04 Nisan 2022, Pazartesi 14:11:36

Ukrayna düşürülen hava araçlarının sayısını açıkladı

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, Rus ordusunun 24 Şubat-4 Nisan dönemindeki kayıplarıyla ilgili bilgileri açıkladı.
  • Yahu bu boş yorum yapanlar ne demeye yazıyor anlamıyorum ukrayana topraklarını şehir şehir Kırım'dan başlayarak hırsız Ruslar gasp etti bu savaş şarttı ABD masum değil iki yüzlü ama ben rusla savaşırımda demedi anlayın artık Rus ayısı bu mahalle benim diyor ama herşey hüsran oldu karizma gitti .
  • Sizin ülkeniz neden yerle yeksan oldu? Kaç sene sürecek ülkeyi adam etmeniz? Rusya'da bir kaldırım taşı dahi kırılmadı henüz.

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, Rus ordusunun 24 Şubat-4 Nisan dönemindeki kayıplarıyla ilgili bilgileri açıkladı.

Buna göre, Ukrayna'ya saldıran Rus ordusundan 18 bin 300 asker öldürüldü, Ruslara ait 147 uçak, 134 helikopter, 647 tank, 1844 zırhlı araç, 330 top, 107 roketatar sistemi ve 54 hava savunma sistemi imha edildi.

Ukrayna tarafından yapılan açıkalamada, Rus güçlerinin 1273 araç, 7 gemi ve hafif sürat teknesi, 76 yakıt aracı ve 92 insansız hava aracını da kaybettiği ifade edildi.Ukrayna düşürülen hava araçlarının sayısını açıkladı

Facebook Yorum

Yorumlar

İnsan ~ 4 ay önce
Yahu bu boş yorum yapanlar ne demeye yazıyor anlamıyorum ukrayana topraklarını şehir şehir Kırım'dan başlayarak hırsız Ruslar gasp etti bu savaş şarttı ABD masum değil iki yüzlü ama ben rusla savaşırımda demedi anlayın artık Rus ayısı bu mahalle benim diyor ama herşey hüsran oldu karizma gitti .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iyi de babacım ~ 4 ay önce
Sizin ülkeniz neden yerle yeksan oldu? Kaç sene sürecek ülkeyi adam etmeniz? Rusya'da bir kaldırım taşı dahi kırılmadı henüz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İyi de oğlum ~ 4 ay önce
Ukrayna savunma yapan ülke olduğu için olabilir mi..., km6

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000