16 Temmuz 2020, Perşembe 08:29:47

Van'da uçak kazası: 7 şehit!

Van'da gözetleme ve keşif uçuşu için havalanan uçak düştü. 2'si pilot 7 emniyet mensubu şehit oldu.
  • Sadece feto sevinir..pkk sevinir..eleştirenler amerikayi hiç eleştirmezler..halbuki orada hergun kazalar olur..1 günde kaza sonuç raporu isteyenlerde ayrı bir andaval cahil ve kötü niyetlidir..süreç her zamanki gibi normal şekilde işleyecek..Bu ne acelecilik bu ne şiddet celal..
  • ALLAH RAHMET EYLESİN , RUHLARINA FATİHA
  • Radar yok mu nasıl dağı görmemişler, uçak tipi nedir neden kaza olmuş, net bir açıklama yok
  • havacılık emniyeti inşallah maaşallahla şehitlik gazilik edebiyatı ile tahsis edilemez. devam edin siz. baş sağlığı bakanları...
  • Başımızda bu gezen uğursuzluk nedir kıştan bu yana

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Van'da bir keşif uçağının düştüğünü 2'si pilot 7 emniyet mensubunun hayatını kaybettiğini açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Van'da düşen keşif uçağına ilişkin olarak açıklamalarda bulundu. Ferit Melen Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Soylu, pazartesi gününden itibaren Van ve Hakkari'de keşif ve gözetleme göreviyle bulunan 2015 model insanlı keşif uçağı olarak envantere kayıtlı olan uçağın 15 Temmuz'da saat 18:35 sularında yeniden keşif ve gözetleme yapabilmeyi teminen Van Ferit Melen Havalimanı'ndan kalktığını söyledi.

Uçakta 2'si pilot 7 emniyet mensubunun bulunduğunu aktaran Soylu, şunları kaydetti:

"Saat 22:32 sıralarında en son Başkale üzerindeyken havalimanıyla, kuleyle irtibat sağlandı, dönüşte olduğunu ifade etti. Sonra 22:45 civarında da hem radar hem de iletişim tespiti tamamen kesildi. Saat 23:15 civarında bize böyle bir bilgi ama belki teknik bir aksaklık olacağı konusunda bir değerlendirme de yapılabilir. Bu esnada Gevaş civarında bir ihbar geldi. Uçağın alçaldığını ve gözden kaybolduğunu ifade eden bir ihbardı. Bunun üzerine aramalar o civarlarda tüm ekiplerimizle havadan ve karadan yapılmaya başlandı.

Gece saat 03:00 civarında buradan oraya giden ekiplerimiz Artos Dağı'nın 2 bin 200 rakımına uçağımızın çarparak kırıma uğradığını ve 2'si pilot olmak üzere kahraman 7 evladımızı kaybettiğimizi bize bildirdiler. Şu an oradalar, biz de oraya geçeceğiz. Görev şehitlerimiz. Allah rahmet eylesin, milletimizin başı sağ olsun."

Bakan Soylu daha sonra Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş ile bölgeye hareket etti. 

Emniyet Genel Müdürlüğü kaza kırım ekibi çalışma başlattı

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) kaza kırım ekibi de insanlı keşif uçağının düştüğü Artos Dağı'ndaki olay yerine gelerek çalışmalara başladı.

Van'da uçak kazası: 7 şehit!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Bu haberlere ~ 23 gün önce
Sadece feto sevinir..pkk sevinir..eleştirenler amerikayi hiç eleştirmezler..halbuki orada hergun kazalar olur..1 günde kaza sonuç raporu isteyenlerde ayrı bir andaval cahil ve kötü niyetlidir..süreç her zamanki gibi normal şekilde işleyecek..Bu ne acelecilik bu ne şiddet celal..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
, ~ 24 gün önce
ALLAH RAHMET EYLESİN , RUHLARINA FATİHA

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Açıklama ~ 24 gün önce
Radar yok mu nasıl dağı görmemişler, uçak tipi nedir neden kaza olmuş, net bir açıklama yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aynen devam ~ 24 gün önce
havacılık emniyeti inşallah maaşallahla şehitlik gazilik edebiyatı ile tahsis edilemez. devam edin siz. baş sağlığı bakanları...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 23 gün önce
Kimbilir ne idari ve eğitim den kaynaklı hatalar vardır.
Cadet ~ 23 gün önce
İstifa eder biraz liyakatlı birisiyse ama dur ya istifa ediyor sonra milletim araba kortej yaptı beni çok istedi felan
S ~ 24 gün önce
Başımızda bu gezen uğursuzluk nedir kıştan bu yana

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cevap veriyorum ~ 24 gün önce
İşbilmezlik...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000