04 Ağustos 2022, Perşembe 10:17:14

Ünlü Basketbolcu Havalimanında Tutuklandı

Eski NBA oyuncusu Iman Shumpert, uyuşturucu bulundurduğu gerekçesiyle havalimanında tutuklandı.
  • Bir insan bulunacağını bile bile Amerika gibi bir ülkede havalimanına içinde uyuşturucu bulunan bir çantayla niye gelir ki?

TMZ’nin yaptığı habere göre; bir zamanların NBA şampiyonu Iman Shumpert, Dallas’taki Forth Worth Havalimanı’nda tutuklandı. Aktarıldığı kadarıyla görevliler, 32 yaşındaki ismin sırt çantasında yüksek miktarda marijuana tespit etti.

Polis raporuna göre Shumpert’ın sırt çantasındaki plastik bir torbanın içerisinde ‘yeşil yapraklı bir madde bulundu. Shumpert, bunun esrar olduğunu kabul etti. Yapılan ölçümlerde maddenin, 6.12 ons(173 gram) ağırlığında marijuana olduğu belirlendi. Bunun sonucunda Iman Shumpert, uyuşturucu bulundurmak suçundan gözaltına alındı.

Gözaltı sonrası Shumpert’a kelepçe takıldı ve havalimanı hapisanesine götürüldü. Konuyla ilgili yargılanacak olan Shumpert, suçlu bulunduğu takdirde iki yıla kadar hapis ve 10 bin dolar para cezasıyla karşı karşıya kalabilir.

Iman Shumpert, yakın zamanda uyuşturucu sebebiyle gözaltına alınan ikinci NBA oyuncusu oldu. Yaklaşık iki ay önce bir başka Amerikalı basketbol yıldızı Montrezl Harrell da aracında yüklü miktarda uyuşturucuyla yakalanmıştı.

Trendbasket'te yer alan bilgilere göre; Shumpert, son olarak 2020-21 sezonunda iki maç Brooklyn Nets forması giydi. NBA’e 2011’de adım attıktan sonra sırasıyla New York Knicks, Cleveland Cavaliers, Sacramento Kings, Houston Rockets ve Brooklyn Nets formalarını sırtına geçiren oyuncu, henüz 32 yaşında olmasına rağmen NBA habitatının dışında kaldı. Shumpert’ın 2015-16 sezonunda Cavaliers formasıyla kazandığı bir de şampiyonluğu bulunuyor.

Ünlü Basketbolcu Havalimanında Tutuklandı

Facebook Yorum

Yorumlar

tuhaf ~ 4 gün önce
Bir insan bulunacağını bile bile Amerika gibi bir ülkede havalimanına içinde uyuşturucu bulunan bir çantayla niye gelir ki?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Osman ~ 4 gün önce
Belki bir miktara kadar serbesttir.
İmam ~ 4 gün önce
Adı ile yakışanı yapmış.
Kafa ~ 4 gün önce
Kafası güzeldir

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000