri bu açıklamayı kim yapıyor kesin diye IGA havalimanının 11 mart taki halini gören varmı 9 sefer var 16:00 dan sonra 7 sefer rötarlı kalktı hemde ortalama 3-4 saat rötarlı nasıl tasinmayi düşünüyorsunuz Siz yetkili merciler ÖLMEYİ BAYILMA sanıyorsunuz sanırım bu vaziyette taşındığınız zaman THY İmajına zarar vereceğinizi UNUTMAYIN LÜTFEN. Hata yapmayın Lütfen THY 'nin tam olarak taşınması için en uygun tarih ARALIK ayıdır sezon sonu SAYIN YETKİLİLER
  • Havaist dışında, iett otobüs seferleri , guzergahlar belli bile değil. Kargo da çalışanlar nasıl gidicez işe, bagajli yolcu değiliz ki , her ay gidiş gelis havaist ile 700-1000 tl :) ,, iett , bir kac sefer yapıyor oda , diş hatlar, iç hatlar terminale, kargoda çalışan binlerce insan ne olacak düşünen yok , herkes servis ile gitmiyor ,
  • 7 Nisan TK 64 BKK seferi gözükmüyor!Ne oldugunu soyleyende yok!!!!!
  • Otobus parasina ucaga binin diyorlar peki bilet parasini verdik bir o kadar da yol parasini veremeyen neden ucakla buradan gitsin? O zaman fakirler ölsün mü ölsün...

THY'nin sosyal medya hesabından yapılan duyuruda, 6 Nisan günü saat 14:00'ten itibaren bütün uçuşların İstanbul Havalimanı'ndan yapılacağı duyuruldu.

Büyük taşınma başlıyor başlığı ile duyurulan açıklamada, 6 Nisan günü saat 02.00 itibariyle Atatürk Havalimanı'ndan yapılan tüm tarifeli uçuşlara son verileceği vurgulandı.

Airporthaber.com

Ve THY açıkladı: 6 Nisan'da...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (58)

demiryolu ~ 2 ay önce
tren kazalarının temel sebebi ile bu taşınmanın mantığı aynı. birisi karar verdi taşınmalı ve atatürk kapanmalı. oysa atatürk kapanması çılgınlıktır. biraz dünya gören bilir ki; bir şehirde 3 tane havaalanı olur. ve bu havaalanlarının şehre göre konumu onun öncelikli alan olmasını sağlar.üçüncü havaalanı yapılma gerekçesi atatürkün kapasitesi yetmiyordu. madem kapasite yetmiyorsa, neden kapatıyorsun. bu kapasite neden kullanılmıyor. kimse inanmasın bu bir servet transferi. türkiye bunu haketmiyor. bunu izah edemezsiniz. arap zihniyeti ile ekonomik olmayan bir havaalanını en büyük diye övgüyle karşılıyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ÇLŞ ~ 2 ay önce
30 yıldır buradayım.AHLde.O kadar yazdık.Üst yöneticiler i kaz ettik.Tweet atarken bizim yorumlarımıza niye cevap veremiyorlar.? ATATÜRK HAVALİMANI'ndaki kapasite yi onlarda biliyorlarki,İGA kaldıramaz.Maden ilk etap kapasite azaltımı olacak.Ama konuşamıyorlar.Biliyorlar bir kelime etseler,koltuklarından olacaklar.Tuzları kuru nasılsa.Çalışan nasıl iş e gidecek.DHMİ Genelge yayınları tüm şirketlere Operasyona zarar verecek aksaklıkların yaşanmaması için Personel gidiş gelişlerine özen gösterin.Servis yok.Ulaşım araçları belli.(Şaka gibi OTOBÜS )))) O otobüselere Hangi yolcu nasıl sığacak.Güvenlik yok.Hırsızlık çıkacak.Bagajını Otobüste unutacak. vs. v.s Nasıl gidecek iş e çalışan.Nasıl gidecek Yolcu. 100 TL ye bilet alıyor.150 TL Taxi parası veriyor.Bir de kaçıracak Uçağı.Neye yaradı.Hiç.! Çalışan iş e gelemeyecek.İşveren ya işten çıkaracak.Yada Siciline işleyecek.Zaten İş aksaması olacak O da ayrı bir sıkıntı. O kadar çalışan mağdur olacak.Vebali bu duruma getirenlerin boynuna...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Calisan ~ 2 ay önce
Peki havacilik ve havalimani calisanlarina ne olacak? Zorla mi ISL'ye mi gonderilecegiz? Tazminatimizi alip cikmak gibi bir hakkimiz yok mu? Herkes hayatini AHL'ye gore kurdu. Buna nasil bir cozum uretecekler?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
can ~ 2 ay önce
Taşınma zor bunlar sözünde durmaz yine erteleme olur. Ha oldu da saraydan kesin talimat varsa ve taşınma her şeye rağmen gerçekleşirse bu vasıfsız torpilli yönetici takımı ile; en az 3-4 ay büyük kriz olur. Kayıp bagajlar...kargolar...rötarlar...neler neler...buradan haberlerini okuruz artık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tgs.mst.gvn ~ 2 ay önce
sıkıntılar sancılar elbet olacak. ama bir yerden başlamak lazım artık. dünyanın en büyük taşınmasını gerçekleştiriyorsun kolaymı değil? ama bu kadar kötü yorum yapıp sanki taşınmanın gerçekleşmemesi ve bundan siyasi bir rant elde edecekmiş gibi hükümetimize taş atmayı istemek gerçekten hainlik. bu liman herkesin olacak. bırakın ülke menfaatine olan şeyleri taşlamayı. evet sıkıntılar olacak, öyle yada böyle o liman açılacak ve sıkıntılar ortadan kalktığında memleketimize büyük değer katacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thy ~ 2 ay önce
Çok sevdiği transit yolcusunu isl den taşısın .Azda olsa yurtiçi aktarma yapacaklar için belli şehirlere günde 2-3 sefer koysun.Yolcu havaalanında beklerken cengizev para da bırakır. Ahl den iç hatlar ,diğer ulusal firmalar ve yabancı şirketlet uçsun .Bu durumda ybancı şirketler yeniden tr ye rağbet gösterir .Rekabet oluşur.Yolcu tk nın fahiş tekelci fiyatlarından kurtulur.Herkes ( hemen hemen) mutlu olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
NISAN DA AÇILMASI IMKANSIZ ~ 2 ay önce
THY yollari yetkilileri bu açıklamayı kim yapıyor kesin diye IGA havalimanının 11 mart taki halini gören varmı 9 sefer var 16:00 dan sonra 7 sefer rötarlı kalktı hemde ortalama 3-4 saat rötarlı nasıl tasinmayi düşünüyorsunuz Siz yetkili merciler ÖLMEYİ BAYILMA sanıyorsunuz sanırım bu vaziyette taşındığınız zaman THY İmajına zarar vereceğinizi UNUTMAYIN LÜTFEN. Hata yapmayın Lütfen THY 'nin tam olarak taşınması için en uygun tarih ARALIK ayıdır sezon sonu SAYIN YETKİLİLER

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Degisik trip ~ 2 ay önce
İSTESENDE İSTEMESENDE TASİNİYORUZ GARDAŞŞŞŞŞ KAPK OLSUN SANADA BU
Kargo calisanlari ~ 2 ay önce
Havaist dışında, iett otobüs seferleri , guzergahlar belli bile değil. Kargo da çalışanlar nasıl gidicez işe, bagajli yolcu değiliz ki , her ay gidiş gelis havaist ile 700-1000 tl :) ,, iett , bir kac sefer yapıyor oda , diş hatlar, iç hatlar terminale, kargoda çalışan binlerce insan ne olacak düşünen yok , herkes servis ile gitmiyor ,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yazık olucak ~ 2 ay önce
arkadaşlar 35 yıldır havalimanı çalışanı olarak ve havacılığı iyi bilen biri olarak büyük çok büyük bir hata yapılıyor thy ye yazık bu taşınma o kadar büyük bir kaosa dönücekki tahmin edilenin 100 katı ve sorumluluğu kim alıcaksa bu taşınmada şimdiden çıkıp isimlerini açıklasın bu işin faturası başda ulaşdırma bakanı ve thy yöneticilerinin istifası ile sonuçlanıcak matematik ve fizik kurallarına aykırı akıl ve mantık dışı bir taşınma ve büyük bir kaosa dönücek eğer bu hatayı yaparlarsa 5 gün içinde ahl yi yeniden acil açıcaklar sebebi basit istanbul havalimanı henüz bitmedi ve oraya asla günde iniş kalkış toplamda 500 uçakdan fazlası inip kalkamaz umarım bir kaza ve kırım yaşanmaz ama bu sorumluluğu alanlar emin olun koltuklarından olucaklar ...
Zeynep ~ 2 ay önce
7 Nisan TK 64 BKK seferi gözükmüyor!Ne oldugunu soyleyende yok!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fakirler ölsün havalimani ~ 2 ay önce
Otobus parasina ucaga binin diyorlar peki bilet parasini verdik bir o kadar da yol parasini veremeyen neden ucakla buradan gitsin? O zaman fakirler ölsün mü ölsün...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000