13 Temmuz 2011, Çarşamba 08:50:10

VE HAVA KUVVETLERİ'NDEN AÇIKLAMA GELDİ

Hava Kuvvetleri Komutanlığı, 25 Mart 2009'da Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüyle sonuçlanan helikopter kazasıyla ilgili olarak açıklama yaptı...
  • BU ANLAMSIZ OLAYLARIN GÜNYÜZÜNDE BUKADAR ALALADE OLMASI,ERGENEKON,PKK,ŞİKE VS. GİBİ TARTIŞMALARIN PİMİNİ SESSİZCE ( İÇİNE NASIL SİNDİREBİLİYORSA ? ) YAŞAR BÜYÜKANITTIR!!! ONUN TARİHTE BU ÜLKYE VERECEK HESABI VAR !!!!
  • onlarrca canı yakarak almış birini herkesin sevmesi biraz ironik olmazmıydı? kendi adınıza konusun
  • bana bu açıklama geçmiş g.kurmay başkanı nın gömülü olan ve sonradan bulunan bazuka ları lav silah larını basit bir boru parçası diyen açıklamasını hatırlatı ama ne yazık ki o boru parçası tek atımda 10 larca insanımızı katlede bilir bir boru parçası ben bir vatandaş olarak ordumu askerimi bir ve tek vatan savunucusu olarak biliyorum ve öyledir de ama içindeki vatan ı peşkeş çekecek kadar basitlerin de temizlenmesini istiyorum....
  • Herkesin rahametliyi sevdiğini düşünüyorum. El birliği ile ülke bütünlüğümüzü bozmadan sorunlara çözüm arıyordu. Allah rahmet eylesin.
  • el bombası ,resmi açıklama : kazara patladı. mahkeme kararı : farklı mayın ,resmi açıklama : X mahkeme kararı : Y ....
Hava Kuvvetleri Komutanlığı, 25 Mart 2009'da Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüyle sonuçlanan helikopter kazasıyla ilgili olarak yargıya intikal ettirilmiş kayıtların uzman kişilerce incelenerek gereksiz spekülasyonların sonlandırılacağını ümit ettiklerini bildirdi.
 
Hava Kuvvetleri Komutanlığından yapılan yazılı açıklamada, helikopter kazasıyla ilgili olarak Hava Kuvvetleri Komutanlığını ilgilendiren ve Muhsin Yazıcıoğlu'nun yakınları ile kamuoyunu şüpheye düşüren bazı yayınlara şahit olunduğu bildirildi.
 
Konuyla ilgili tüm kayıtların Devlet Denetleme Kurulu ve Malatya Cumhuriyet Başsavcılığının talebiyle ilgili makamlara iletildiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
 
''31 Ocak 2011'de yapılan Hava Kuvvetleri Komutanlığı açıklamasında, bir kazazedenin telefonla arama zamanı (15.32) göz önünde bulundurularak tahmini kaza zamanı (15.17-15.22 saatleri) esnasında bölgede bulunan hava araçları incelenmiş ve kaza mahalline en yakın hava aracının 15.22'de 74 kilometre mesafede olduğu tespit edilmiştir. Müteakiben savcılık tarafından kaza bölgesinden mahalli saatle 15.00 ile 15.26 arasında uçan bir hava aracının bulunup bulunmadığının araştırılması istenmiş, bunun üzerine söz konusu saatler arası bölgede bulunan askeri uçuşlar incelenerek kazanın olduğu bölgeye en yakın askeri uçağın 15.00'da 28.5 kilometre mesafeden geçtiği tespit edilmiştir.''
 
''RADARLARIN 4 DAKİKA SÜREYLE KARARTILDIĞI İDDİASI DOĞRU DEĞİL''
 
Radarların 4 dakika süreyle karartıldığı iddiasının doğru olmadığı belirtilen açıklamada, arızanın radar tespitlerini izlenebilir sayısal görüntüye dönüştüren ve kaydeden merkezi bilgisayara veri ileten iletişim hatlarında meydana geldiği bildirildi.
 
Bunun sıklıkla olmamakla birlikte ara sıra meydana gelebilen bir arıza olduğu ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
 
''Arıza süresince radarlar çalışmış ve Diyarbakır'da konuşlu harekat merkezi gözetiminde hava sahası radarlarımız tarafından gözetlenmeye ve kontrol edilmeye devam edilmiştir. Devlet Denetleme Kurulu ve Malatya Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilen kayıt bilgileri merkezi bilgisayardan alınan bilgilerdir. Yargıya intikal ettirilmiş bulunan kayıtların uzman kişilerce incelenerek gereksiz spekülasyonların sonlandırılacağını ümit ediyoruz. Zira devam edegelmekte olan spekülatif değerlendirmeler gerek merhumun yakınlarını gerekse Hava Kuvvetleri Komutanlığını rencide etmektedir.''

Sabah
VE HAVA KUVVETLERİ'NDEN AÇIKLAMA GELDİ

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 13 yıl önce
BU ANLAMSIZ OLAYLARIN GÜNYÜZÜNDE BUKADAR ALALADE OLMASI,ERGENEKON,PKK,ŞİKE VS. GİBİ TARTIŞMALARIN PİMİNİ SESSİZCE ( İÇİNE NASIL SİNDİREBİLİYORSA ? ) YAŞAR BÜYÜKANITTIR!!! ONUN TARİHTE BU ÜLKYE VERECEK HESABI VAR !!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
onlarrca canı yakarak almış birini herkesin sevmesi biraz ironik olmazmıydı? kendi adınıza konusun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
bana bu açıklama geçmiş g.kurmay başkanı nın gömülü olan ve sonradan bulunan bazuka ları lav silah larını basit bir boru parçası diyen açıklamasını hatırlatı ama ne yazık ki o boru parçası tek atımda 10 larca insanımızı katlede bilir bir boru parçası ben bir vatandaş olarak ordumu askerimi bir ve tek vatan savunucusu olarak biliyorum ve öyledir de ama içindeki vatan ı peşkeş çekecek kadar basitlerin de temizlenmesini istiyorum....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Herkesin rahametliyi sevdiğini düşünüyorum. El birliği ile ülke bütünlüğümüzü bozmadan sorunlara çözüm arıyordu. Allah rahmet eylesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
el bombası ,resmi açıklama : kazara patladı. mahkeme kararı : farklı mayın ,resmi açıklama : X mahkeme kararı : Y ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000