20 Haziran 2010, Pazar 09:02:50

Uzungöl, paraşüt tutkunlarını ağırlıyor

Doğu Karadeniz'in en önemli turizm merkezlerinden Uzungöl, paraşüt tutkunlarına ev sahipliği yapıyor.
Dün il merkezinde yapılan açılış töreni ile başlayan 2. Uluslararası Uzungöl Havacılık Festivali, bugün de Çaykara ilçesine bağlı Uzungöl beldesinde yapılan etkinliklerle devam etti. Festivale Türkiye'nin yanı sıra Almanya, Fransa, Bulgaristan, Ukrayna, Slovakya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ve ABD'den yaklaşık 200 sporcu katılıyor.

Paraşütleri ile sabah saatlerinde Karaster Yaylası'ndan atlayan sporcular, Uzungöl'un eşsiz doğasını havadan seyretme fırsatı buldu ve göl kenarına iniş yaptı. Ancak bölgede daha sonra etkili olan sis nedeniyle festivalin ilk gününde fazla uçuş yapılamadı. Sporcular ayrıca Uzungöl'de yelken kanat uçuşları ile rafting yaptı. Kemençe ve tulum eşliğinde horon oynayıp eğlendi.

Yarın da devam edecek festival kapsamında yamaç paraşütü, tandem uçuşları, yamaç paraşütü akrobasi gösterileri, microlight ve paramotor uçuşları, yelken kanat uçuşları, serbest paraşütçülerin hava gösterileri, model uçak ve cessna uçuşları, acro uçak gösterileri, AKUT arama kurtarma tatbikatı gösterisi, rafting, kano, yelken, kite sörf ile halk oyunları gösterilerinin yanı sıra konserler icra edilecek.
Uzungöl, paraşüt tutkunlarını ağırlıyor

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000