15 Ekim 2015, Perşembe 07:55:35

Uruguay'da ekolojik havalimanı kurulacak

Uruguay önümüzdeki yıl içinde, tamamen yenilenebilir enerjiyle çalışan ekolojik havalimanını kurmayı hedefliyor.
  • Hm tursitlik, hem kucuk hemde ekolojik bir havalimani yapmak istiyorsak bu havalimaninin incelenmesini tavsiye ederim

Uruguay önümüzdeki yıl içinde, tamamen yenilenebilir enerjiyle çalışan ekolojik havalimanını kurmayı hedefliyor.

Uruguay 2005 yılından beri yenilenebilir enerji sektörüne 7 milyar dolarlık yatırım yaptı ve bu yatırımlarına devam ediyor. Uruguay, ülkenin yüzde 84’ünün yenilenebilir enerji kullandığını ilan etmesinden kısa bir süre sonra, yeni bir temiz enerji haberi ile gündemde.

Fosil yakıtların, küresel ısınma ve iklim değişikliğini tetikleyen sera gazlarını üretmeleri sebebiyle alternatif olarak temiz enerji kaynakları dikkatleri çekmeye devam ediyor. Öte yandan büyükşehirlerin problemlerinden hava kirliliği ve enerji israfı yeni çözüm arayışlarını arttıyor.

Uruguay, Montevideo’daki Carrasco Uluslararası Havalimanı yıllık yaklaşık 1 milyon 800 bin yolcu trafiğiyle hizmet veriyor. Carrasco Uluslararası Havalimanı, fotovoltaik güneş panellerinden oluşan bir park kurmaya başladı. Bu sayede tamamen yenilenebilir enerji kullanan, depolayabilen ve kendi kendine yeten bir havalimanı olmayı hedefliyor. 4 Hektarlık alana kurulan park, 3-4 MW enerji üretebilecek. Proje kapsamında kurulan güneş panellerinin ve 3 rüzgar türbininin, 2016 yılında terminale yüzde 100 temiz enerji tedarik etmesi bekleniyor. (Sözcü)

Uruguay'da ekolojik havalimanı kurulacak

Facebook Yorum

Yorumlar

Ko Samui Thailand ~ 6 yıl önce
Hm tursitlik, hem kucuk hemde ekolojik bir havalimani yapmak istiyorsak bu havalimaninin incelenmesini tavsiye ederim

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000