09 Şubat 2016, Salı 15:39:28

UTED'den işsiz SHYO mezunlarına davet

Uçak Teknisyenleri Derneği Başkanı Necdet Aksaç, Uted dergisindeki yazısında SHYO mezunlarına destek mesajları verdi.
  • Bu adan gulmiyor zoraki disini cikarmis.
  • Napıyorsun Necdet yörüngeye girmişsin senden önce typyi başlatan başkan var şimdi sende iş bulma vaadetine girmişsin siyasi kadrolaşmaya alet olmayın bu adamlarla yola çıkılmaz.
  • Bilal ekşiyle röportaj yapıp sektöre çözüm bulmayı düşünecek kafadan çözüm falan beklemeyin...
  • ONCELIKLE UYELERINIZLE ILGILENMENIZ GEREKIR . IS VE ISCI BULMA KURUMU DEGILSINIZ.
  • TGS de alım var mı ?
  • Bu adamlar yeterince vurgunu yedi birde sen vurma uted
  • Bir arkadaşımında bahsettiği gibi bir kaç sene önce o zamanki Uted başkanı gelip typ olması lazım tarzı konuşmalardan sonra Uted'e havacılık öğrencilerinin güveni kalmamıştı. Umarım siz söylediklerinizde ciddisinizdir de işsiz havacılık mezunları bir yerde istihdam edilir.
  • Typ ne zaman acilcak bilgisi olan arkadas var mı?
  • Biz sivil havacılık mühendisleri ne zaman bir çatı altında toplanıp bir güç oluşturacağız çok merak ediyorum..
  • Daha önce ümit sayıl da bu tarz bir girişimde bulunmuştu. Anadolu havacılık a gelmişti. Orda sürekli habomun ne kadar iyi bi yer olduğundan ve typ ni olması gerektiğinden bahsedip durmuştu. O yüzden halen öğrenci olanlar falan pek ilgili olmayabilir de yeni mezun arkadaşlarımın uted e çok da güvendiğini düşünmüyorum. Ayrıca en son yayınlanan genelgede suç çelik işi başımıza bela eden teknisyenlerdir. Uted ne yapsın? Siz korkaklıktan ve verilen 3-5 kuruşa itimad edip bela ettiniz bu sendikayı. Şimdi ağlamanın anlamı yok. Gidin yetkinizi alın uğraşın. Nasılsa alamazsınız.

Uçak Teknisyenleri Derneği Başkanı Necdet Aksaç, Uted dergisindeki yazısında SHYO mezunlarına destek mesajları verdi.

Mezun olmasına rağmen iş bulamayanlar için girişimlerde bulunacaklarının altını çizen Aksaç, 'Sivil HavacılıK Yüksek Okulları'nın  hangi amaç için kurulduğu gözden geçirilmeli' dedi.

İşte Necdet Aksaç'ın UTED dergisindeki yazısı:

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM,

Bilindiği üzere, Ocak sayımızda SHGM Genel Müdürü Sayın Bilal EKŞİ ile, ülkemizdeki havacılık sektörünün mevcut yapısını ve ülkemizin hedeflerine ulaşabilmesi için Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün çalışmalarını içeren bir söyleşi gerçekleştirmiştik.

Bu söyleşide, ülkemiz havacılığının önümüzdeki yıllardaki artışından, nitelikli ve lisanslı bakım personeli sayıları ile ilgili bilgiler öne çıkan konular arasında yer aldı. Söyleşimiz ile ilgili olumlu tepkiler aldığımızı belirtmek isterim.

İlginizden dolayı teşekkür ederim.

Değerli meslektaşlarım,

Sivil Havacılık Yüksek Okullarından (SHYO) mezun olan kardeşlerimizin, sektörümüzde iş olanağı bulamadıklarına tanık olmanın hoş bir durum olmadığını da belirtmiştik.

SHYO mezunu olup henüz iş olanağı bulamamış kardeşlerimizi tespit etmek için bir çalışma başlattık. Bu kardeşlerimizin bir kısmı ile dernek lokalimizde buluştuk. Kendilerini dinledik.
SHYO yönetimlerinin mezunları için dün olduğu gibi, bugün de hiçbir girişimde bulunmadığını görmenin üzücü bir durum olduğunu da buradan ifade etmek isterim.

UTED olarak, mezun olan ve sektörümüzde çalışmayan SHYO mezunu kardeşlerimize iş olanağı sağlanması için girişimlerde bulunacağız.

Bu kadar iş gücü açığı varken mezunları iş bulamıyorsa, bizlerin vergileri ile kaynak sağlanan Sivil Havacılık Yüksek Okullarının hangi amaç için kurulduğunun ve bu okulların son yıllardaki mevzuat değişikliklerine uyumunun gözden geçirilmesi gerekir.

Özel üniversitelerimizde yakın zaman önce oluşturulan Uçak Teknolojileri bölümleri isim olarak çok cezbedici durmaktadır. Bu bölümlerden mezun olan kardeşlerimizin ellerindeki belgelerle hangi haklara sahip oldukları ve hangi alanlarda kendilerine iş olanağı sağlanacağı YÖK yetkilileri tarafından açıklanmalıdır.

Buradan YÖK’e bağlı SHYO ve Uçak Teknolojileri bölümlerini tercih etmeyi düşünen liseli kardeşlerimize ve onların velilerine sesleniyorum. Uçak Teknisyenliği yüksek geliri, geleceği ve küresel iş olanağı olan bir meslektir. Yüksek öğrenim tercihlerinizi yaparken, lütfen tercih etmeyi düşündüğünüz okulun SHY-66 müfredatı ile uygunluğunu sorgulayınız.

Değerli meslektaşlarım,

Ülkemizin havacılık alanındaki büyük hedeflerinin gerçekleşmesi için, uçak bakım sektörünün güçlü kuruluşlarının iş gücü planlamasını yalnızca kendi ihtiyaçlarının karşılanması için yapması uygun değildir. Kuruluşlar lisanslandırma sürecindeki sorunların çözümü için daha fazla çaba sarf etmelidir. Lisans edinme sürecinde gelinen son durum bunu göstermektedir.

Emniyetli çalışmalar dilerim.
Saygılarımla...

UTED'den işsiz SHYO mezunlarına davet

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Everest Tepesi ~ 5 yıl önce
Bu adan gulmiyor zoraki disini cikarmis.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne işlerle uğraşıyorsun ~ 5 yıl önce
Napıyorsun Necdet yörüngeye girmişsin senden önce typyi başlatan başkan var şimdi sende iş bulma vaadetine girmişsin siyasi kadrolaşmaya alet olmayın bu adamlarla yola çıkılmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazık ~ 5 yıl önce
Bilal ekşiyle röportaj yapıp sektöre çözüm bulmayı düşünecek kafadan çözüm falan beklemeyin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DOST ~ 5 yıl önce
ONCELIKLE UYELERINIZLE ILGILENMENIZ GEREKIR . IS VE ISCI BULMA KURUMU DEGILSINIZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TGS ~ 5 yıl önce
TGS de alım var mı ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vurguncular ~ 5 yıl önce
Bu adamlar yeterince vurgunu yedi birde sen vurma uted

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havacılık mezunu ~ 5 yıl önce
Bir arkadaşımında bahsettiği gibi bir kaç sene önce o zamanki Uted başkanı gelip typ olması lazım tarzı konuşmalardan sonra Uted'e havacılık öğrencilerinin güveni kalmamıştı. Umarım siz söylediklerinizde ciddisinizdir de işsiz havacılık mezunları bir yerde istihdam edilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Typ ~ 5 yıl önce
Typ ne zaman acilcak bilgisi olan arkadas var mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uçak Mühendisi ~ 5 yıl önce
Biz sivil havacılık mühendisleri ne zaman bir çatı altında toplanıp bir güç oluşturacağız çok merak ediyorum..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hahahah ~ 5 yıl önce
siz anca kaldırım mühendisi olursunuz:DD
Shui Gizem ~ 5 yıl önce
Kaldırım mühendisi mi ? Sen kıskanç mısın arkadaşım ? Uçak mühendisliğinin bir puanlarına gir bak derim olur mu ? Yanlış anlama ben Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği mezunuyum ama karşında dalga geçtiğin 'Mühendis' Türkiye sıralamasına giriyor biraz araştır öyle yaz derim.
Gizemizim ~ 5 yıl önce
Haberi okuyunca bir sigara daha yaktım :) Yaaa sizene benim sigaramdan sizene benim sağlığımdan sizene benim cebimden çıkan paradan ver atama, ver iş, ver hayat güvencesi, bana huzurlu bir ülkede yaşama şansı bırak o zaman sigara ile ilgili konuşalım...
gizeme cevap> ~ 5 yıl önce
gizemcim mühendislere bir şey yok benim, shyo mezunu olup da kendilerini mühendis olanlara diyorum:) benim her bölümün puanından, öğrencilerinin kalitesinden haberim var merak etme. shui dahil ;)
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
Daha önce ümit sayıl da bu tarz bir girişimde bulunmuştu. Anadolu havacılık a gelmişti. Orda sürekli habomun ne kadar iyi bi yer olduğundan ve typ ni olması gerektiğinden bahsedip durmuştu. O yüzden halen öğrenci olanlar falan pek ilgili olmayabilir de yeni mezun arkadaşlarımın uted e çok da güvendiğini düşünmüyorum. Ayrıca en son yayınlanan genelgede suç çelik işi başımıza bela eden teknisyenlerdir. Uted ne yapsın? Siz korkaklıktan ve verilen 3-5 kuruşa itimad edip bela ettiniz bu sendikayı. Şimdi ağlamanın anlamı yok. Gidin yetkinizi alın uğraşın. Nasılsa alamazsınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000