11 Mart 2021, Perşembe 08:35:10

Uzay Mühendisleri DEÜ'de yetişecek

Dokuz Eylül Üniversitesi, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü ile Türkiye’nin Milli Uzay Programı’na nitelikli personel yetiştirecek.
  • işsizler ordusuna hoşgeldiniz!
  • Yeni issizler
  • Haberin görselindeki kadroyu gördüm de çoğunluğu +50. Uzay mühendislerinin yetişmesi için güzel bir yer. Daha iyi bir yer olamazdı.
  • Şaka olsa gerek. Yoksa aya marsa vs yerlere gideceğimize inandılar mı
  • Devletten nasıl para koparacaklarını şaşırdılar. Her yere havacılık bölümü açıyorlar. Adamlar mezun oluyor airfoil dediğinde suratına bön bön bakıyor. Neyse hayırlı olsun diyelim.
  • ODTÜ varken bilemedim sizde haklısınız
  • Tebrikler yoldaş..
  • Uzay mühendisi ne iş yapar? Bu ülkede uzaya gidileceği ile dalga geçilirken yıllar boyunca mezun olan uzay mühendisleri ne yapmıştır? Thanks for info..
  • :) :) :) AYA HAZIRLIK

Dokuz Eylül Üniversitesi, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü ile Türkiye’nin Milli Uzay Programı’na nitelikli personel yetiştirecek.

Türkiye’nin Milli Uzay Programı’nı desteklemek ve nitelikli uzay mühendisleri yetiştirmek amacıyla hazırlıklarına hız veren Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Senatosu, Rektörlüğün önerisi üzerine Mühendislik Fakültesi bünyesinde Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü ile buraya bağlı Havacılık ve Uzay Mühendisliği Anabilim Dalı’nın açılmasına karar verdi. YÖK’ün onayının ardından, bu bölümün açıldığı Türkiye’nin 10’uncu; İzmir’in de ilk devlet üniversitesi olacaklarını belirten DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Cumhurbaşkanımızın açıkladığı uzay programını yakından takip ediyoruz. Bu süreçte ülkemizin en çok ihtiyaç duyacağı konulardan birisinin de alanında yetkin bilim insanlarının, mühendislerin ve teknik elemanların olacağını düşünüyoruz. Geçtiğimiz ay Efes Meslek Yüksekokulumuz bünyesinde Uçak Teknolojisi Programı’nı açılmasını kararlaştırmıştık. Geldiğimiz noktada ise çalışmalarımızı bir adım öteye taşıyarak; üniversitemiz Senatosu ile Mühendislik Fakültemiz bünyesinde, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü ile buraya bağlı Havacılık ve Uzay Mühendisliği Anabilim Dalı’nın açılmasına karar verdik” dedi.

Mühendislik disiplini ve uygulamalarında DEÜ’nün son derece yetkin bir kurum olduğuna dikkat çeken Rektör Hotar, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılındaki hedefi Ay ile ilk teması gerçekleştirmek.. Burada ihtiyaç duyulacak en önemli unsur, nitelikli işgücünü oluşturuyor. Ulusal ve uluslararası akreditasyon belgesine sahip fakültemizdeki programlarda, dünya standartlarında kaliteli bir mühendislik eğitimi veriliyor. Öte yandan, dünyada uzay mühendisliğiyle ilgili bilimsel çalışmaların ve teknolojilerin, zamanla sosyal ve iktisadi hayatın içinde yer aldığını görüyoruz. O yüzden bu alandaki yatırımların da milli teknolojilerimizin geliştirilmesinde olduğu kadar kalkınma ve refah odaklı ekonomimizin büyümesinde başat rol üstleneceğine inanıyoruz” diye konuştu.

Uzay Mühendisleri DEÜ'de yetişecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

welcome ~ 3 yıl önce
işsizler ordusuna hoşgeldiniz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yeni ~ 3 yıl önce
Yeni issizler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aynen aynen ~ 3 yıl önce
Haberin görselindeki kadroyu gördüm de çoğunluğu +50. Uzay mühendislerinin yetişmesi için güzel bir yer. Daha iyi bir yer olamazdı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şaka ~ 3 yıl önce
Şaka olsa gerek. Yoksa aya marsa vs yerlere gideceğimize inandılar mı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bi DEÜ kalmıştı ~ 3 yıl önce
Devletten nasıl para koparacaklarını şaşırdılar. Her yere havacılık bölümü açıyorlar. Adamlar mezun oluyor airfoil dediğinde suratına bön bön bakıyor. Neyse hayırlı olsun diyelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komik ~ 3 yıl önce
ODTÜ varken bilemedim sizde haklısınız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 3 yıl önce
Tebrikler yoldaş..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ali veli ~ 3 yıl önce
Uzay mühendisi ne iş yapar? Bu ülkede uzaya gidileceği ile dalga geçilirken yıllar boyunca mezun olan uzay mühendisleri ne yapmıştır? Thanks for info..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Oğlumuz ne is yapiyor ~ 3 yıl önce
Uzay mühendisi.. hımmmm işsizdir o şimdi keşke bizimki gibi hostes olup ayda 2 uçuşa 10 bin alsaydı. Neyse Businessda bi kısmet buluruz biz size iyi gunler
Uzay muhendisi ~ 3 yıl önce
Havayollarinda uçak mühendisi açığını kapatmıştır. Gerçi herkes uçak mühendisi işine giriyor havayollarında ama bakarsan çoğunun kökeni uçak mühendisi degil. Ornek, makina, endüstri, maliye, kimya, v.b. Hepsi bilir uçak motorunu detaylı bir şekilde, yapısali, dizaynı, aerodinamigi
fırat ~ 3 yıl önce
:) :) :) AYA HAZIRLIK

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Seref ~ 3 yıl önce
Ay elden gidiyeah!!!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000