16 Ağustos 2017, Çarşamba 09:40:16

Umurbey festival heyecanı

Umurbey Belediyesi'nce Çanakkale Görsel Tanıtım Derneği iş birliği ile düzenlenecek Uluslararası Havacılık Festivali, 17-20 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.
  • abi yapın bir pist gelelim her haftasonu

Umurbey Belediyesi'nce Çanakkale Görsel Tanıtım Derneği iş birliği ile düzenlenecek Uluslararası Havacılık Festivali, 17-20 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

Çanakkale'nin Lapseki ilçesine bağlı Umurbey beldesinde festival için hazırlanan 75 dönümlük alanda yer alan uçuş pistleri, konser, süper enduro yarış pistinde festivale katılanlar isterlerse alandaki çadırlarda konaklayabilecek. Festivalde Kıraç, Teoman, Beyza Durmaz ve Romen sanatçı İnna, DJ Vanessa Moreno, gibi ünlü isimler konser verecek.

Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, "Bu kadar büyük çaplı bir organizasyonu gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceğimiz konusunda tereddütlüydük. Ama her şey çok güzel gitti. Sadece uçuşla da kalmadı iş. Avrupa enduro yarışları, ralli yarışları için bir pist yapıldı. Yaklaşık 500 tane motosiklet, burada sıralama turları yapacaklar. Bu yarışın Çanakkale ayağını oluşturacak. Bunun yanı sıra paraşütle atlama olacak. Çocuklarımızın hayallerine dokunacak, F16 simülatörü olacak. Çocuklarımız F16 kullanırmış gibi burada simülatör kullanacaklar. Plajda çeşitli faaliyetler olacak. Burada büyük bir plaj hazırladık. Bu da Umurbey’e kazandırılmış oldu" dedi.

4 gün boyunca sürecek festivalde konaklama imkanlarının da olduğunu belirten Başkan Yavaş, "Festivalin ardından burada modern bir festival alanı da kalmış olacak. Bundan sonra da isteyen uçak indirecek, isteyen konser yapacak, isteyen motor sürecek. Böyle bir alanı kazanmış olduk. Umurbeylilerden büyük destek gördük. Onlar da bu etkinliğe ev sahipliği yapacaklar. Artık festival için geri sayıma başladık. 3 bin nüfuslu bir belde olarak, 4 gün boyunca toplam 60 bin kişiyi ağırlamayı planlıyoruz. Bu yıl ilki gerçekleştirilecek festivalimize Türkiye’nin her yerinden vatandaşlarımızı bekliyoruz. Festival biletleri “buradaetkinlikvar.com/grup/70/canakkale-troy-air-fest” internet adresinden alınabilecek" diye konuştu.

 

Umurbey festival heyecanı

Facebook Yorum

Yorumlar

umurbey e pist ~ 5 yıl önce
abi yapın bir pist gelelim her haftasonu

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000