11 Mayıs 2015, Pazartesi 21:25:45

UNITED AIRLINES UÇAĞI GÖVDE ÜZERİNE İNDİ

Amerikalı havayolu şirketi United Airlines'ın alt markası United Express'e ait uçak Los Angeles Havalimanı'nda faciadan döndü.
  • Vay be abilerimize bakın nasılda uçuruyorlar uçaklarıyla yorumları yok indirmek kolaymış parmaklara uçurulurmuş yok indirememiş vay be hocalarım siz hangi şirkettesiniz söyleyinde eğitimleri checkleri sizlerle yapalım.cpt
  • En az gövde üzeri iniş kadar zor, hatta daha zor. Allah kimsenin başına vermesin.
  • Adamlar inis takimi olmadan iner, bizimkiler saglam ucagi acik havada parcalar, dikmeleri kirar, pist disina cikarlar!
  • Arkadaş hergün tek inis takımının üstüne iniyor galiba. Istikamet kontrolü problem değil onun için. hahaha
  • Sen daha normal bir ucagi indirmemis bir tipin ruh haliyle atiyosun gibi :) Ben ruyalarimda cok ucak indirdim diyorsun yani :)))))) hamuda kalkarak bile ucak indiririm :)))))). Bak ucak indirirken elllerimi birakabiliyoruuuuummmm :)))).
  • Boyle inis daha teklikeli. Allah. Korusun alabora olabilir Parcalana bilir pisti hazirlamamislar piste. Kopuk atbilirlerdiHerhalde United. Veya ucus kulesinin. O anda kafalari calismamis, cok gecmis olsun pilot soguk kanli imis. Bizimkilet kabin amiri. Pilota. Yardim etsin Diyorlar iste boyle durumlar olabilir. Yok kadinlari pilot yapalim. Ben kadinlar pilot olmaz dedidim bu kosede. Bir kadin bana cok agir bir laf soyledi ben allahin yolunda oldugum icin O kadina. Bir sey yazmadim. Ben senelerimi vermisim bu ucaklara hem muhendislik yaptim hem. Teknisyenlik gecmisteki genel mudur gibi . Kadin her sey yapabilir mudur olur. Genel mudur olur baskan olur muhendis olur. Olurda olur. Fakat. Pilot cesaret isi oldugu icin Yapamazlar kimse kusura bakmasin ben 6 ay USAdaYasiyorum6. Ay yurdumde. Turkiyede. Ben devamli ucuyorum. Kadin pilota raslamadim . Pilotluk cu k zor ve riskli. Bir meslek. Bir kaptan. Bir zamanlar su nu soyledi. Azrail. Cokpit. Penceresinin onunde bekliyor. Allah korusun her kese. Hawaiiden selam olsun.
  • Öğrenci pilot; Abartmayın diyene heeee yavvv astronot sen parmağında oynatırsın uçağı
  • hahahhaa... zor bi inis degil demis bi yorumcu. gunde bi kac kez indiriyo sanirim. ama ucak olmadigi kesin...
  • Kaç kere indin bu şekilde
  • Anormal iniş takımı konfigurasyonu ile iniş en tehlikeli iniş şeklidir. Gövde üzerine tüm iniş takimlari yukarida kilitli tutularak inilse idi daha emniyetli bir durum olurdu,bilip bilmeden insanlari yanlis yonlendirmeyelim.

United Express'in UA5316 sefer sayılı Bombardier CRJ-200 tipi uçağı, 43 yolcusuyla Kalifornia eyaletindeki Monterey Havalimanı'ndan havalanarak Los Angeles'e hareket etti.

Sol iniş takımında arıza meydana gelen N932SW tescilli CRJ-200 tipi uçak, Los Angeles Havalimanı'nı pas geçti. Daha sonra pilot, uçağı o şekilde havalimanına indirmeye çalıştı.

Piste indikten sonra sol kanadın üzerine düşen uçak, bir süre sürüklendikten sonra durdu. Yaşanan olay sonrasında yaralanan olmazken, uçakta sürtünme nedeniyle yangın çıkmaması da büyük bir faciayı önledi.

 
Plane Makes Hard Landing at LAX

You saw it first on FOX 11, a United Express CRJ lost its left back landing gear as it landed at LAX just a short time ago. WATCH the dramatic video, then get the full details on the story here: http://www.myfoxla.com/story/29031542/plane-makes-hard-landing-at-lax-video

Posted by Fox 11 Los Angeles on 11 Mayıs 2015 Pazartesi
UNITED AIRLINES UÇAĞI GÖVDE ÜZERİNE İNDİ

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Vay be abilerimize bakın nasılda uçuruyorlar uçaklarıyla yorumları yok indirmek kolaymış parmaklara uçurulurmuş yok indirememiş vay be hocalarım siz hangi şirkettesiniz söyleyinde eğitimleri checkleri sizlerle yapalım.cpt

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 9 yıl önce
En az gövde üzeri iniş kadar zor, hatta daha zor. Allah kimsenin başına vermesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Adamlar inis takimi olmadan iner, bizimkiler saglam ucagi acik havada parcalar, dikmeleri kirar, pist disina cikarlar!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
EVET YA ~ 9 yıl önce
BIZIMKILER YASLANIYOR HEYACANLANIYOR KOCUYORLAR GALIBA INSLLAH YENI NESIL KAPTANLARIMIZDA BOMBARDIER PILOTLARI GIBI YETISIRLER INSALLAH
Abarth ~ 9 yıl önce
Arkadaş hergün tek inis takımının üstüne iniyor galiba. Istikamet kontrolü problem değil onun için. hahaha

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Abartmayin ? ~ 9 yıl önce
Sen daha normal bir ucagi indirmemis bir tipin ruh haliyle atiyosun gibi :) Ben ruyalarimda cok ucak indirdim diyorsun yani :)))))) hamuda kalkarak bile ucak indiririm :)))))). Bak ucak indirirken elllerimi birakabiliyoruuuuummmm :)))).

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Boyle inis daha teklikeli. Allah. Korusun alabora olabilir Parcalana bilir pisti hazirlamamislar piste. Kopuk atbilirlerdiHerhalde United. Veya ucus kulesinin. O anda kafalari calismamis, cok gecmis olsun pilot soguk kanli imis. Bizimkilet kabin amiri. Pilota. Yardim etsin Diyorlar iste boyle durumlar olabilir. Yok kadinlari pilot yapalim. Ben kadinlar pilot olmaz dedidim bu kosede. Bir kadin bana cok agir bir laf soyledi ben allahin yolunda oldugum icin O kadina. Bir sey yazmadim. Ben senelerimi vermisim bu ucaklara hem muhendislik yaptim hem. Teknisyenlik gecmisteki genel mudur gibi . Kadin her sey yapabilir mudur olur. Genel mudur olur baskan olur muhendis olur. Olurda olur. Fakat. Pilot cesaret isi oldugu icin Yapamazlar kimse kusura bakmasin ben 6 ay USAdaYasiyorum6. Ay yurdumde. Turkiyede. Ben devamli ucuyorum. Kadin pilota raslamadim . Pilotluk cu k zor ve riskli. Bir meslek. Bir kaptan. Bir zamanlar su nu soyledi. Azrail. Cokpit. Penceresinin onunde bekliyor. Allah korusun her kese. Hawaiiden selam olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Newbie ~ 9 yıl önce
Dostum, sen de iyi sallamışsın. Ha gayret mühendislik, teknikerlik falan az daha aya gideceksin diye düşündüm. Ne gerek vardı acaba bunlara?
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Öğrenci pilot; Abartmayın diyene heeee yavvv astronot sen parmağında oynatırsın uçağı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
hahahhaa... zor bi inis degil demis bi yorumcu. gunde bi kac kez indiriyo sanirim. ama ucak olmadigi kesin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Kaç kere indin bu şekilde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Anormal iniş takımı konfigurasyonu ile iniş en tehlikeli iniş şeklidir. Gövde üzerine tüm iniş takimlari yukarida kilitli tutularak inilse idi daha emniyetli bir durum olurdu,bilip bilmeden insanlari yanlis yonlendirmeyelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000