20 Ağustos 2015, Perşembe 07:40:33

Uzay seyahati ertelendi

100 bin dolarlık fiyatıyla dünyanın en pahalı uçuşu olan uzay seyahati rötar yaptı.
  • 10 yıl sonra uzayda otel??? İyimserliğine hayran kaldım Pirinççi :-)
  • Rötarmı yaptı? Paramı geri verin katılmaktan vazgeçtim. Haberi düzeltin lütfen: Türkiye'den 7 kişi katılıyor sadece.

100 bin dolarlık fiyatıyla dünyanın en pahalı uçuşu olan uzay seyahati rötar yaptı. Jet sosyete uzaya çıkmak için 2017 yılını bekleyecek. 1 saat sürecek uçuşa, Türkiye'den 8 isim katılacak.

Lady Gaga'dan Leonardo DiCaprio'ya, Stephen Hawking'den Justin Bieber'e dünyaca ünlü isimlerin ve jet sosyetenin sıraya girdiği, Türkiye'den de 8 ismin katılacağı uzay seyahati ertelendi. Önümüzdeki günlerde yapılması beklenen, 100 bin dolarlık fiyatıyla da dünyanın en pahalı seyahati olarak tarihe geçen uzay uçuşu 2017 yılına kaldı. SCX şirketinin X-Cor Lynx Uzay Roketi'nin Türkiye temsilciliğini üstlenen VIP Turizm'in Yönetim Kurulu Başkanı Ceylan Pirinçcioğlu, roketin yapımının devam ettiğini söyledi.

ÇEKİLİŞLE BELİR LENECEK

Şu an uzay roketinin havalanacağı Curaçao Adası'nda organizasyon için çalışmalarda bulunduğunu belirten Pirinçcioğlu, "Roketin yapımı bittikten sonra, test uçuşları başlayacak. 2016 yılı sonunda ilk uçuşlar 60 kilometreye kadar yapılacak, 2017'nin başında da 100 kilometrelik uçuşlara başlanması bekleniyor" diye konuştu. 57 ülkeden 300 kişinin uzay seyahati için başvurduğunu kaydeden Pirinçcioğlu, "Uçuş sıralaması için çekiliş yapılacak. İlk uçacak kişi, başvuran ilk 100 kişi arasından belirlenecek. Bu çekilişte Türkiye'den Ahu Aysal, Timur Özkan, Ercan Kaygısız da olacak" dedi. Önümüzdeki 4-5 sene içinde uzay turizminin büyüyeceğini öngördüklerini dile getiren Pirinçcioğlu, "10 yıl sonra uzayda otelde konaklamanın mümkün olacağını söyleyebiliriz. Bunun için çeşitli çalışmalar başlatıldı" diye konuştu.

Uzay seyahati ertelendi

Facebook Yorum

Yorumlar

Volvo ~ 6 yıl önce
10 yıl sonra uzayda otel??? İyimserliğine hayran kaldım Pirinççi :-)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Para babası ~ 6 yıl önce
Rötarmı yaptı? Paramı geri verin katılmaktan vazgeçtim. Haberi düzeltin lütfen: Türkiye'den 7 kişi katılıyor sadece.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000