14 Ocak 2018, Pazar 14:24:36

Ulaştırma Memur-Sen Başkanı yeniden Cankesen

Ulaştırma Memur-Sen 6. Olağan Genel Kurulu Ankara’da yapıldı. Genel Kurula, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen, Memur-Sen Onursal Başkanı ve TBMM İdare Amiri Ahmet Gündoğdu, sendikaların yönetim kurulu üyeleri, iş yeri temsilcileri ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.
  • Sendikanin sarisi, genel baskanin yandasi makbul bu devirde. Memur-sen baskani da sanki sendika baskanligina degilde sirket CEO'luguna soyunmus, marka yaratacakmis. Allah korudu, su carpik düzende devlet kurumlarinda calismak zorunda kalmadim.
  • Torpilci tayfa
  • rakipsiz ve diktatör. yanındakinide müdür yaptı
  • DHMİ+Memursen=Başarı
  • Can Başkanımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Başkanlığınızda DHMİ daha başarılı ve daha güvenli. Genel Müdürümüz Sn. Funda OCAK’’ın vizyonu, havacılık bilgisi, liyakati ve başarısı ile Can Başkanımızın birleştirici rolü, işleri takip etmesi ve kurumlar arası eşgüdüm ile başarı kaçınılmazdır.
  • Tek listeyle gidilen seçimde bu kadar şatafata gerek varmıdır ?
  • Muktedir tayfasından bu kadar çok övgü alıyorsan sende o trendesindir demektir.

Ulaştırma Memur-Sen 6. Olağan Genel Kurulu Ankara’da yapıldı. Genel Kurula, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen, Memur-Sen Onursal Başkanı ve TBMM İdare Amiri Ahmet Gündoğdu, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, sendikaların yönetim kurulu üyeleri, iş yeri temsilcileri ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

Genel Kurulda hitap eden Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Olağanüstü işler başaran, olağanı aşan kazanımlar üreten Ulaştırma Memur-Sen’imizin 6. Olağan Genel Kurulu’nda sendikal heyecanınıza, ortak olmaktan onur duyuyorum. Ulaştırma Memur-Sen’in Genel Başkanı değerli kardeşim Can Cankesen’e ve yönetimine, bütün teşkilat birimlerine, öncü liderlerine ve üyelerine hassaten teşekkür ediyorum” diyerek başladığı konuşmasında Genel Kurul’un hayırlara vesile olmasını diledi.

Yalçın, toplu sözleşme kazanımlarını hatırlatarak, “Ulaştırma hizmet kolundaki diğer sendikaların, Ulaştırma Memur-Sen’imizin geldiği bu noktaya ulaşamamak gibi kronik bir sorunları var. Çünkü karşılarında değerler sendikacılığının mimarı, hizmet sendikacılığının tek temsilcisi, akademik sendikacılığın rakipsiz zirvesi; Akif İnan sendikacılığı, Memur-Sen’in sendikacılık ahkamı var” diye konuştu.

Havacılık tazminatı kazanımına değinen Yalçın, bu süreçte etkin rol oynayan yol arkadaşlarına teşekkür ederek, bu kazanımın sendikacılık açısından bir örnek olduğunu vurguladı. Yalçın, “Havacılık tazminatı kazanımının elde edilmesi sürecinde yaşananları yakından bilen, Genel Başkanından yönetim kurulu üyelerine, şube başkanından, üyelere bütün Ulaştırma Memur-Sen ailesinin ortak çabasına refakat eden bir sendikacı olarak diyorum ki; Sendikanın nasıl hak kazandığını, Sendikacıların teklifleri nasıl kazanım hanesine yazdırdığını merak edenler, bir kısım bürokratların masanın dışına itmeye yeltendiği Havacılık Tazminatını, 4. Dönem Toplu Sözleşme Görüşme sürecinde Memur-Sen’in, Ulaştırma Memur-Sen’in nasıl masanın merkezine getirdiğini ve kazanıma dönüştürdüğünü incelesinler” ifadelerini kullandı.

“Direncimizi küresel zemine taşımalıyız”

Bugünden itibaren başlayacak yeni genel kurul döneminde Ulaştırma Memur-Sen’den daha yüksek beklentilerinin olduğunu dile getiren Yalçın, daha yüksek hedeflere ulaşma noktasında, vizyon beklediklerini ifade etti. Yalçın, “Türkiye’nin ulaşım politikalarını zenginleştiren, imkanlarının seyrini değiştiren, demir yolunda yüksek hıza, hava yolunda dünya markası sıfatına ulaşmamıza öncülük eden bu salondaki öncüler; sendikacılıkta da kazanım üretme hızımızı artırmalı, Memur-sen markamızı dünyaya tanıtmakta sorumluluk almalı” diye konuştu.

Dünyadaki haksızlığa ve adaletsizliğe karşı seslerini daha fazla yükselteceklerini vurgulaya Yalçın, “Sendikacılık, işverene karşı dirençli olmayı, birlikte mücadele etmek noktasında bilinçli ve istekli olmayı gerektirir. Sendikal mücadele, cebimize giren yanında zihinlerimize dayatılanı da, baskı ve yasağa karşı çıkmayı da sorumluluk olarak görür. Biz tam da bunu yapıyoruz. İçerideki vesayeti bitirirken kuşandığımız bilinci, harekete geçirdiğimiz direnci artık küresel zemine yaymak zorundayız” şeklinde konuştu.

“Yeniden Büyük Türkiye’de sizin de payınız var”

Memur-Sen Onursal Başkanı ve TBMM İdare Amiri Ahmet Gündoğdu ise sivil toplum alanının itici bir güç anlamına geldiğini belirtti. Gündoğdu, “Sivil toplumculuk, tüm alanlarda daha iyi olmanın ve niteliği artırmanın bir yoludur. Birlik ve beraberliğin en güzel örnekliğini sivil toplumlar teşkil eder, bir dönem başkanlığını da yaptığım Memur-Sen, çok iyi biliyorum ki erdemli bir harekettir, ve bereketli bir birlikteliktir” ifadelerini kullandı.

Gündoğdu, 15 Temmuz’da meydanlara inerek istiklal mücadelesine omuz veren Memur-Sen ve Ulaştırma Memur-Sen’in kazanımları ve çalışmaları ile büyüyen Türkiye’ye hizmet etmeye devam edeceğine olan inancına vurgu yaptı. Gündoğdu, “Gelişen ve büyüyen ülkemiz, Ulaştırma Memur-Sen gibi erdemli sivil toplum hareketlerinin çabasıyla daha da güçlenecektir” dedi.

“Ulaştırma Memur-Sen’i ileriye taşıyacağız”

Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen ise yaptığı konuşmada Genel Kurul’un daha güçlü daha verimli bir çalışma döneminin başlangıcına vesile olmasını temenni etti. Havacılık Tazminatı kazanımına değinen Cankesen, bu kazanımda emeği geçen Ali Yalçın’a teşekkür etti. Kazanımların devamı için teşkilatına seslenen Cankesen, üye çalışmalarının önemine dikkat çekti.

Funda Ocak'tan tebrik mesajı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak da Ulaştırma Memur-Sen 6. Olağan Genel Kurulu'nda yeniden başkanlığa seçilen Can Cankesen'i tebrik ederek, "Ulaştırma Memur-Sen 6.Olağan Genel Kurulunda güven tazeleyerek  genel başkanlık  görevine tekrar seçilen Sayın Can Cankesen ve değerli yönetim-denetim kurulu üyelerini kutluyor,  başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Ulaştırma Memur-Sen Başkanı yeniden Cankesen

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Sari Sari ~ 5 yıl önce
Sendikanin sarisi, genel baskanin yandasi makbul bu devirde. Memur-sen baskani da sanki sendika baskanligina degilde sirket CEO'luguna soyunmus, marka yaratacakmis. Allah korudu, su carpik düzende devlet kurumlarinda calismak zorunda kalmadim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Torpil ~ 5 yıl önce
Torpilci tayfa

Yanıtla

Kalan karakter 1000
a ~ 5 yıl önce
rakipsiz ve diktatör. yanındakinide müdür yaptı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dhmi ~ 5 yıl önce
DHMİ+Memursen=Başarı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dhmi personeli ~ 5 yıl önce
Can Başkanımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Başkanlığınızda DHMİ daha başarılı ve daha güvenli. Genel Müdürümüz Sn. Funda OCAK’’ın vizyonu, havacılık bilgisi, liyakati ve başarısı ile Can Başkanımızın birleştirici rolü, işleri takip etmesi ve kurumlar arası eşgüdüm ile başarı kaçınılmazdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hakkini haram eden ~ 5 yıl önce
Yagciliga gerek yok mudur yada mud yrd olmaya calisiyorsan kadroyu alan aldi.sendikacilara menfaatcilara hakkim haram olsun...anlayan anladi.....topragin altinida dusunun
Aa ~ 5 yıl önce
Tek listeyle gidilen seçimde bu kadar şatafata gerek varmıdır ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tren ~ 5 yıl önce
Trenleri devrilesiceler.
Yandaş demek ki ~ 5 yıl önce
Muktedir tayfasından bu kadar çok övgü alıyorsan sende o trendesindir demektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000