06 Mart 2016, Pazar 08:48:11

Uslu'dan Havaalanı göndermesi

Çorum’da dün gerçekleştirilen toplu açılış töreninde bir vatandaşın “havaalanı istiyoruz” diye bağırması üzerine kürsüde bulunan milletvekili Salim Uslu, “Havaalanını Vali Bey’e sorun. O yaptıracakmış” dedi.
  • Sizin yaptığınızı Çoromlular yapmaz.:-)))
  • Yakışır Çorumlu hemşerilerimize, uçmaya devam...
  • Her yeni havalimanı haberinde vay Zafer niye yapılmış.Evet bence de Zafer Bölgesel Havalimanı yerine ortalama birbirlerine uzaklıkları 100 km. olan ve zaten Eskişehir de sivil havacılık okulunun pisti var,Afyon ve Kütahya da askeri meydan var,Uşak ta zaten havalimanı var yapılırdı 4 ile ortalama 50.000.000,00-tl den 4 terminal daha güzel olurdu niye bölgesel havalimanı yapıldı arkadaş. ya. Biz bölge insanı olarak neyimiz eksik arkadaş.
  • Havalimanina gerek yom, belediye otobus koyarsa ucus saatlerien Merzifon a gidis gelis Havas gibi bu problem duzelir, ayni durum Amasya icinde grcerlidir
  • Milletvekilini akpartili olmasina ragmen tebrik ediyorum. Realite yerine milyonlarla yapilan kutahya zafer havalimaninin durumu ortada sonucta. Coruma havalimani yapilsin diye israr edenler her gun 150-150 300 yolcu garantisi veriyorlar mi acaba? Mantikli olan oncelikle sehirlerarasini guzel yollar veya rayli sistemlerle baglamaktir.
  • Yörenin insanı değilim, ancak Google earthten bakınca, aradaki mesafenin aslında hiç de "mesafe" olmadığı, belirtilen köyden geçecek iyileştirilmiş bir yolla ulaşımın da kısalacağı, havaalanının Çorum ile Amasya il merkezlerinin hemen hemen tam ortasında gibi bir noktada kaldığı aşikar. Biz de kendi ilimize havaalanı isteriiiiz!! diye yerel bir şövenistlik peşine düşmezlerse, Çorumlu dostlarımız için bu havaalanını aktif hale getirmek için çalışmak, çok daha hayırlı olur. Denizli, Kütahya, Afyon, Uşak vb. bir kaç il, oldukça önemli olan ve kendi illerinde bulunan havaalanlarına, sizin Merzifon'a yakın olduğunuz kadar yakın değil. İzmir uçuşları 40-60 kişilik uçaklar olmadan, Ankara da çok yakın olduğundan hayal olduğuna göre, iç dış bağlantı veren İst AHL uçuşları ve uygun sefer saatleri için bastırmalısınız. Merzifon HL ne kadar aktif hale gelirse Çorum o kadar fayda sağlayacaktır. Çorum'a ayrı bir havaalanı hem Çorum'u hem de Merzifon'u sivil havacılık açısından öldürür.
  • biz çorumluyuz havalimanı isteriz! yoksa oy yok akp'ye!!!!
  • Mevcut yoldan gidince Çorum/Havalimanı arası 68 km.Bu yol önce Merzifon'un içine giriyor sonra tekrar Güneydoğu istikametine,yani geriye doğru,Havalimanına geliyor.Oysa Çorumdan gelirken Merzifona gelmeden Çayırözü köyünden Havalimanına doğru 6 km. bay pass yolu inşa edilirse Çorum/Havalimanı arası 60 km.ye düşer.Salim Uslu'nun 43 km. yeni yolu mümkün değil,hesap hatası değilse dil sürçmesidir.Çorum merkezden Havalimanına kuş uçuşu 55 km.dir.

Çorum’da dün gerçekleştirilen toplu açılış töreninde bir vatandaşın “havaalanı istiyoruz” diye bağırması üzerine kürsüde bulunan milletvekili Salim Uslu, “Havaalanını Vali Bey’e sorun. O yaptıracakmış” dedi.

Çorum Valisi Ahmet Kara, geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada, 20 yıl önce yapımına başlanan ancak yarım kalan havaalanı projesini tekrar gündeme taşımıştı. Kara, devletin ve hayırsever işadamlarının desteğiyle havaalanı inşaatının tamamlanabileceğini söylemişti.

ÇORUM KAMUOYU VALİ’YE DESTEK VERDİ

Bu açıklama Çorum kamuoyundan olumlu tepkiler aldı. Vatandaşlar sosyal medya üzerinden Vali’nin açıklamalarına destek verdi.

CEYLAN, MERZİFON HAVAALANINDAN YANA

Çorumvizyon'da yer alan habere göre; Vali Ahmet Kara’nın havaalanı çıkışı ve oluşan tablo AK Parti Çorum milletvekillerini memnun etmedi. Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, katıldığı bir toplantıda kendi önceliğinin Merzifon Havaalanı yolu olduğunu belirterek, “Yol yapılınca havaalanının uzaklığı Çorum’a 43 kilometre olacak. Özel İdare bütçesiyle Çorum’a havaalanı yapabiliyorlarsa buyursun yapsınlar, biz de isteriz ama ortada bir de realite var” diye görüşlerini ifade etmişti.

USLU’DAN HAVAALANI GÖNDERMESİ

Çorum’a havaalanı yapılmasıyla ilgili bu kez Salim Uslu ilginç bir açıklamada bulundu. Uslu, dün Saat Kulesi meydanında gerçekleştirilen Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın toplu açılış töreninde kürsüye çıkarak konuşma yaptı. Bu esnada bir vatandaş, “havaalanı istiyoruz” diye bağırdı.

Vatandaşın sözü üzerine milletvekili Uslu, gülümseyerek, “Havaalanını Vali Bey’e sorun. O yaptıracakmış” diye cevap verdi.

Uslu'dan Havaalanı göndermesi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

VATNDŞ ~ 5 yıl önce
Sizin yaptığınızı Çoromlular yapmaz.:-)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Corum Airport ~ 5 yıl önce
Yakışır Çorumlu hemşerilerimize, uçmaya devam...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adımopter ~ 5 yıl önce
Her yeni havalimanı haberinde vay Zafer niye yapılmış.Evet bence de Zafer Bölgesel Havalimanı yerine ortalama birbirlerine uzaklıkları 100 km. olan ve zaten Eskişehir de sivil havacılık okulunun pisti var,Afyon ve Kütahya da askeri meydan var,Uşak ta zaten havalimanı var yapılırdı 4 ile ortalama 50.000.000,00-tl den 4 terminal daha güzel olurdu niye bölgesel havalimanı yapıldı arkadaş. ya. Biz bölge insanı olarak neyimiz eksik arkadaş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Corumluyum ~ 5 yıl önce
Havalimanina gerek yom, belediye otobus koyarsa ucus saatlerien Merzifon a gidis gelis Havas gibi bu problem duzelir, ayni durum Amasya icinde grcerlidir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Karsiyakali ~ 5 yıl önce
Milletvekilini akpartili olmasina ragmen tebrik ediyorum. Realite yerine milyonlarla yapilan kutahya zafer havalimaninin durumu ortada sonucta. Coruma havalimani yapilsin diye israr edenler her gun 150-150 300 yolcu garantisi veriyorlar mi acaba? Mantikli olan oncelikle sehirlerarasini guzel yollar veya rayli sistemlerle baglamaktir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çorum ~ 5 yıl önce
Yörenin insanı değilim, ancak Google earthten bakınca, aradaki mesafenin aslında hiç de "mesafe" olmadığı, belirtilen köyden geçecek iyileştirilmiş bir yolla ulaşımın da kısalacağı, havaalanının Çorum ile Amasya il merkezlerinin hemen hemen tam ortasında gibi bir noktada kaldığı aşikar. Biz de kendi ilimize havaalanı isteriiiiz!! diye yerel bir şövenistlik peşine düşmezlerse, Çorumlu dostlarımız için bu havaalanını aktif hale getirmek için çalışmak, çok daha hayırlı olur. Denizli, Kütahya, Afyon, Uşak vb. bir kaç il, oldukça önemli olan ve kendi illerinde bulunan havaalanlarına, sizin Merzifon'a yakın olduğunuz kadar yakın değil. İzmir uçuşları 40-60 kişilik uçaklar olmadan, Ankara da çok yakın olduğundan hayal olduğuna göre, iç dış bağlantı veren İst AHL uçuşları ve uygun sefer saatleri için bastırmalısınız. Merzifon HL ne kadar aktif hale gelirse Çorum o kadar fayda sağlayacaktır. Çorum'a ayrı bir havaalanı hem Çorum'u hem de Merzifon'u sivil havacılık açısından öldürür.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
RAMAZA ~ 5 yıl önce
Onemli olan uzaklik degil corumdan merzifona bir servis bile yok kardesim o yuzden thy den bilet alsan bile gece 5 te neyle gidicen soruyorum size gece 1 de merzifondan coruma neyle donucen???
Servisci ~ 5 yıl önce
Bir kaç defa ihaleye çıkılmasına rağmen kimse ihaleye girmiyor Çünki Çorumlu servisi kullanmiyor diyorlar Erzurum'da ki gibi belediye Servis çıkarabilir. Kar gozetneden bir hizmet sağlanabilir.
19 ~ 5 yıl önce
biz çorumluyuz havalimanı isteriz! yoksa oy yok akp'ye!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
05 ~ 5 yıl önce
Ya bi git ya :D :D
Leblebici ~ 5 yıl önce
Mevcut yoldan gidince Çorum/Havalimanı arası 68 km.Bu yol önce Merzifon'un içine giriyor sonra tekrar Güneydoğu istikametine,yani geriye doğru,Havalimanına geliyor.Oysa Çorumdan gelirken Merzifona gelmeden Çayırözü köyünden Havalimanına doğru 6 km. bay pass yolu inşa edilirse Çorum/Havalimanı arası 60 km.ye düşer.Salim Uslu'nun 43 km. yeni yolu mümkün değil,hesap hatası değilse dil sürçmesidir.Çorum merkezden Havalimanına kuş uçuşu 55 km.dir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000