17 Ocak 2013, Perşembe 11:50:52

VE BAKAN YILDIRIM'DAN ÇOK NET 3. HAVALİMANI AÇIKLAMASI

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 3. havalimanı ile ilgili çalışmaların tamamlandığını ve 1 hafta içinde ilana çıkılacağını tahmin ettiklerini açıkladı.
  • dünyanın en büyük havalimanı olacak olan bu havalimanının tüm projeleri ulaştırma bakanlığımızın iki ayrı kurumu olan dhmi ve aygem tarafından hazırlanmış ve aylar önce tamamlanmıştır. ihale için ypk kararı beklenmektedir.
  • Yeni havalimanı şart, bunda kimsenin itirazı olmayacaktır. Ama asıl olan gelecek vizyonu kuvvetli, Dünya üstünde gerçekten 'hub' olacak ölçekte, Türkiye'de havayollarınında önünü açacak proje gerekli. Bu projelendirmeyi yapacak kapasite sorgulanmasıda doğal ama sürecin dinamik ve geleceği karşılması kaçınılmaz. Umarız tüm endişeleri giderecek net bir proje en yakın zamanda gerçekleşir.
  • Ne kadar kolay değil mi dışarıdan gazel okumak? Niye bu kadar geç kalındı diye sorgulamak? Acaba insanlar bu işi marketten ekmek almaya mı benzetiyorlar? 3. Havalimanının büyüklüğü ve de önemi düşünüldüğünde öyle kısa bir dönemde ihaleye çıkılması ve sonrasında hizmet açılması kolay değildir. Bu uzun bir süreç olacaktır. İnsanlar ne istiyor acaba? 3. Havalimanı yerine ondan daha fazla maliyet gerektirecek olan Atatürk Havalimanı'na 4. pist mi yapılsın:) Mantıklı olmak gerekiyor her zaman
  • Yuh diyeniyorum sana cuss hic diyemiyorum ben cok ozurdilerimden senden keske sen basta olsaydin bugun marsa 3. Havalimani 4.donerciyi acmistik !
  • Azalarak bitin
  • aman çıkın. sanki 1 seneye bitecek. en erken 2017. o saate kadar ne yapacaksınız? ankara'ya 3. pist için kamulaştırma yapacağız beyanatınızın üzerinden de 3 tam yıl (1000 küsur gün) geçti. tık yok. nasıl bir bakanlıktır bu? plan program hiç yok mudur? işler keyfe göre mi yürüyor, ciddi kuşkularım var.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, TBMM'de yasa dışı dinlemelerle ilgili araştırma komisyonunun yasa dışı dinlemeler, bu nedenle ortaya çıkan mağduriyetler ve tedbirler konusunda çalışma yapacağını söyledi.

Kurulan komisyonla ilgili görüşlerinin yanısıra 3. havalimanı için de bazı açıklamalarda bulunan Bakan Yıldırım, ilk kez net bir zaman dilimi açıkladı.

İstanbul'a yapılacak 3. havalimanı ile ilgili çalışma ve hazırlıkların büyük oranda tamamlandığını ifade eden Yıldım, ''Sanıyorum 1 hafta içinde ilana çıkmış olacağız'' dedi.

VE BAKAN YILDIRIM'DAN ÇOK NET 3. HAVALİMANI AÇIKLAMASI

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

yeni havalimanı ~ 11 yıl önce
dünyanın en büyük havalimanı olacak olan bu havalimanının tüm projeleri ulaştırma bakanlığımızın iki ayrı kurumu olan dhmi ve aygem tarafından hazırlanmış ve aylar önce tamamlanmıştır. ihale için ypk kararı beklenmektedir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Görseller :) ~ 11 yıl önce
Bakanın TRT'de gösterdiği görselleri de DHMI ve AYGEM mi hazırladı? :) Sizi gidi sizi.. Güldürdünüz gene bizi :)
yenisi şart ~ 11 yıl önce
Yeni havalimanı şart, bunda kimsenin itirazı olmayacaktır. Ama asıl olan gelecek vizyonu kuvvetli, Dünya üstünde gerçekten 'hub' olacak ölçekte, Türkiye'de havayollarınında önünü açacak proje gerekli. Bu projelendirmeyi yapacak kapasite sorgulanmasıda doğal ama sürecin dinamik ve geleceği karşılması kaçınılmaz. Umarız tüm endişeleri giderecek net bir proje en yakın zamanda gerçekleşir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mantık ~ 11 yıl önce
Ne kadar kolay değil mi dışarıdan gazel okumak? Niye bu kadar geç kalındı diye sorgulamak? Acaba insanlar bu işi marketten ekmek almaya mı benzetiyorlar? 3. Havalimanının büyüklüğü ve de önemi düşünüldüğünde öyle kısa bir dönemde ihaleye çıkılması ve sonrasında hizmet açılması kolay değildir. Bu uzun bir süreç olacaktır. İnsanlar ne istiyor acaba? 3. Havalimanı yerine ondan daha fazla maliyet gerektirecek olan Atatürk Havalimanı'na 4. pist mi yapılsın:) Mantıklı olmak gerekiyor her zaman

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mantık'a mantık ~ 11 yıl önce
AKP goygoycusu olmak böyle bir şey sanırım. İşin içinde olan biri olarak söylüyorum, DHMI bu konuda hiç bir şey yapmadı, firmalardan çeşitli master plan çalışmaları aldı. Bakanın TRT de gösterdiği görsellerde bu çalışmalardan biri. İnsanlar gazel okumasın ama bu işlerde 2017 de açılacak demek ile olmuyor. 3 aydır ihaleye çıkılsın siye bekleniyor. Bundan öncede 2012 bitmeden ihaleye çıkılacak deniyordu. AHL'ye 4. pist yapmak daha ucuz ama AHL'ye 4. pist yapılırsa bazıları nasıl rant sahibi olacak, hem yeni havalimanı arazisinden hem de mevcut AHL'nin kentsel dönüşümünden.. Olan bizim vergilerimize oluyor, arada birileri zengin oluyor, birileri de şakşakçı oluyor..
Yuh hacisahin ~ 11 yıl önce
Yuh diyeniyorum sana cuss hic diyemiyorum ben cok ozurdilerimden senden keske sen basta olsaydin bugun marsa 3. Havalimani 4.donerciyi acmistik !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yine çıkmış istemezükçüler ~ 11 yıl önce
Azalarak bitin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hacı şahin ~ 11 yıl önce
aman çıkın. sanki 1 seneye bitecek. en erken 2017. o saate kadar ne yapacaksınız? ankara'ya 3. pist için kamulaştırma yapacağız beyanatınızın üzerinden de 3 tam yıl (1000 küsur gün) geçti. tık yok. nasıl bir bakanlıktır bu? plan program hiç yok mudur? işler keyfe göre mi yürüyor, ciddi kuşkularım var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000