16 Eylül 2018, Pazar 09:17:16

Ünal Kahramanmaraş Havalimanı inşaatını inceledi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, inşaatı yüzde 95 oranında tamamlanan Kahramanmaraş Havaalanı'nın yeni terminal binası inşaatında incelemelerde bulundu.
  • Direk ucus mu yok marasa ucup ordan trenle adanaya yada gaziantepe gidelim..bilemedim
  • Sürekli binaları , havaalanlarını vs incelemek yerine , lütfen havacılıkta calısan insanların çalısma kosullarını vs inceleseniz daha verimli olursunuz diye düşünüyorum
  • Peki bu kadar büyük havalimanına yakışır sayıda sefer yapılacak mı şu anda en fazla günde 4 sefer yapılıyor üçü thy e ait biri pgs nin. bu sayının 10 civarına çıkması gerek buranın bir halkı olarak söylüyorum fiyatlar çok pahalı zaten anlatmaya gerek yok
  • "KAHRAMANMARAŞ'I TERMİNAL ŞEHRİ HALİNE GETİRMEYİ PLANLIYORUZ" Bir sehrin terminal sehir haline getirilmesi ne demektir. Bilen var mi? Google amca dahil tüm sözlüklere baktim. Böyle bir tanimlama yok. Bir sehir terminal sehir olunca kazanci ne olur.
  • Iyi guzelde; Adana'ya yada Gaziantep'e ucmak varken neden Kahramanmaras'a ucayim ve trene bineyim?
  • Hayırlı olsun K.Maraş'a..

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, inşaatı yüzde 95 oranında tamamlanan Kahramanmaraş Havaalanı'nın yeni terminal binası inşaatında incelemelerde bulundu.

Kahramanmaraş Vali Vekili Bayram Öz, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir Okatan, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen'in de eşlik ettiği Mahir Ünal, Kahramanmaraş Havaalanı Müdürü Kezban Emel Mecit ve inşaat firması yetkilileri ile terminal binası inşaatını gezdi. İnşaattaki son durum hakkında bilgi alan Ünal, daha sonra bir değerlendirme yaparak Kahramanmaraş Havaalanı'nı gümrüklü bir havaalanına dönüştürüp hem yurt içinden hem yurt dışından yoğun bir uçuş sağlayacak cazibe bir havaalanı haline getirmeyi amaçladıklarını söyledi.

"KAHRAMANMARAŞ'I TERMİNAL ŞEHRİ HALİNE GETİRMEYİ PLANLIYORUZ"
Mahir Ünal, değerlendirmelerinin devamında, "Bunun içinde bir diğer haylimiz şu; hızlı tren garı ile havaalanı terminalini birleştirmeyi planlamıştık. Dolayısıyla uçak yolcusu uçaktan indiğinde burada hemen hızlı trene binip Adana ve Gaziantep'e ulaşabileceği bir planlama düşüyoruz. Şu anda planlama aşamasında. Ama her şey önce hayal edilir, sonra planlanır, sonra gerçekleşir. Gördüğünüz gibi hayal ettiğimiz havaalanı tamamlandı. Şimdi inşallah pistin uzatılma işi var, onun proje çalışması devam ediyor. İnşallah hem karayolu açısından, hem havayolu açısından hem de demiryolu ve hızlı tren açısından Kahramanmaraş'ımızı bir Terminal şehir haline getirmeyi planlıyoruz. Bunu büyük oranda gerçekleştirdik. İnşallah bunu gerçekleştirdiğimiz Kahramanmaraş, hem yurt içi hem yurt dışı yolcu akışında ciddi bir avantaj elde edecek" diye konuştu.

2 MİLYON YOLCU KAPASİTELİ OLACAK
İhale bedeli yaklaşık 60 milyon lira olan ve Aralık 2016'da temeli atılan Kahramanmaraş Havaalanı'nın yeni terminal binası inşaatı yüzde 95 oranında tamamlandı. Kasım ayının ilk haftalarında açılması planlanan havaalanın giden yolcu bölümü toplam 6 salondan oluşacak. 28 bin 800 metrekarelik apron, 5 uçağın park edebileceği genişlikte olacak ve aprona 200 metrelik taksi yoluyla ulaşılabilecek.

Toplamda 223 bin metrekarelik kapalı alana sahip olacak. havaalanında 430 araçlık genel, 33 araçlık VIP, 44 araçlık personel otoparkı olacak. Ayrıca yen havaalanında, dünyadaki en modern havaalanlarında kullanılan elektronik sistemlerinin kullanılacağı kaydedildi.

Ünal Kahramanmaraş Havalimanı inşaatını inceledi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Adana ve antep ~ 4 yıl önce
Direk ucus mu yok marasa ucup ordan trenle adanaya yada gaziantepe gidelim..bilemedim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lütfen ~ 4 yıl önce
Sürekli binaları , havaalanlarını vs incelemek yerine , lütfen havacılıkta calısan insanların çalısma kosullarını vs inceleseniz daha verimli olursunuz diye düşünüyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Maraşdan ~ 4 yıl önce
Peki bu kadar büyük havalimanına yakışır sayıda sefer yapılacak mı şu anda en fazla günde 4 sefer yapılıyor üçü thy e ait biri pgs nin. bu sayının 10 civarına çıkması gerek buranın bir halkı olarak söylüyorum fiyatlar çok pahalı zaten anlatmaya gerek yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mahir ~ 4 yıl önce
"KAHRAMANMARAŞ'I TERMİNAL ŞEHRİ HALİNE GETİRMEYİ PLANLIYORUZ" Bir sehrin terminal sehir haline getirilmesi ne demektir. Bilen var mi? Google amca dahil tüm sözlüklere baktim. Böyle bir tanimlama yok. Bir sehir terminal sehir olunca kazanci ne olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adana ~ 4 yıl önce
Iyi guzelde; Adana'ya yada Gaziantep'e ucmak varken neden Kahramanmaras'a ucayim ve trene bineyim?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Murat ~ 4 yıl önce
Hayırlı olsun K.Maraş'a..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000