17 Eylül 2018, Pazartesi 09:45:28

Vasip Şahin'den gözaltı açıklaması

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Üçüncü Havalimanı inşaatında çalışan işçilerin eylemi ve sonrasında yaşanan gözaltı işlemleriyle ilgili, "Havalimanı inşaatında çalışan işçilerin sorunlarının giderilmesi noktasında işveren de çalışma başlattı." dedi.
  • Şımarıklık yapıyorlar. koyun kapının önüne birkaçını. hemen çalışmaya başlarlar.
  • Havalimanı inşaatında çalışan işçilerin sorunlarının giderilmesine gözaltına alarak işe başlıyorlar, bir de vali olacak, işte sizin çalışanlara verdiğiniz değer bu... aldığınız maaşlar haram olsun ,ondan sonra yeni türkiye .. yazıklar olsun..
  • Adam hakkını aramıs bunlarda yok kimlik yok bilmem ne. Zamaninda doguda yol kesenlere kimlik soranlara bu kadar delikanlı olsaydınız keske. Bu ulkede hakkini alin terinin karsligini arama. Reis paylasimi yap Profil resmi falan senden iyisi yok. Devir bu devir ne yazik ki. peygamberimiz ne demis, iscinin hakkini alin teri kurumadan veriniz. ama bunlar degisik bir musluman. sorarsan en alası ama. Cok enteresan ve uzucu.
  • Ne suçu. İşcilerin iddiası insana yakışmayan Bitli Pirelli koğuşlarda yatırılmaları. Maaşlarının bir kısmının resmi, kalan kısmının vergi vermemek için elden verilmesi ve patronların insanlık dışı Davranışları. Siz yöneticilerin öncelikle bu işçilerin şartlarını inceleyip Patrona gel buraya bakalım diyeceğinize , yok bilmem kaç işci Tutuklandı yok bilmem kaçı serbest bırakıldı gibi açıklamalarla milleti oyalıyorsunuz.
  • İşveren ve taşeron firmaların işçilerin sorunlarını bilmemeleri mümkün değil. Bu olayda tek kusurlu onlar ve denetleme yapmayan devlet. Elden para verilmesi , sgk primlerinin ödenmemesi ve bunların kontrol edilmemesi kimin suçu? Bakalım garibana karşı kurt olan devlet bunlara ceza kesecek mi? Provokatör bilmem neye suç atmasınlar. O kadar insan durduk yere tepki vermez, veremez. Bir sözüm de isyan edenlere terörist diyenlere, eğer öyleler ise nasıl bunca senedir orada çalışıyorlar? Yok değiller ise haklarını aramasınlar mı? Daha önce niye tepki verilmemiş diyenler de var daha önce de bu sorunlar vardı ama bu kadar çok yoktu son aylarda mali krizle iyice arttı, iga'nın para sorunu olduğunu herkes biliyor, ayrıca yandaş medyada ne bu sorunlar ne ölen işçiler haber olmadı. Unutmayın ki bu arkadaşlar işçi, çoğu da Anadolu'dan geliyor, köylerinde bakmak zorunda oldukları insanlar var. Siz 6 ay maaş alamazsanız, pire dolu yataklarda yatıp, tatsız, kalitesiz yemek verilirse ne yaparsınız? Bu gibi sorunlar göz ardı edildikçe, insanların haklari yendikçe ülkemizde hiçbir şey düzelmez.
  • Peki beceriksiz yoneticilwre hic mi ceza yok. Basieetli yonetici istifa Eder!

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Üçüncü Havalimanı inşaatında çalışan işçilerin eylemi ve sonrasında yaşanan gözaltı işlemleriyle ilgili, "Havalimanı inşaatında çalışan işçilerin sorunlarının giderilmesi noktasında işveren de çalışma başlattı." dedi.

AA muhabirine açıklama yapan Vasip Şahin, işçilerin sorunlarının giderilmesi konusunda yüklenici firmanın çalışma başlattığını belirterek, "İş barışı noktasında baktığımızda orada herhangi bir sorun yok. Dün sabah itibariyle işçilerimiz işbaşı yaptılar." ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz Cuma günü havalimanı inşaatında işçilerin eylemi sonrası 401 işçinin gözaltına alındığını ve 275’inin salıverildiğini vurgulayan Şahin, "Cuma günü sabah saatlerinde çalışanlarımızın servis hizmetinin gecikmesine bağlı olarak bir takım talepleri oldu. Buna bağlı olarak oradaki taleplerin ve hareketliliğin koordinesi noktasında iki kaymakamımız ve jandarma il komutanımız 3. Havalimanı’nın inşaat sahasına gittiler. Hem çalışanlarla gerekli görüşmeleri yaptılar hem de onların işverenle buluşmasını temin ettiler ve işverene oradaki sıkıntı ve çalışanların taleplerini ilettiler. Bunun üzerine işveren tarafı da bu konuyu incelemeye aldı." değerlendirmesini yaptı.

Havalimanı inşaatında çalışan işçilerin sorunlarının giderilmesi noktasında işverenin de çalışma başlattığını kaydeden Şahin, şöyle konuştu:

"Konunun başka türlü istismar edilme ihtimaline karşı da kolluk kuvvetlerimiz gerekli tedbirleri alarak orada bulunan insanların öncelikle kimlik kontrollerini ve oradaki durumlarını inceleme, araştırma faaliyeti konusunda bir takım kolluk görevlerini ifa ettiler. Bu arada çalışma kimliği olmayan ya da orada provokasyonvari eylemler yapmaya çalışan kişilerin de olduğu toplam 401 kişi gözaltına alındı. Bunlardan 275’i bugün sabah itibariyle salıverildi. Diğerleriyle ilgili işlemler devam ediyor. Onların arasında suça karışanların dışındakiler mutlaka başsavcılarımızın titiz incelemeleriyle salıverilecektir. İşveren tarafı hızla belirtilen sorunların giderilmesi noktasında çalışmaya başladılar. O sorunların giderilmesi ve taleplerin karşılanması noktasında bizim de aracılığımızla bir an önce düzeltme çabalarına başladılar."

İşçilerin dün sabah itibariyle işbaşı yaptıklarını belirten Vali Şahin, sözlerini, "Bu çalışmalarımızı ilgili bakanlıklarımız da başından beri hem takip etti hem de süreç içerisinde talimatlandırdılar. İş barışı noktasında baktığımızda orada herhangi bir sorun yok. Dün sabah itibariyle işçilerimiz işbaşı yaptılar." diye tamamladı.

Vasip Şahin'den gözaltı açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

akparti ~ 4 yıl önce
Şımarıklık yapıyorlar. koyun kapının önüne birkaçını. hemen çalışmaya başlarlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Baran ~ 4 yıl önce
Havalimanı inşaatında çalışan işçilerin sorunlarının giderilmesine gözaltına alarak işe başlıyorlar, bir de vali olacak, işte sizin çalışanlara verdiğiniz değer bu... aldığınız maaşlar haram olsun ,ondan sonra yeni türkiye .. yazıklar olsun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
RealistM ~ 4 yıl önce
Adam hakkını aramıs bunlarda yok kimlik yok bilmem ne. Zamaninda doguda yol kesenlere kimlik soranlara bu kadar delikanlı olsaydınız keske. Bu ulkede hakkini alin terinin karsligini arama. Reis paylasimi yap Profil resmi falan senden iyisi yok. Devir bu devir ne yazik ki. peygamberimiz ne demis, iscinin hakkini alin teri kurumadan veriniz. ama bunlar degisik bir musluman. sorarsan en alası ama. Cok enteresan ve uzucu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne suçu yaa ~ 4 yıl önce
Ne suçu. İşcilerin iddiası insana yakışmayan Bitli Pirelli koğuşlarda yatırılmaları. Maaşlarının bir kısmının resmi, kalan kısmının vergi vermemek için elden verilmesi ve patronların insanlık dışı Davranışları. Siz yöneticilerin öncelikle bu işçilerin şartlarını inceleyip Patrona gel buraya bakalım diyeceğinize , yok bilmem kaç işci Tutuklandı yok bilmem kaçı serbest bırakıldı gibi açıklamalarla milleti oyalıyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İşçiler ~ 4 yıl önce
Burada durumu kötü olan işçi yok. Kendi pisliğinde boğuluyor insan. Bu işçiler 1 mayısta taksimi yakıp yıkıp gerçek işçilere iş çıkaranlarla aynılar. O sebepten her yerde pkk hdp cirit attı anında görüntü şov oldu.
İşçiler'e ~ 4 yıl önce
Durumu kötü işçi yok diyorsun da iga yönetimi de işçilerin taleplerini ve şikayetlerini dikkate alacağız diyerek ihmalleri olduģunu kabul etti. Ayrıca madem işçiler pkklı hdpli bunları oraya kim soktu, iş verdi? Güvenlik soruşturması niye yapılmadı? Bunca yıl sonra mı işçilerin terörist olduğu anlaşıldı. Bravo o zaman iga ve taşeron şirket ve yöneticilerine!
İga ~ 4 yıl önce
İşveren ve taşeron firmaların işçilerin sorunlarını bilmemeleri mümkün değil. Bu olayda tek kusurlu onlar ve denetleme yapmayan devlet. Elden para verilmesi , sgk primlerinin ödenmemesi ve bunların kontrol edilmemesi kimin suçu? Bakalım garibana karşı kurt olan devlet bunlara ceza kesecek mi? Provokatör bilmem neye suç atmasınlar. O kadar insan durduk yere tepki vermez, veremez. Bir sözüm de isyan edenlere terörist diyenlere, eğer öyleler ise nasıl bunca senedir orada çalışıyorlar? Yok değiller ise haklarını aramasınlar mı? Daha önce niye tepki verilmemiş diyenler de var daha önce de bu sorunlar vardı ama bu kadar çok yoktu son aylarda mali krizle iyice arttı, iga'nın para sorunu olduğunu herkes biliyor, ayrıca yandaş medyada ne bu sorunlar ne ölen işçiler haber olmadı. Unutmayın ki bu arkadaşlar işçi, çoğu da Anadolu'dan geliyor, köylerinde bakmak zorunda oldukları insanlar var. Siz 6 ay maaş alamazsanız, pire dolu yataklarda yatıp, tatsız, kalitesiz yemek verilirse ne yaparsınız? Bu gibi sorunlar göz ardı edildikçe, insanların haklari yendikçe ülkemizde hiçbir şey düzelmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yoneticiler ~ 4 yıl önce
Peki beceriksiz yoneticilwre hic mi ceza yok. Basieetli yonetici istifa Eder!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000