02 Ekim 2018, Salı 14:58:49

Van Havalimanı'nda tadilat tartışması

Van Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu, bölgenin en büyük ve en önemli havalimanı olan Van Ferit Melen Havalimanındaki tadilatın uzun süredir bitmemesinin mağduriyetlere neden olduğunu duyurdu.
  • Neymiş o tadilat;mağduriyet?
  • Normal çalıştığı zamanlarda Erzurum'un 3 katı trafiği olan kontrolör sayısı ise Erzurum'un 3'te 1'i olan neden hala başmüdürlük olmadığını anlayamadığım bir garip meydan.
  • van havalimanında neden şehir merkezine düzgün kurumsal havaş gibi bir yolcu taşıma servisi yok.van halkı bunu hakketmiyormu.bu nasıl iştir.adamlar türkiyenin heryerinde hizmet veriyor.vana geliyoruz dolmuşlarla üstüste perişan bir şekilde yolculuk ediyoruz.sn valim bu işe bir el atın getir şu havaşı buraya hizmet görelim..

Van Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu, bölgenin en büyük ve en önemli havalimanı olan Van Ferit Melen Havalimanındaki tadilatın uzun süredir bitmemesinin mağduriyetlere neden olduğunu duyurdu.

Van TSO’dan yapılan açıklamada, Van ve ilçeleriyle birlikte çevre il ve ilçelere hitap eden Ferit Melen Havalimanının son yıllarda İranlı turistlerin de yoğun bir şekilde kullandıkları bir alan olduğu belirtildi. Aktarmalı seferlerin yanı sıra İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Adana uçuşlarının direkt olarak yapıldığı Ferit Melen Havalimanında, günlük ortalama 13 uçuş gerçekleştirildiği ifade edilen açıklamada, “Cumhurbaşkanımızın Van programında dile getirdiği Van Ferit Melen Havalimanı yolcu sayısı 2017 yılında 1 milyon 665 bin. Bu rakamlar bile Van Ferit Melen Havalimanının, Van ve çevresindeki iller için ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Bu tadilata gerek olup olmadığı bile tartışmalara yol açarken, yaşanan aksamalar nedeniyle maalesef 2017 yolcu ve uçuş rakamlarının çok gerisinde kalacağız. Bu kadar önemli olan Van Ferit Melen Havalimanın aylardır süren tadilatının bitirilmemesi ise bu yaz mevsiminde büyük mağduriyetlere yol açmıştır. Van TSO Yönetim Kurulu olarak, üyelerimizden bu konuda çok sayıda şikayet aldık. Konunun aciliyetine ve önemine binaen, Van Ferit Melen Havalimanındaki tadilatların bir an önce bitirilmesi gerekir. Aylardır tadilatın bitirilmemesi ve tadilatın bitirileceğine dair verilen hiçbir tarihin tutulmaması ise en çok Van’a zarar veriyor. Havaalanında seyahat edenlerin zorluklar yaşadığı, özellikle İranlı turistlerin uçuşlarının çoğunun ertelenmesi, aktarmalı uçuşlara da yansıyor. Birçok yolcu gecikmeler nedeniyle havaalanlarında beklemek zorunda kalıyor” denildi.

Van TSO Yönetim Kurulu üyeleri, aylardır tadilatı devam eden Van Ferit Melen Havalimanı inşaatının bu kadar uzun sürmesine sessiz kalınmasının da oldukça manidar olduğunu belirterek, “Van’ı seviyorsak, Van’a zarar vermek istemiyorsak, Van Ferit Melen Havalimanındaki tadilatın bir an önce bitirilmesi için herkes üzerine düşeni yapmalıdır” dediler. 

Van Havalimanı'nda tadilat tartışması

Facebook Yorum

Yorumlar

Vanlı Eşref ~ 4 yıl önce
Neymiş o tadilat;mağduriyet?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TWR/APP ~ 4 yıl önce
Normal çalıştığı zamanlarda Erzurum'un 3 katı trafiği olan kontrolör sayısı ise Erzurum'un 3'te 1'i olan neden hala başmüdürlük olmadığını anlayamadığım bir garip meydan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
derti yolcu ~ 4 yıl önce
van havalimanında neden şehir merkezine düzgün kurumsal havaş gibi bir yolcu taşıma servisi yok.van halkı bunu hakketmiyormu.bu nasıl iştir.adamlar türkiyenin heryerinde hizmet veriyor.vana geliyoruz dolmuşlarla üstüste perişan bir şekilde yolculuk ediyoruz.sn valim bu işe bir el atın getir şu havaşı buraya hizmet görelim..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000